J. A.van Duuren ontvangt NIVE-oorkonde 1 Plat ontvangt maximale beloning De heer J. Plat, werkzaam op de afdeling brouwen van de Mauritskade in Amster dam, ontving op 12 juni jl. de maximale beloning van ƒ10.000,- voor het door hem ingezonden idee. Drs. G. van Schaik, lid van de raad van bestuur, overhandigde de enveloppe met de woorden: „Dit is de derde keer dat Heineken een zo hoge beloning uit reikt. Er is een maximum aan creativiteit voor nodig om op een dergelijk idee te komen. Het stemt dan ook tot veel vreugde als er eens in de zoveel jaar ie mand bij is die zó tot de creativiteit in de onderneming bijdraagt." Het idee van de heer Plat betreft het ge bruiken van onderdelen van tapstangen van de uit de circulatie genomen buik- vaten, voor de samenstelling van tap stangen voor de nu in gebruik zijnde ci lindrische fusten. In het begin van de ja ren vijftig werden de houten fusten ver vangen door roestvrij stalen vaten van het buikmodel. Deze werden na verloop van tijd vervangen door cilindrische fus ten. De heer Plat kwam op het idee om de tapstangen uit de buikvaten te ver wijderen en, met enige aanpassingen, een aantal onderdelen opnieuw te ge bruiken voor de samenstelling van een tapstang voor de cilindrische fusten. Toen bleek, dat de technische aanpas- 10.000; singen en de ombouw tot andere tap stang aanmerkelijk voordeliger waren dan de aanschaf van nieuwe tapstan gen, werd het idee uitvoerbaar ver klaard. De heer Plat wordt, naast de voldoening die hij van zijn idee heeft, ƒ10.000,- rijker, de ideeënbus boekt opnieuw een maximale beloning en de onderneming kan trots zijn op een vindingrijk idee van „recycling" ofwel hergebruik van mate rialen. Uit handen van de heer Van Schaik ontvangt de heer Plat (rechts) de enveloppe met inhoud. In het midden bedrijfsleider R. W. Welmers. In Tilburg, in een van de distributiecen tra van Albert Heijn (Ahold), werden dit jaar 41 ideeënmannen en één ideeën- vrouw door het Ideeëncentrum van het NIVE gehuldigd. De enige vrouw was Ir- sik Sertce, werkzaam bij Akzo Pharma Nederland B.V., die een idee ingediend heeft waarmee materiaalverlies kan worden voorkomen. Zij ontving hiervoor een beloning van ƒ4.500,—. Ook Heineken kon dit jaar een voor het NIVE aanvaardbare kandidaat voordra gen, en wel de heer J. A. van Duuren. De heer Van Duuren is werkzaam op het al gemeen mutatiecentrum te Zoeterwou- de. Hij heeft voorgesteld om op de ponsconcepten voor verwerking in de computer de schrijfdatum niet meer te vermelden (zie Vers van 't Vat 5/79). In aanwezigheid van de overige „kam pioenen" en hun begeleiders ontving de heer Van Duuren uit handen van de heer J. G. Nolst Trenité, voorzitter van het Ideeënbuscentrum, de NIVE-oorkonde en het daarbij behorende insigne. Hij was vergezeld van zijn directe chef de heer Van Rooy, mevrouw Hulsbos en de heer Bonte van de plaatselijke ideeën buscommissie en de heer Van Brun- schot van de centrale ideeënbuscom missie. Op de brouwerij in Zoeterwoude ontving de ideeënman als herinnering uit handen van bedrijfsleider Schipper na mens de centrale ideeënbuscommissie een gouden horloge met inscriptie. De heer Nolst Trenité (links) overhandigt de oorkonde en het insigne aan ideeënman Van Duuren. 14

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 14