Dr. Klug met twee modellen van het grillig gevormde tabaksmozaïekvirus. Akademie, welke afdeling de voordracht voor de prijswinnaars doet. Prof. dr. H. C. J. Berendsen, lid van de Commissie van Voorbereiding, motiveerde hierna de keuze van de jury. De heer A. H. Heineken sprak vervolgens als voorzitter van het bestuur van de Heineken Stichting. Hij sprak zijn dank uit jegens prins Claus voor zijn bereid heid om de prijs te overhandigen, on danks het feit dat zijn aanwezigheid nog diezelfde middag elders vereist was in verband met de zeventigste verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. De heer Heineken onderstreepte nog eens dat in 1963 de Heineken Stichting is ingesteld door de onderneming met het doel de wetenschappelijke en culturele activiteiten te bevorderen. De hoofdre den hiervoor was de wens, openlijk te erkennen dat de moderne industrie en het bedrijfsleven in de huidige wereld uitsluitend kunnen bestaan en groeien met de hulp van de wetenschap. De heer Heineken verzocht hierna de Prins de prijs uit te reiken. In zijn toespraak tot de laureaat prees prins Claus de verrichtingen van dr. Klug uitvoerig: „Gedurende vele jaren heeft u gewerkt aan het front van de weten schappelijke vooruitgang. Door uw fun damentele studie van de ingewikkelde materie van de analysetechnieken, ge- De heer Klug is zichtbaar blij met het kristal, behorende bij de prijs. Rechts de heer A. H. Heineken, voorzitter van de Heineken Stich ting. compliceerde samenstellingen van de verschillende structuren, hebt u een zeer belangrijke bijdrage geleverd aan de verruiming van kennis van essentiële levensprocessen, waarbij de huidige medische wetenschap buitengewoon veel baat heeft. In zijn dankwoord liet dr. Klug uitkomen bijzonder verrast geweest te zijn dat juist hij uitgekozen was de dr. H. P. Heineken prijs te mogen ontvangen. Tijdens de receptie in de bibliotheek van de Akademie werden de heer en me vrouw Klug door de vele aanwezigen gelukgewenst. Onder hen bevonden zich onder andere mr. R. van de Vijver, Kunst en wetenschap gaan hier hand in hand! Dr. Klug temidden van zijn bolvormige virus sen. Prins Claus in gesprek met de heer en mevrouw Klug. bestuurslid van de Heineken Stichting, dr. J. P. Ton en jhr. P. R. Feith, oud be stuursleden, alsmede de heer J. van der Werf, drs. B. W. Drost, ir. J. M. van Ros- sem, drs. P. van Eerde en ir. A. K. E. ten Bruggen Cate van Heineken. Prof. dr. L. L. M. van Deenen, die drie jaar geleden de Heineken prijs ontving, was met zijn vrouw eveneens aanwezig om de heer Klug te feliciteren. 7

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 7