bierton Jaarvogel broedt in Heineken JAZZFESTIVAL IN ENKHUIZEN Diergaarde Blijdorp wacht een heuge lijke gebeurtenis. Een Rhyticeros Uneu- latus oftewel een Jaarvogel verwacht binnenkort een kleintje. Deze vogel komt uit Zuid-Oost Azië en broedt zelden in gevangenschap. In de vrije natuur met selt de vogel zich in een holle boom en legt daarin meestal twee eieren, waarvan er één bevrucht is. Na 35 dagen broeden wordt het jong geboren. Om deze toe stand zoveel mogelijk na te bootsen, heeft de directie van de diergaarde een Heineken biervat, dat de brouwerij spe ciaal voor dit doel heeft geschonken, in de kooi gezet en is het vrouwtje inder daad gaan broeden. Op de foto ziet u dierenverzorgster Mary Vriens, die de a.s. moeder regelmatig van voedsel voorziet. Het jaarlijkse jazz-festival in Enkhuizen begint zolangzamerhand een echte happening te worden, die jazz-liefheb- bers uit heel Nederland naar het schil derachtige plaatsje toe trekt. In de loods van de jachthaven bij de Nieuwe Doelen begon het jazz-festival op vrijdagavond 11 mei voor een uitverkochte zaal. Het concert werd in een plezierige ontspan nen sfeer gegeven. Het publiek wandel de wat rond, kocht op zijn tijd een drankje op een van de drie verkooppun ten van Heineken en luisterde vanzelf sprekend naar de jazz-muziek. De vol gende dag op zaterdag 12 mei brak het geweld pas goed los. 's Middags vond de trationele „streetparade" plaats in het centrum van Enkhuizen, terwijl in bijna alle bars jazzbands speelden. Tot diep in de nacht swingde Enkhuizen er op los. Het jazz-festival werd besloten met een afscheidsconcert op zondagavond 13 mei. 27

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 27