samen met de heer Yap Mook Yong, de eerste trainee uit het Verre Oosten die voor een opleiding (zes maanden) naar Nederland werd uitgezonden. Terugge keerd in Singapore heeft hij daar vele jaren de functie van chef laboratorium vervuld. De laatste jaren was hij plaats vervangend chef technologische dienst, daarnaast belast met de training van nieuw personeel. De heer Ng (achternaam), door de velen die hem kennen altijd aangesproken als mr. Sen Horof kortweg Sen heeft 25 jaar voor M.B.L. gewerkt. Op 1 maart jl. ging hij, 58 jaar oud, met pensioen. M.B.L. heeft in Singapore twee brouwe rijen, Anchor en Tiger. Het lab, dat ten dienste van de twee bedrijven staat, is in de Anchor brouwerij gevestigd. Destijds was, en nu eigenlijk nog, is de heer Sen een begrip voor de tientallen uitgezonden Heineken functionarissen die in de afgelopen twee decennia, in een voortdurend komen en gaan, deel hebben uitgemaakt van de Nederlandse staf in Singapore, die aan het hoofd stond van deze met ons concern geas socieerde brouwerijen. Het is dan ook zo dat hij hen allemaal (het zijn er meer dan zestig, namen noemen is derhalve onbegonnen werk) heeft zien „passe ren". Maar dat niet alleen. Voor al die „nieuwelingen" uit Holland heeft mister Sen zich op velerlei gebied en op een bijzondere wijze verdienstelijk gemaakt. Als degene die hen introduceerde in het leven in Singapore en die hen op de hoogte bracht van, liet kennismaken met alle voor de Hollanders nieuwe ge Rondgeleid door de heer Röhrig bezichtigde de heer Sen (rechts) in Zoeterwoude onder meer het aroma- en smaaklaboratorium. woonten in dit tropische land. Als raadsman als het erom ging het ge dragspatroon in de nieuwe omgeving te bepalen. Als gids ook tijdens de vele „excursies" naar Chinatown, het des tijds beroemde (inmiddels grotendeels verdwenen) stadsgedeelte, waarvan hij alle bijzonderheden kende. Maar even zeer als een soort ceremoniemeester op het jaarlijks personeelsfeest, brewery- picnic geheten waarbij het voorkwam dat zo'n vijfduizend mensen zich voor allerlei festiviteiten op het strand verza melden. Tijdens zijn verblijf in Nederland heeft de heer Sen een groot aantal oude be kenden, uit zowel zijn opleidingstijd in 1960 in Rotterdam als uit Singapore, ontmoet en in enkele gevallen zelfs thuis opgezocht. Op 31 mei jl. was hij de gast van onze brouwerij in Zoeterwou de, waar hij en zijn vrouw door ir. P. E. Röhrig, hoofd technische opleidingen, werden rondgeleid. De heer Sen was zeer geïmponeerd door de grootte en de moderne opzet en uitrusting van dit be drijf. Hij vertelde verder evenzeer onder de indruk te zijn gekomen van het Hol landse (polder)landschap, waarbij hij opmerkte dat de mensen nog even vriendelijk waren als negentien jaar ge leden. Wat het laatste betreft wagen wij het te betwijfelen of de heer Sen ooit zijns gelijke zal ontmoeten. Wij van Heineken wensen hem en zijn vrouw nog vele goede jaren! Arendals Bryggeri A/S - Noorwegen Op 23 april is de heer R.H.A. Klerkx vertrokken naar Arendal, waar hij aangesteld is als brewmaster. Brasseries du Logone S.A. - Tsjaad Na het in Nederland doorgebrachte verlof is de heer J.P.L. van Cuyk op 27 juni teruggekeerd naar N'Djamena. De heer T. B. Heijbroek is op 3 juli uit N'Djamena vertrokken en brengt het verlof in Nederland door, evenals de heer C. P. Westra, die op 10 juli is aangekomen. De heer P. J. B. J. Visschedijk is op 11 juli in N'Djamena aangekomen. Nigerian Breweries Ltd. - Nigeria De heer C. Allport is op 4 juni met verlof uit Lagos vertrokken. Op 22 mei is de heer P.H.A. Grégoire teruggekomen uit Lagos. Per 1 juni is de heer Grégoire benoemd tot hoofd technische dienst in 's-Hertogenbosch. De heer W. G. Regtien is op 6 juni aangekomen in Lagos, waar hij werkzaam is als instructor mechanical overhaul crew. Op 16 juni is de heer J. D. Verwey teruggekeerd uit Lagos. De familie A. de Voogd is op 8 juli in Nederland aangekomen en brengt hier het verlof door. Brasserie de Brazzaville S.A. - Volksrepubliek Congo De heer J. A. Weyers is op 17 juni vertrokken naar Brazzaville. De heer Weyers is daar werkzaam als mecanicien. Bralima S.A.R.L. - Zaïre De heer C. D. M. Koopmans is op 6 juli vertrokken uit Kinshasa. Hij brengt het verlof in België door. Op 21 juni is de heer D. Kornaat uit Kisangani in Nederland aangeko men. De heer J. van Meel uit Boma is op 4 juli met verlof gegaan. De familie F. J. Snieders is op 9 juli na genoten verlof teruggekeerd naar Boma. Op 25 juni is de heer W. R. van der Snoek vertrokken naar Bukavu. De heer Van der Snoek is daar werkzaam als chef service technique. De heer W.I.C.A. van Staveren, die op 19 mei met zijn gezin in Neder land aankwam is op 21 juni teruggereisd naar Mbandaka. De heer J. H. J. van der Zande uit Kinshasa is op 25 juni met verlof gegaan, evenals de heer P. L. Vandewalle die op 28 juni vertrokken is. Bralirwa S.A.R.L. - Rwanda Op 18 mei is de familie J. de Jager met verlof in Nederland aangeko men. De heer H. Otter is op 29 juni in Nederland aangekomen. Windward and Leeward Brewery Ltd. - Windward Islands Op 11 mei is de familie A. Nijhof teruggekeerd uit St. Lucia. Per 11 juni is de heer Nijhof aangesteld als groepsleider in Zoeterwoude. National Brewing Company Ltd. - Trinidad Op 16 juli is de heer G. R. Habbershaw vertrokken uit Milaan. Hij is met zijn gezin doorgereisd naar Port of Spain, waar hij benoemd is tot managing director. De heer L. Mengoli, die met zijn gezin op 16 juni in België is aangeko men, is op 15 juli weer vertrokken naar Port of Spain. Antilliaanse Brouwerij N.V. - Nederlandse Antillen De heer B. Brugman is op 5 juli met verlof in Nederland aangekomen. P. T. Perusahaan Bir Indonesia - Indonesië De familie K. Klute is op 6 juli vertrokken naar Surabaya. De heer Klute is daar werkzaam als chief engineer. Op 10 juni is de heer J. W. C. Loeff met zijn gezin teruggekeerd naar Surabaya. De heer en mevrouw C. D. Nap zijn op 24 juni teruggekeerd uit Jakarta. De heer W. A. Vermaas is op 22 mei met zijn gezin teruggekomen uit Surabaya. 19

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 19