Een blik achter de schermen van de DIKWAAÏER: Werken in een fantastische sfeer Al werd de Amstel Gold Race dit jaar op paas-zaterdag 14 april voor de veertiende keer gehouden, ieder jaar heeft hij weer een geheel eigen sfeer. Deze keer kon het na tuurlijk niet beter. In combinatie met het schitterende lenteweer bracht de race zowat heel Limburg op de been. En ook van ver bui ten deze provincie en zelfs onze landsgren zen stroomden de wielerenthousiasten toe. Wielrenners met klinkende namen deden ook dit jaar weer mee, zoals Joop Zoetemelk, Hennie Kuiper, Gerrie Knetemann en niet te vergeten Jan Raas, die er voor de derde achtereenvolgende keer in slaagde de race te winnen. Technisch leider Herman Krott sug gereerde dan ook om de race maar om te dopen in de Amstel Gold Raas. De organisatie van de Amstel Gold Race be rust bij Heineken Nederland B.V. De algehele leiding heeft Marcel Eijck, terwijl de techni sche leiding in handen is van Herman Krott. leder jaar is er weer een aantal medewerkers van ons concern nauw bij de race betrokken. Met twee van hen hadden wij een gesprek over hun ervaringen bij de race, namelijk met Dik Waayer, assistent buitenevenementen van de afdeling reclame-service en Tonny van Stek, eveneens medewerker van de afdeling reclame-service, die echter bij dit gebeuren de bezemwagen bestuurt. Tenslotte spraken wij met ronde-miss Marion Krott, dochter van Herman Krott, die de Amstel Gold Race na tuurlijk weer op een heel eigen manier be leefde. AMSTEL GOLD RACE Triomferend rijdt Jan Raas naar dé finish in Meerssen: voor de derde keer is hij winnaar van de Amstel Gold Race. ce betreft, zelf op m'n schouders nemen. Wij verzorgen hiervoor alle reclame-ui tingen, de inrichting van de permanence (het hoofdkwartier) en de opbouw van de finish; het wielercomité Meerssen zorgt voor de opbouw van de tribune." Hoewel hij jaarlijks tal van evenementen begeleidt, heeft hij voor de Amstel Gold Race toch wel een heel speciaal plekje in zijn hart. ,,Je werkt je met een aantal mensen een paar dagen een ongeluk, maar in zo'n fantastische sfeer, dat ik het gebeuren niet graag zou willen missen. Je groeit er ieder jaar weer naartoe. Van de race zelf heb ik eigenlijk nog nooit iets gezien. Op het moment dat deze bezig is, hebben wij het nog steeds erg druk. Het podium waarop de winnaar gehuldigd gaat worden, moeten we nog afwerken, een bepaald hek van een bedrijfje daar, dat op zaterdag nog tot twaalf uur werkt, moet na twaalven afgesloten worden en op allerlei andere kleine bijzonderheden moet je letten." Om een paar van die bijzonderheden te noemen: zijn de gla zen en openers in de permanence, zijn de letters Amstel bier bij de finish goed vastgeplakt (als het regent plakken ze niet) en wordt de wimpel met 1 km. erop wel opgehangen nadat de renners voor Voor Dik Waayer is het zijn eerste lus trum bij de Amstel Gold Race. ,,ln 1973 ben ik voor het eerst komen kijken, om te zien hoe het er allemaal aan toeging. Het jaar daarop moest ik het evenement, voor wat het aandeel van reclame-servi- Dick Waayer (rechts) neemt nog even met een van de betrokkenen van de Amstel Gold Race het draaiboek door.

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 8