E.F.I.'groep kwam Zoeterwoude verkennen Wederom was er op vrijdag 16 maart jl. een introductiemiddag in Zoeterwoude georganiseerd voor personeel dat op korte termijn naar deze vestiging over geplaatst wordt. Het betrof deze keer medewerkers van de E.F.I.-groep Ne derland (econom. zaken, financiën en informatieverwerking) die tot voor kort nog in Rotterdam werkzaam waren. Drs. J.B.H.M.Beks, directeur ad interim van de E.F.I.- groep Nederland heette het gezelschap in het ontvangstgebouw De Hooiberg welkom. Hij verklaarde er begrip voor te hebben dat velen met ge mengde gevoelens de overplaatsing naar Zoeterwoude aanvaardden. „Ver huizen betekent nu eenmaal het kwijtra ken van oude vertrouwde dingen," aldus de heer Beks. Hij achtte het niet nodig een heel relaas te gaan geven van het geen aan deze overplaatsing is vooraf gegaan. ,,U bent hier per slot van reke ning voor de toekomst." Verder zei hij dat het concern aan de bezwaren van deze overplaatsing in de materiële sfeer zoveel mogelijk tegemoet is gekomen. Hij hoopte dat dit de nadelen van de overplaatsing zou compenseren. ,,Ook voor stadsmensen gaat ooit de zon weer schijnen," beloofde hij. „En dan is het prettig om midden in een stuk natuur te zitten." Als een ander voordeel noemde hij het feit dat de parkeerproblemen in Zoeterwoude nagenoeg opgelost zijn. Na de woorden van de heer Beks betrad de heer P. Kranenberg, directeur alge mene zaken, in zijn hoedanigheid van site-manager van het kantoor van Zoe terwoude het spreekgestoelte. „Velen van u zullen mij nog nooit gezien en zel den iets van mij gehoord hebben," zei de heer Kranenberg. Hij verzekerde echter dat daar in de toekomst wel verandering in zou komen en dat er een levendig contact tussen hem en de toehoorders zou ontstaan. „Wij willen het leefklimaat hier zo goed mogelijk laten zijn." Ter il lustratie van wat voor een overgang Zoeterwoude voor hem was geweest, vertelde hij dat hij tot deze overplaatsing 32 jaar op dezelfde kamer had gezeten op het kantoor aan de Mauritskade in Amsterdam. Ook voor hem was het erg wennen in het begin, maar als een zeer positief punt had hij al heel spoedig de stilte rond de vestiging ervaren. „Verge leken met Rotterdam en Amsterdam is de stilte hier opvallend," zei hij. „Dat bevordert aanzienlijk de kwaliteit van het werk." Hij drukte de aanwezigen verder op het hart er zelf het beste van te ma ken. „Zeg eens goeie morgen tegen el kaar, maakt u eens contact, het ligt voor een groot deel aan uzelf." Hij voegde hier nog aan toe dat men zich met alle wensen en verlangens tot hem kon wenden en wenste iedereen een goede tijd in Zoeterwoude toe. Het verdere programma van die middag stond, zoals de heer R. P. Geersinga, chef ontvangsten van Zoeterwoude, al zei in het teken van vrijheid, blijheid. In de aangrenzende filmzaal kon men eni ge films over Heineken gaan bekijken. Ook was men in de gelegenheid aan een excursie door het bedrijf mee te doen. Later op de middag kon men kiezen om in de dubbeldekker een rondrit over het terrein te maken, of dit lopend te verk ennen. Wie daar geen zin in had, kon ook gewoon in De Hooiberg blijven en daar een pilsje of wat anders drinken. In De Hooiberg werd die middag eveneens een lezing gehouden door tuinarchitect ing. P. Blauwboer over de tuinaanleg rond de vestiging. Aan de hand van een maquette en een aantal plattegronden, in de ontvangst ruimte opgehangen, probeerden vele aanwezigen zich in het gebouw al een beetje vertrouwd te maken. Aan het eind van de middag ging het in groepen naar de nieuwe kantoren waarheen men bin nen een aantal weken zou verhuizen. Toen men hiervan terugkeerde, stonden er volop hapjes en drankjes klaar om de inmiddels lege magen te vullen. Geruime tijd bleef men toen nog in De Hooiberg bijeen. Geïnteresseerd worden de maquette en de erachter opgehangen plattegronden van de verschillende etages en vleugels van de ves tiging Zoeterwoude bekeken. ,,Zo, hier eten we dus tussen de middag" schijnen deze nieuwkomers bij het betreden van de kantine te denken. Aandachtig luistert men naar de woorden van de heer Beks De Rotterdammers ontdekken al spoedig de aantrekkelijke kanten van hun nieuwe werk omgeving. Velen deden mee aan de bedrijfsexcursie en bekeken de verschillende onderdelen van het produktie-proces. 3

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 3