W.K. WIELRENNEN: Duizenden activiteiten op een rij zetten Zoals bekend is Heineken de organisator van de Wereld kampioenschappen Wielren nen die vanaf 22 augustus tot en met 2 september in ons land worden gehouden. Veel personeelsleden van ons concern zijn bij dit evenement betrokken en hebben er een deeltaak in. Daarnaast zijn ook enige deskundigen van buiten het bedrijf aangetrok ken, waaronder de project leider communicatie en een assistent projectleider ver voer. Om de medewerkers van ons concern een idee te geven van wat er allemaal komt kij ken bij het organiseren van een dergelijk evenement, hebben wij hierbij het organi satieschema afgedrukt. Ruw geschat zijn er tussen de tiendui zend en vijftienduizend activiteiten uit te voeren. Deze worden via de afdeling netwerkplanning in Zoeterwoude in de computer verzameld (zie planning voortgangscontrole). De projectleiders ontvangen van tijd tot tijd een uitdraai waarop ze moeten aangeven welke acti viteiten inmiddels gebeurd zijn. Dit is een belangrijk hulpmiddel bij het goede ver loop van de organisatie, mede omdat het menselijkerwijs niet mogelijk is al die verschillende werkzaamheden te ont houden. Bekijken we het organisatieschema dan zijn er verschillende onderdelen die misschien vraagtekens zullen oproepen. Wat houdt bij voorbeeld de W.K. rechten verkoop in? Dit onderdeel behartigt on der meer de verkoop van re clame-uitingen langs het wegparcours van spandoeken tot en met de televisie rechten. Het verschil tussen de onder verdeling Heineken reclame en evene mentreclame is dat het eerste vooral betrekking heeft op Heineken consu mentenacties, terwijl het tweede erop gericht is zoveel mogelijk reclame voor de W.K. te maken, opdat het zoveel mo gelijk publiek trekt. De controle behelst de fysieke controle. Als gezegd wordt dat er honderd vlag gen in voorraad zijn, dan moet ook ge controleerd worden of dat ook inder daad zo is. Bewaking Het hokje beveiliging spreekt eigenlijk wel voor zich. Tijdens de W.K. zal ervoor miljoenen aan televisieapparatuur, fiet sen, auto's en noem maar op aanwezig zijn, waar wel degelijk een hele goede bewaking voor nodig is. Het onderdeel informatie heeft voornamelijk betrekking op het secretariaat. Dit is het centrum van alle informatie verstrekking over al les wat met de W.K. te maken heeft. Ook de communicatie is een onmisbare schakel in het hele gebeuren. Met por tofoons, mobilofoons, telefoons zal er tijdens de W.K. contact onderhouden worden tussen de projectleiders van de verschillende onderdelen. De buiten- parcoursdienst draagt zorg voor de ho telreserveringen, de hostess-service, de ontvangst van de gasten en het vervoer. De binnenparcoursdienst draagt de ver antwoordelijkheid voor de opbouw van het wegparcours en het in goede staat opleveren van de baan en andere attri buten, van onder meer de gangmakers motoren tot het spelden van de rugnum mers toe. De wedstrijdleiding is geheel in handen van de overkoepelende wieler federatie die eveneens de jury aanwijst. W.K. Commissie De W.K. commissie, die aan het hoofd van deze organisatie staat, is samen gesteld uit Heineken medewerkers en afgevaardigden van de Koninklijke Ne- derlandsche Wielren Unie. Voor de uit voering van de organisatie is projectman ager M. Ch. Eyk verantwoordelijk, die geassisteerd wordt door een evene mentmanager, mevrouw M. E. van Ee- kert. Deze is behalve plaatsvervangster van de heer Eyck eveneens verantwoor delijk voor de goede uitvoering van alle onderdelen van de organisatie die rechtstreeks betrekking hebben op de wedstrijden. De organisatie van dit evenement is er alles aan gelegen van dit wielergebeuren een groot succes te maken. Als het publiek even enthousiast is, laat het zich aanzien dat we in sep tember op een fantastisch sportgebeu ren kunnen terugzien met name dankzij de inzet van vele Heineken medewer kers. r Heineken Reclame R. Beishuizen W.K. Rechten Verkoop P W IJlstra Profeet Manager M. Ch. J. Eyck Evenement Reclame Perscontacten Beveiliging J. H. Mellegers Planning Voortgangscontrole J. Sondag L. van der Eijk P. A. M. van Baaren Technische leiding Voorbereidingen Evenement Manager Mevr M E. van Eekert r~ i -4— Kaartverkoop J. H. A. Oosterbroek Communicatie N. G. J Bavinck (KNWU) Buiten pa rcoursd ten sten P J. Hafkamp Binnenparcoursdiensten N A. Wassenaar Contacten Pers/Radlo/TV Wedstrijdleiding Jury Union Cycliste Internationale (overkoepelende wielerfederatie) 12

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 12