C. Lagrouw Afscheid A. A. Niemeijer G. van Schaik met pensioen Twee als Arabier verklede medewerkers, luisterden het afscheid van de heer Niemeijer op. Mevrouw Thijssen gaf namens de collega's een zeer origineel afscheidscadeau: Een boek met foto's met daarbij geschreven persoonlijke herinneringen en wensen van velen van zijn naaste medewerkers. Toen de heer Van Duursen daarna zijn dank en goede wensen nog eens liet onderstrepen door twee, als Arabier verklede medewerkers, was de basis gelegd voor een gezellige receptie, die nog lang voortduurde. E Rotterdam Op 19 mei jl. werd het feit herdacht dat 25 jaar geleden de heer C. Lagrouw als bij rijder in dienst trad van het toenmalige Amstel agentschap in Rotterdam. De heer Lagrouw, die daarna een groot gedeelte van zijn loopbaan als vrachtwagenchauffeur heeft gewerkt, is momen teel om gezondheidsredenen werkzaam in het magazijn van de Heineken drankenhandel Havenstad Rotterdam, ten behoeve van klein onderhoud. Ter viering van dit 25-jarig jubileum werd de heer Lagrouw met echtgenote en beide zoons ontvangen in het kantoorgebouw van Heineken aan de Crooswijksesingel door de volledige be drijfsleiding van de drankenhandel: de heren Borgman, Hoogervorst, Van Driel en Van Krimpen. Aan mevrouw Lagrouw werd bij binnenkomst een handboeket overhandigd door mejuffrouw Romijn, verkooptelefoniste van de drankenhandel. Nadat de heer Borgman in een eerste bijeenkomst de heer Lagrouw namens de directie van Heineken hartelijk dankte voor de geleverde prestaties en ter onderstreping daarvan de gouden speld opbracht, begaf het gezelschap zich naar de Raadskelder, waar de collega's van de heer Lagrouw reeds aanwezig waren. dat de naam „Santatum" meekreeg en het optreden van de fanfare St. Clement, de carnavalsvereniging Amstelraad en de Hazentahler Kapel. Het spreekt vanzelf dat deze receptie bijzonder geanimeerd verliep! Rotterdam Na bijna 37 dienstjaren nam de heer Niemeijer, gebruikmakend van de bestaande regeling voor vervroegde uittreding, op 64-jarige leeftijd afscheid van de brouwerij. Op 31 mei jl. na de traditionele ontvangst in de directiekamer, stroomde de Raadskelder vol met belangstellenden voor de afscheidsreceptie. Daar zouden, op verzoek van de heer Nie meijer, geen toespraken worden gehouden. Toch gaf de heer Bolthof het woord aan de heer Burger. Deze wilde vanzelf sprekend graag doen wat de heer Niemeijer vroeg maar had daar wat moeite mee. Want, „misschien zijn er mensen in de zaal die denken dat..." en zo, zijn eigen vragen beantwoor dend, wist hij zijn grote waardering voor de enorme kennis, inzet en collegialiteit van de heer Niemeijer tot uiting te bren gen. Als afscheidscadeau overhandigde hij hem een schrijf machine, hopende dat deze langer mee zou gaan dan de vele rekenmachines die in de loop der jaren onder zijn handen waren bezweken! Vrolijke gezichten bij het afscheid van de heer Van Schaik. Dank voor de medewerking die ik op afstand ontving. Mag ik besluiten u hartelijk dank te zeggen voor de belangstelling bij de afscheidsreceptie en u voor de toekomst het beste toe te wensen. Het was een zeer gezellige receptie! 27 De heer en mevrouw Lagrouw werden in Rotterdam ontvangen. Daar werd tevens het cadeau overhandigd door het personeel van de drankenhandel, in geld bijeengebracht en op aanwij zing van mevrouw Lagrouw omgezet in een assortiment ge reedschap, vergezeld van een echte verbanddoos voor onverhoopte gebeurtenissen. Na een gezellig samenzijn werd ook deze genoeglijke receptie afgesloten. Zoeterwoude In verband met de overplaatsing van de plaatselijke administratie van Rotterdam naar Zoeterwoude, maakte de heer Van Schaik gebruik van de mogelijkheid tot vervroegde uittreding. Hij was echter bereid om nog enkele maanden in Zoeterwoude te werken, om de overplaatsingsproblemen te helpen over bruggen en om ter afsluiting van zijn loopbaan het nieuwe begin toch nog even te proeven. Met de herinnering aan de viering van zijn 25-jarig jubileum in Rotterdam nóg vers in het geheugen, waren velen op 30 mei jl. naar de Van Swietenkamer in Zoeterwoude gekomen om in een totaal andere omgeving afscheid te nemen. Het was goed toeven in de zaal en op het aangrenzende terras. In die toch wat vrije sfeer kwam de heer Van Schaik op de speelse ge dachte de aanwezigen maar te laten gaan en in plaats van zijn voorgenomen afscheidsrede uit te spreken, uw correspondent te verzoeken de essentie daarvan af te drukken, dus: Gaarne zeg ik u allen dank voor de wijze waarop u mij in staat hebt gesteld mijn werkzaamheden te verrichten. Aan de zovele jaren van prettige samenwerking zal ik steeds goede herinne ringen bewaren. Doordat ik een deel van de centrale adminis tratie verzorgde, had ik vele contacten met andere vestigingen.

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 27