B. Woudenberg R. van Rijn werd hij overgeplaatst naar Rotterdam. Ook hier bleef hij niet want zijn wens om naar de tropen te gaan werd toch nog vervuld en tot 1961 werkte hij in diverse brouwerijen in het Verre Oosten zoals in Singapore en Nieuw Zeeland. In Singa pore was de heer Siemens hoofd van het laboratorium. Daarna keerde hij terug naar Amsterdam vanwaar hij in 1976 overge plaatst werd naar Bokma. Bij Bokma bleek al spoedig dat de heer Siemens een open oog had voor de problemen die bij een dergelijk kleinschalig bedrijf spelen. Ook leerde men hem kennen als een prettig medewerker en een actief verenigings man. Over dat laatste deed de heer Bakker later als vierde spreker namens de personeelsvereniging nog een bijzonder gunstig boekje open. Na de woorden van de heer Van Hulsen betrad de heer Goos het spreekgestoelte. Deze vertelde dat hij samen met mevrouw Siemens de enige uit de hele zaal was die de jubilaris al 25 jaar kent en lachend liet hij hierop volgen: „misschien ken ik hem nog wel beter dan zijn vrouw". Hoewel de heer Goos en de heer Siemens elkaar in deze 25 jaar telkens uit het oog verloren waren, kruisten de wegen elkaar altijd weer. Tenslotte speldde de heer Goos bij de jubilaris de jubi- De heer Van Rijn samen met vrouw en dochters trots poserend bij zijn zilveren jubileum. Heel enthousiast werd de analyse op rijm ontvangen die me vrouw Van Viegen voordroeg over de carrière van de heer Van Rijn. De volgende spreker was de heer Bossard die van de Barre Polder terugging naar de barre tijden toen er nog geen organisatie was. Na wat herinneringen te hebben opgehaald, was het de beurt van de heer Van Rijn zelf. Hij dankte de heren Van Eerde, Miedema en Bossard voor hun sympathieke woor den. Ook dankte hij mevrouw Van Viegen voor de wijze waarop zij de analyse van een jubilaris had voorgedragen. Hij was daar zeer dankbaar voor. De heer Siemens werd op de dag van zijn ju bileum onder meer verrast met een doos kievitseieren. leumspeld op. Namens de exportvergadering sprak de heer Bokma, die hem namens ditzelfde gezelschap een kettingzaag aanbood. Zoals al aangekondigd deed de heer Bakker het woord namens de personeelsvereniging. Hij benadrukte het belang van de personeelsvereniging in een tijd dat niemand meer tijd voor elkaar heeft. Hierna onthulde hij een etalagepop die model stond voor de heer Siemens en die behangen was met allerlei attributen die kenmerkend waren voor de jubilaris. Na het dankwoord van de heer Siemens bleef het gezelschap nog geruime tijd in feestelijke stemming bijeen. Zoeterwoude - Groot feest was het op vrijdag 13 april jl. in het ontvangstgebouw De Hooiberg te Zoeterwoude wegens het 40-jarig jubileum van de heer B. Woudenberg, momenteel werkzaam in de storingsdienst. Ondanks de Goede Vrijdag en het paas weekend in het vooruitzicht was het een gezellige en druk bezochte receptie. Produktieleider Ykema sprak de jubilaris als eerste toe. Hij liet de loopbaan van de heer Woudenberg de revue passeren. De jubilaris is begonnen als los-werkman en via de pekkerij in de bottelarijwerkplaats terechtgekomen. In 1974 werd hij overgeplaatst naar de brouwerij in Zoeterwoude. Namens de directie en de bedrijfsleider, die elders verplichtin gen hadden, bedankte de heer Ykema hem en wenste hij de heer Woudenberg en zijn familie veel geluk. Vervolgens over handigde hij hem het bij dit jubileum behorende insigne en de welbekende envelop. De volgende in de rij van sprekers was de heer Van der Knaap die hem als zijn wachtchef toesprak. Ook deze nam een deel van de loopbaan van de jubilaris onder de loep, maar dan met name het technische gedeelte hiervan. In het bijzonder sprak hij over het houten-vaten-tijdperk in de pekkerij tot aan de toenmalige bottelarijwerkplaats. Ook de overgang van Rotterdam naar Zoeterwoude werd nog even belicht. Van Zoeterwoude werd gezegd dat het een paradijs op technisch vernuft was, waar alleen nog maar periodiek onder houd gepleegd hoefde te worden. De praktijk bleek echter anders. Ook in Zoeterwoude moest nog veel gerepareerd Het echtpaar Wouden berg bij dit 40-jarig ju bileum. worden. In de periode na deze overplaatsing leerde de heer Van der Knaap de jubilaris kennen als een man die soepel met zijn overwegend jongere collega's, groepsleider en wachtchef omging. Als blijk van waardering liet hij een van de collega's het afdelingscadeau overhandigen. De hele „ploeg 83 was aanwezig. Zij hadden allen kans gezien hun late dienst ter wille van hun jubilerende collega om te ruilen. De heer Van der Plas overhandigde het afdelingscadeau. Na de toespraken van de heren Groenendaal en Bliek dankte de heer Woudenberg iedereen voor de fijne woorden en de cadeaus die hij had ontvangen. Zoeterwoude Op 1 mei jl. was het 25 jaar ge leden dat de heer R. van Rijn bij Heineken in dienst is getreden. Ter gelegenheid hiervan werd hem een receptie aangeboden in het ont vangstgebouw De Hooiberg te Zoeterwoude. De heer Van Eerde sprak de jubilaris toe, nadat hij het woord had gekregen van mejuffrouw Christiaanse die eerst een groot aantal tele grammen had voorgelezen. De heer Van Eerde sprak zijn enorme waardering uit ten opzichte van het werk van de jubi laris. Ondanks het feit dat niet alle archieven bewaard zijn gebleven, memoreerde hij vele jaren van de loopbaan van de heer Van Rijn. Volgens de heer Van Eerde is de jubilaris er goed in geslaagd om in teamverband te werken. Na de heer Van Eerde hield de heer Miedema een speech. Omdat de heer Miedema vele buitenlandse reizen met de jubilaris had ge maakt, belichtte hij met name de belevenissen met de heer Van Rijn in het buitenland. 19

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 19