Afscheid mejuffrouw C. A. Ponjee J. C. Drayer A. van Buren nam afscheid Nadat van te voren al een glaasje gedronken werd om hele maal in de stemming te komen, sprak de heer Siemens (de bedrijfsleider de heer Van Hulsen was wegens ziekte verhin derd) de jubilaris toe. Uiteraard gingen de herinneringen terug naar het verleden. Toen Tjeerd na drie jaar in het Friese Ba taljon in Indonesië gediend te hebben, bij de firma Bokma in dienst trad, waren de omstandigheden waaronder gewerkt werd wel heel anders dan nu. Veel werd er met de hand gedaan en die toenmalige tijd leende zich bij uitstek voor vele grappen en grollen waarin Tjeerd altijd een groot aandeel had. Aan de andere kant maakte Tjeerd zich snel zorgen als één van zijn collega's lang ziek was en was hij altijd de eerste die ernaar informeerde. Als collega was en is hij nog steeds zeer gezien bij het gehele personeel. De heer Siemens wenste hem nog vele goede jaren in goede gezondheid toe bij Bokma. Namens het gehele per soneel werd een barometer aangeboden die, naar de spreker hoopte, zowel letterlijk als figuurlijk veel op mooi weer zou mogen staan. Spontaan feliciteerde het gehele personeel Tjeerd daarna, waarna nog lange tijd gezellig werd nagepraat. De jubilaris kan op een zeer geslaagd feest terugzien. Op het 25-jarig jubileum van de heer Drayer werd menig glas bier geheven. cernresultaten is export en één van de steunpilaren van export is Drayer." Hij speldde de heer Drayer de gouden jubileumspeld op en overhandigde de gratificatie. Tijdens de daarop volgende receptie werden op uitdrukkelijk verzoek van de jubilaris geen toespraken gehouden. De heer Burger zou zoals hij zei graag over de goede verstandhouding en de prettige samenwerking met de heer Drayer hebben gesproken, maar deed dit nu niet en overhan digde hem namens de collega's van de E.T.A., de export-me dewerkers in Amsterdam en vele anderen een praktisch ge schenk, een diplomatenkoffertje ,,voor de pyama op reis en het vele werk datje mee naar huis neemt". Aan het slot van de receptie dankte de heer Drayer alle aan wezigen. Mejuffrouw Ponjee (rechts) met een aantal oud-medewerkers die naar Rotterdam waren gekomen om bij het jubileum aanwezig te zijn. Rotterdam Op dinsdag 3 april jl. vierde mejuf frouw C. A. Ponjee in de Rotterdamse Raads- kelder haar 40-jarige dienstjubileum en nam te gelijkertijd afscheid van de brouwerij. Mejuffrouw Ponjee werd, vergezeld van haar bijna 87-jarige moeder, eerst in besloten kring ontvangen door de heren Bol, Norp, Aarts en mevrouw Gevers, waarbij tot haar genoegen ook de heer Diekema destijds hoofd administratie Nederland die na zijn pensionering nu 14 jaar geleden nooit meer op de brouwerij was geweest, aanwezig was. De heer Bol dankte haar voor haar inzet, overhandigde haar de bekende enveloppe en speldde haar de gouden Heineken speld met briljant op. Mejuffrouw Ponjee, die tijdens haar loopbaan als telefoniste ontelbare malen had geroepen „spreekt u maar", had nu de wens te kennen gegeven dat er niet zou worden gesproken. Een wens die alle betrokkenen honoreerden. Dus vormde zich een lange, lange rij er zijn nog 112 wachtenden voor u van collega's en oud-collega's, waaronder veel ex-telefonistes, om mejuffrouw Ponjee geluk te wensen met haar jubileum en ten afscheid haar de hand te drukken. Het dankwoord dat mejuffrouw Ponjee aan het eind van de receptie ietwat ontroerd uitsprak, was een goed slot van een drukbezochte receptie. Rotterdam Op 5 april 1979 vierde de heer J. C. Drayer in de Raadskelder te Rotterdam zijn 25- jarige dienstjubileum. De heer Drayer, vergezeld van zijn echtgenote, twee zoons en één schoondochter, werd voor de receptie ontvangen door de heren Snoep, Burger, Aanen, Aarts en mejuffrouw Mets. De heer Snoep memoreerde tijdens deze bijeenkomst de enorme ontwikkeling die onze export in de afgelopen 25 jaar heeft doorgemaakt van enige honderdduizenden hectoliters toen, naar vele miljoenen hectoliters nu en dankte de heer Drayer voor zijn inzet: ,,Eén van de steunpilaren van de con- Zoeterwoude In de ontvangstruimte De Hooiberg te Zoeter- woude werd op 30 maart jl. afscheid genomen van de heer A. van Buren, werkzaam bij verkoopdiensten thuisverbruik bier als chef van de afdeling verkoopbinnendienst. Op zijn eigen verzoek werden er geen speeches gehouden: zijn collega's uit de thuisverbruik-organisatie wilden echter toch laten merken hoezeer zij hem als collega waardeerden en hadden in het diepste geheim een afscheidsprogramma voor bereid. Het echtpaar Van Buren, toegezongen door vier Smurfen bij het af scheid van de heer Van Buren. Op een geïmproviseerd podium werd hij, samen met zijn vrouw, toegezongen door een bedriegelijk echte „namaak" Vader Abraham, geassisteerd door vier in de echte Smurfen- pakken gestoken Smurfen-collega's. In het acht coupletten lange lied werd zijn loopbaan op humoristische wijze uit de doeken gedaan op de muziek van het bij iedereen bekende Smurfenlied. Na ieder couplet werd door een van de Smurfen een toepasselijk geschenk overhandigd. Zo arriveerden op het geschenkentafeltje als symbool voor het door hem ontworpen (v)erkoop (i)formatie (s)ysteem, een gerookte paling, keurig met een strik, vergezeld van een ijstaart en een zakje kolen, een notenkraker, een boeket bloemen, een doosje waterverf, een zak met stuivers en een NS-conducteurs uitrusting omdat hij zoveel per trein heeft gereisd. Aan het slot kreeg het echt paar Van Buren het door de collega's bijeengebrachte cadeau, een radio-cassetterecorder met ingebouwd een kleine televi sie. In zijn dankwoord wees de heer Van Buren op het, naar zijn mening belangrijkste feit tijdens zijn loopbaan bij het Heineken concern, de fijne vriendschappelijke sfeer waarin hij met iedereen had samengewerkt. 19

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 19