Pensionering W. Berg J. G. Lugten De heer Van Rijnsoever (links) overhandigt de heer Berg het perso- neetscadeau. Bunrtik Op vrijdag 29 juni werd door de Vrumona-gemeen- schap afscheid genomen van de heer W. Berg wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Na ontvangst van de familie Berg door directie en bedrijfsleiding van Vru- mona volgde een afscheidsreceptie in de bedrijfskantine waar zich al velen hadden verzameld, onder hen collega's van de heer Berg. De heer Hirt heette de familie Berg welkom en dankte de heer Berg voor zijn prettige wijze van werken en zijn bijzonder goed humeur. Hij overhandigde hem daarbij een foto van de door de jubilaris zelf verrichtte „inwijding" van het nieuwe toilet van de in aanbouw zijnde nieuwe portiersloge van Vrumona, met daarbij een fles met goede inhoud. Hierna was het bedrijfsleider Rottier, die het woord richtte tot de scheidende hoofdbewaker. Ook hij roemde de heer Berg, om zijn inzet en stijl van werken. De spreker wist dat hij een goed leven had gehad bij Vrumona en dat hij nu na 26 dienstjaren met een zekere weemoed het bedrijf gaat verlaten. Als hoofdbewaker heeft hij veel moeten openen en sluiten en daarom vroeg de heer Rottier of hij nog één keer iets wilde „openen", namelijk een groot aquarium in de bedrijfskantine, dat was geschonken door het vroegere Vrumona personeel- fonds. Na een forse ruk aan het koord was dit zijn laatste officiële daad bij Vrumona. Namens zijn collega's en vrienden sprak de heer Van Rijnsoe ver nog enkele woorden van afscheid en overhandigde hem een handboormachine met borenstel. De heer Lefering, voormalig chef van de heer Berg, haalde nog enkele herinneringen uit vroeger tijd op en overhandigde hem een persoonlijk cadeau. De heer Berg zei in zijn dankwoord dat het hem erg speet dat hij Vrumona ging verlaten en dankte een ieder van „klein tot groot" voor de prettige samenwerking. Verder sprak hij de wens uit dat iedereen de gezelligheid en humor onder elkaar zal bewaren. De heer Lugten tijdens zijn dankwoord. Bunnik Op 29 mei vierde de heer J. G. Lugten zijn 40-jarig dienstjubileum. De heer en mevrouw Lugten werden met kinderen en kleindochter ontvangen door de heren Siertsema, Keereweer, Nolles, Draayer en Kuhlman. In de ontvangstruimte van Vrumona werd de jubilaris de gou den speld met diamant opgestoken door de heer Siertsema. Na deze plechtigheid begaf de jubilaris zich met zijn familiele den en directie naar de bedrijfskantine. Daar bevonden zich al vele aanwezigen, onder wie een aantal ex-collega's van de firma Koster. Na het welkomswoord door de heer Hirt, nam de heer Keereweer het woord. Hij deed in zijn toespraak een kleine opsomming van het werk van de jubilaris: Hij trad in 1939 in dienst bij de firma Koster te Hilversum, waar hij direct opviel als een harde werker, met een goed humeur en veel collegia liteit. Daar heeft hij vele jaren met bakfiets en paard en wagen de Joy limonade in Hilversum en wijde omgeving rondge bracht. In 1947 werd hij overgeplaatst naar Koster in Utrecht en in 1970 kwam hij naar Vrumona, waar hij als machine-bediende werkte; de laatste jaren is hij werkzaam op de doppenzolder. Na zijn toespraak overhandigde de heer Keereweer de jubilaris de envelop met inhoud. Namens zijn collega's werd door de heer Kampinga een cas settedeck overhandigd. Tot slot dankte de jubilaris iedereen voor de belangstelling en het mooie cadeau, en in het bijzonder de directie voor het „zakgeld" dat hij mocht ontvangen. Hij sprak de wens uit nog vele jaren te mogen werken. Hierna werd iedereen in de gelegenheid gesteld de jubilaris en zijn vrouw geluk te wensen. Zojuist heeft de heer Welmers bij jubilaris Kaspers de speld be vestigd. en speldde hem het eremetaal op. Daarna sprak de heer Cuppen. Hij noemde het een goede planning dat de laatste produktiedag van de fustenvulkolonne gelijk viel met het 40-jarig jubileum van Kaspers. De heer Cuppen zei verder dat Kaspers een van de zeer weinigen is die 40 jaar op de fustenvulafdeling heeft gezeten. Hierdoor kent de jubilaris die afdeling door en door. In de tapkelder heeft altijd een hecht team gewerkt. Hij was en is hier een van de steun pilaren. Zijn grote inzet is altijd vanzelfsprekend geweest. Zo groot zelfs dat bij overwerk niet werd gevraagd of je bleef maar wat je wilde eten! Tenslotte sprak Cuppen mevrouw Kaspers toe. Zij heeft zeker bijgedragen aan de optimale inzet van haar man. Namens de afdeling overhandigde hij de jubila ris een envelop met ritselende inhoud. Als laatste spreker trad op de heer De Vries, van de visclub. De heer De Vries haalde vele anekdotes naar boven en bracht de heer en mevrouw Kaspers tenslotte de felicitaties over namens het bestuur van de vereniging. 25

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 25