Tj. Spoelstra H. J. van Denderen met pensioen Ch. G. R. Corver van de jubilaris kwam de heer Marck tot de volgende kwalifi catie: Streng (vinden sommigen), rechtvaardig, eerlijk, een goed leider, een man met een grote menselijke belangstelling, eerzuchtig in het positieve en iemand met wie iedereen ple zierig kan samenwerken. Na ook de goede lichamelijke condi tie van de jubilaris (in 25 jaar niet één dag ziek geweest) ver meld te hebben, besloot de heer Marck met woorden van waardering voor een kwart eeuw inzet en met goede wensen voor de toekomst. De heer Stoffels van Pepsi International kwam vervolgens met enige toepasselijke woorden namens deze organisatie een cadeau in de vorm van een fraaie leren aktentas aanbieden. De derde spreker, of liever acteur, was districtverkoopleider Heslinga, die namens zijn eigen (thuisverbruik)organisatie én namens marketing optrad. Inderdaad optrad, want de eenakter die hij opvoerde was zo meesterlijk, dat de hele zaal, en de jubilaris niet in het minst, volop genoot van de woord-, toe- en andere -spelingen, die de heer Heslinga ten beste gaf. Ge bruikmakend van allerlei attributen en telkens een ander hoofddeksel opzettend beeldde hij op humoristische wijze de verschillende perioden uit Corver's carrière en enkele van diens hoedanigheden uit. Op de matrozenpet, mét branie kraag, volgde de Pepsi-pet, de officierspet („Wij van thuisver- bruik frisdranken waarderen je zeer als bevelvoerend officier van het schip dat Vrumona-tv heet"), de Schotse pet („Er gaat geen dubbeltje over de balk"), de politiepet met de bij het „opsporingsbericht" behorende, bedriegelijk echt lijkende parkeermeter, tot en met de twee aan een touwtje bevestigde kwartjes voor de gehaktballenautomaat. Spectaculair was ook de aanbieding van het cadeau. Op een aanhangwagentje (Charlesmobiel, voor het vervoer van de premiums) stond, verborgen onder een Pepsi-vlag, een houten tuinameublement. Het geheel werd, buiten het kantinege bouw, door een heftruck ter hoogte van het balkon gebracht, waarna de jubilaris tot onthulling kon overgaan. Een toost op het zilveren jubileum van de heer Corver. Na het dankwoord van de heer Corver („Ik was al bang déze wedstrijd niet in de hand te kunnen houden. De wedstrijd maakt de scheidsrechter, de medewerkers maken de chef: ik heb een geweldige ploeg. Dank voor de enorme belangstel ling, de waarderende woorden en de schitterende cadeaus.") mocht hij nog vele, vele gelukwensen in ontvangst nemen. Leeuwarden Blij en opgeruimd als altijd stapte Tjeerd Spoelstra op 3 april jl. met zijn vrouw en drie kinderen plus een aanstaande schoonzoon de ontvangstruimte van Bokma binnen om daar met het gehele personeel zijn 25-jarig jubileum te gaan vieren. Stralende gezichten van de heer en mevrouw Spoelstra op het 25-jarig jubileum van eerstgenoemde. Het echtpaar Van Denderen als het feestelijke middelpunt op de dag van het afscheid. Amsterdam Op 28 maart jl. nam de heer H. J. van Denderen na ruim zestien jaar als vertegenwoordiger bij Van Olffen te hebben gewerkt, afscheid van zijn werkkring in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Vergezeld van zijn vrouw, dochter en zoon werd hij ontvangen in onze vestiging Stadhouderskade door de heren Lintvelt, Van de Kolk en Van Giessen, waarna het gezelschap richting Raads- kelder ging. Hier verwelkomde een grote groep collega's en oud-collega's de heer Van Denderen. Achtereenvolgens richtten de heren Van der Kolk, Van der Leelie en Van der Spek het woord tot de heer Van Denderen; deze werd geprezen vanwege zijn betoonde inzet en samenwerkingsgezindheid. Het personeelscadeau sprak voor zich: een buitenboordmotor. De heer Van Denderen sprak in zijn dankwoord de wens uii menigeen in de naaste toekomst nog eens terug te mogen zien. Als het niet is om iemand van advies te dienen in verband met het werk, dan toch om een eindje met hem te gaan varen. Bunnik Pagina's zouden kunnen worden vol geschreven over het zilveren jubileum van de heer Ch. G. R. Corver, landelijk verkoopleider detailhandel (frisdranken), dat op 2 april jl. in de tot de laatste plaats bezette kantine van Vrumona gevierd werd. Zij, die erbij waren, zijn getuige geweest van de bijzon dere wijze waarop een allerwegen gewaardeerd medewerker in het huldigingszonnetje werd gezet. Voor de overigen moe ten we helaas volstaan met een samenvatting van de meest markante momenten. Na de officiële ontvangst, waarbij de heer Kleiberg de buitenslands verkerende heer Siertsema verving, heette de heer Marck in de kantine alle aanwezigen en in het bijzonder de afgevaardigden van de scheidsrechtercommissie van de K.N.V.B. en van Pepsi-Cola International en Seven-Up Inter national van harte welkom. Markante punten uit de toespraak van de heer Marck waren om te beginnen de vermelding van dit jubileum als een unieke gebeurtenis binnen de thuisverbruik- organisatie, een gebeurtenis die samenviel met de herdenking van het 25-jarig bottelaarschap van Pepsi-Cola. En met Pepsi was het destijds allemaal begonnen, toen op 1 april 1954 de 18-jarige Corver op het Pepsi-verkoopkantoor Calypso in Den Haag werd aangenomen. Uitvoerig stond de heer Marck stil bij de verschillende stappen op de loopbaanladder van de heer Corver, „uitmondend" op 1 oktober 1977 in diens benoeming tot landelijk verkoopleider detailhandel. Een beeld schetsend 18

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 18