Afscheid F. Mulders B. W. Siemens H. WALBURG zij hebben samengewerkt. Een samenwerking die altijd bij zonder prettig was door met name de collegialiteit van de jubilaris. Namens de collega's en de chauffeurs van de bui tenfirma's overhandigde de heer Olivier vervolgens een foto camera. Op verzoek van de jubilaris werden er tijdens de re ceptie verder geen toespraken meer gehouden. Een tele foontje uit Frankrijk van de heer Hesse die daar op vakantie was, was nog één van de hartelijke blijken van genegenheid die men deze jubilaris toedraagt. 's-Hertogenbosch Op donderdag 26 april jl. nam op 63-jarige leeftijd de heer F. Mulders afscheid van zijn collega's. Hij was de derde medewerker van de Bossche vestiging die gebruik maakte van de overbruggingsregeling. Na de officiële ontvangst door produktieleider Berg, bij afwe zigheid van de bedrijfsleider Scheltema, ging het gezelschap naar de bedrijfskantine, waar de gehele familie, collega's en belangstellenden reeds zaten te wachten. Na een korte inleiding van de heer Van der Geld nam de heer Peet als afdelingschef van de heer Mulders het woord. Hij betreurde het, dat de heer Mulders na een 14-jarig dienstver band de brouwerij ging verlaten maar vond het toch wel een wijs besluit om vroegtijdig van zijn pensioen te gaan genieten. De heer Mulders heeft gedurende zijn verblijf bij Heineken de spoelmachine van colonne 4 bediend en verrichtte zijn werk op een zodanige wijze, dat men dacht dat het zijn „eigen" ma chine was. De heer Peet vond het opmerkelijk hoe hij met gebarentaal op z'n „Driels" de Spanjaarden duidelijk maakte hoe de spoelmachine moest worden bediend. De jaren voordat hij bij Heineken kwam, werkte hij eerst als kersenplukker in de vele boomgaarden, die de Bommeler- waard rijk is en daarna heeft hij 11 Vï jaar boter geschept tot de dag dat hij met zijn vriend bij Heineken in dienst trad. Tot op de dag van zijn afscheid heeft hij van deze stap nooit spijt gehad. Vrolijke gezichten op het afscheid van de heer Mulders. Namens het personeel kreeg hij ter aanvulling van zijn hobby een prachtige vogelkooi aangeboden. De heer Van der Geld overhandigde hierna het gebruikelijke foto-album en het boek: „Leven met de jaren". De heer Mulders dankte op emotionele wijze alle aanwezigen voor hun belangstelling en de cadeaus en maakte daarna tijdens het gezellig samenzijn van de gele genheid gebruik om alle collega's en vrienden nog eens per soonlijk te bedanken voor de prettige tijd bij Heineken. Leeuwarden - Een groot aantal Heineken mede werkers had op 1 mei jl. de afstand naar Leeu warden er graag voor over om daar het zilveren jubileum van de heer B. W. Siemens te vieren. Na de officiële ontvangst in de kamer van de heer Van Hulsen wachtte een groot gezelschap de heer Siemens op in de ont vangsthal boven. Als eerste spreker speechte de heer Van Hulsen. Hij vertelde dat de heer Siemens, in 1943 afgestudeerd aan de hogere school voor tropische landbouw, aanvankelijk wel andere plannen had dan voor een brouwerij te gaan wer ken. Hij wilde naar Indonesië waar echter Sukarno zijn plannen aardig in de war stuurde en de heer Siemens na vele omzwer vingen uiteindelijk in Tjietjerk terechtkwam. De carrière van de jubilaris bij Heineken begon op 1 mei 1954. Na een periode in Amsterdam aan de Van der Helststraat gewerkt te hebben, Dat dit cadeau bij de heer Hulsman in de smaak viel, is wel dui delijk te zien. iemand 25 jaar bij de zelfde baas in dienst was. „Ik kan mij herinneren dat de heer Hulsman in deze 25 jaar maar één keer te laat is gekomen". Welke opmerking de heer Hesse vervolgde met: „En dat was vandaag". De heer Hesse sprak waardering uit voor het feit dat de jubilaris vaak onder moeilijke omstandigheden zijn functie als portier optimaal, met humor en gemoedelijkheid, heeft weten te ver vullen. „Het is een man die zijn dienst met enthousiasme verricht heeft en „Oude Bertus" is een visitekaartje van de brouwerij. Hij kan erg goed met zijn collega's opschieten, is een gezien persoon in de brouwerij en zet zich optimaal in om nieuwe collega's op te leiden." Vervolgens werd de jubilaris gehuldigd door de heer Struiks- ma, die daarbij zijn eigen hobby (een modelspoorbaan) aan de jubilaris overdroeg. De heer Struiksma sprak de wens uit dat de jubilaris daarmee zijn pensioen mocht bereiken. Als laatste dankte de jubilaris voor de 25 fijne jaren, die hij bij Heineken had mogen beleven. Hij wenste verder ook ieder, die in de toekomst overgeplaatst gaat worden naar een andere vesti ging, het allerbeste toe. Hierna maakten alle aanwezigen van de gelegenheid gebruik om de jubilaris persoonlijk de hand te drukken en hem te feliciteren met zijn 25-jarig jubileum. Amsterdam De heer H. Walburg vierde op 3 mei jl. zijn zilveren jubileum op de brouwerij aan de Mauritskade. Hij werd hier ontvangen door de heren Hamers, Olivier, Pijpers, Struiksma, Eps- kamp, Van Es en mevrouw Van Kooten. De heer Hamers ver ontschuldigde de heer Welmers in verband met diens verblijf elders. Wel overhandigde hij de jubilaris een persoonlijke brief van de bedrijfsleider. Vervolgens hield de heer Hamers een toespraak, waarin hij onder meer benadrukte dat de heer Walburg in zijn functie als poortcontroleur in feite het visite kaartje van de brouwerij is. Ook zei hij dat de heer Walburg een goede indruk maakte als representant van ons concern door zijn wijze van optreden. Tenslotte speldde hij de jubilaris de gouden speld op en overhandigde hij hem de bekende enve loppe. Als tweede spreker trad de heer Olivier voor het voet licht. Hij dankte de heer Walburg voor de vele goede jaren die Stralend laat de heer Walburg zich het jubileum-insigne opspelden door de heer Hamers. 18

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 18