ÈA.van Duuren [eineken ideeënman van het jaar Verjonging van de geschenkencollectie Af en toe is het noodzakelijk om een of meer artikelen uit de geschenkencollec tie van de Ideeënbus te vernieuwen. Het kan zijn dat een artikel uit de mode of niet meer verkrijgbaar is, of dat er minder belangstelling voor is. Dit laatste was het geval met de duikerhorloges uit de tweede en derde groep. In de Quartz horloges is hiervoor een eigentijdse ver vanging gevonden. Voor de tweede groep met een Quartz horloge/chrono meter met vloeistof-kristalcijfers (L.C.D.) en tien functies, te weten: maand, da tum, dag, uur, minuten, seconden, tus sentijd, chronometer per "1/100 seconde, vier-jarenkalender en de mogelijkheid de normale tijd zichtbaar te maken terwijl de chronometer loopt. In dezelfde groep De nieuwe geschenken uit de tweede groep. een Quartz dameshorloge met dezelfde eigenschappen met vijf functies: maand, datum, uur, minuten, seconden en ver lichting. Ook in de derde groep is een Quarz horloge opgenomen dat uur en datum met vloeistof-kristalcijfers aan geeft. Deze Quartz horloges zijn voor zien van een gebruiksaanwijzing en ga rantiebewijs. Verder is in de derde groep een dames klembandhorloge opgeno men dat leverbaar is in zwart en ivoor- kleur. De Intenton rekenmachines uit de twee de en derde groep zijn niet meer lever baar. Daarvoor in de plaats is in de derde groep de Braun zakrekenmachine op genomen, die op twee kleine batterijen circa 2.000 uur functioneert. Deze nieu we rekenmachine is voorzien van een etui, uitgebreide Nederlandse gebruiks aanwijzing en garantiebewijs. Voorts kan melding gemaakt worden van de uitbreiding van de geschenkencollectie zowel in de tweede als in de derde groep met de bekende Zwitserse officiersmes sen. In de tweede groep is dat het type „Champion" met 24 onderdelen, waar onder messen, kurketrekker, blikopener, loupe, pincet, schroevedraaier, schaar, metaalvijl en vis-maatstok. In de derde groep is dat het officiersmes van het type „Huntsman" dat maar liefst 14 onderde len heeft. Met deze nieuwe geschenken hopen wij opnieuw veel inzenders van goede ideeën een groot plezier te doen. De Centrale Ideeënbuscommissie De nieuwe geschenken uit de derde groep. De heer J. A. van Duuren is door de Centrale Ideeënbuscommissie benoemd tot Heineken's Ideeënman 1978 vanwe ge zijn idee dat een aanmerkelijke ver betering op administratief gebied in houdt. Hiermee is bewezen dat ook in deze sector verbeteringen gevonden kunnen worden. De heer Van Duuren, werkzaam op het Algemeen Mutatie Centrum te Zoeter- woude heeft voorgesteld om op de ponsconcepten voor verwerking in de computer de schrijfdatum niet meer te vermelden. Met het achterwege laten van deze vermelding werd per concept drie seconden bespaard. Aangezien echter jaarlijks ruim 300.000 concepten verwerkt worden leverde dit voorstel een totale besparing op van zo'n 260 pons uren per jaar. Ondanks het gegeven dat buiten onze onderneming veel instellin gen, die voornamelijk op administratief gebied werkzaam zijn, zoals handels- en verzekeringsmaatschappijen, banken, overheidsdiensten en dergelijke, een goed lopende ideeënbus hebben waar vaak hoge beloningen worden toege kend, leeft algemeen de opvatting dat ideeën met flinke beloningen slechts in de produktiesector gevonden kunnen worden. Onze ideeënbuservaring tot nu toe gaf alle aanleiding tot deze opvat ting. Het idee van de heer Van Duuren, waarvoor een beloning van ƒ1.000,- werd toegekend bewijst dat belangrijke verbeteringen en dus hoge beloningen ook elders gevonden kunnen worden. Trouwens recentelijk zijn er ook voor andere ideeën op administratief gebied aardige beloningen uit de bus gekomen; mogelijk is dit een aanduiding dat men thans ook in deze sector de weg naar de ideeënbus gevonden heeft. De verbete ring zoals voorgesteld door de heer Van Duuren is zeker geen unicum. Hoeveel handelingen worden er niet verricht om dat dit al jaren zo gedaan wordt? Veelal waren deze destijds noodzakelijk; door zich regelmatig op het nut van bepaalde handelingen of formulieren te bezinnen kan men zich zoals de heer Van Duuren realiseren dat de noodzaak daarvan niet meer aanwezig is. Door de veelvoud van handelingen kan men, zoals in dit geval van drie seconden per handeling, tot 260 uur per jaar besparen. 15

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 15