ARUBAANS CARNAVAL MET HEINEKEN TINTJE van Jamaica en er wordt sinds vijf jaar onder licentie Heineken bier gebrouwen. Als Sonja haar training heeft beëindigd zal ze er de functie van hoofd van de kwaliteitscontrole en produktieprogram- mering gaan vervullen. Voordat ze naar Nederland kwam, liep ze onder meer een aantal weken in de Dreher brouwerij in Pedavena mee, terwijl na Nederland Whitbread in Engeland aan de beurt is. In totaal duurt de training drie maanden. Sonja is direct na haar chemie-studie aan de universiteit van Kingston bij de brouwerij komen werken als micro-bio loge. Ze werd hoofd van het laborato rium en vervolgens hoofd van de kwali teitsdienst. „Sinds kort ben ik speciaal met de produktie en de kwaliteitscon trole van het Heineken bier belast," ver telt ze. Het leuke van haar loopbaan bij de brouwerij vindt Sonja dat ze zich trapsgewijze steeds verder in het brouwwezen ontwikkelt: „Eerst moest ik het produkt analyseren op het laborato rium, vervolgens werd ik betrokken bij de kwaliteitscontrole en ten slotte leer ik hoe ik het produkt zelf kan maken." Zelf is Sonja ook dol op bier. „Maar dat zie je gelukkig niet aan mijn figuur," lacht ze met een blik op haar wespetaille. Sonja Allen aan het brouwpaneel in de proef- brouwerij. Het carnaval op het eiland Aruba is ieder jaar weer een bijzonder kleurig en fees telijk gebeuren. De Heineken agent al daar, Mercurius Trading Co, zorgde er ook dit jaar voor dat het feest, in ieder geval in de hoofdstad Oranjestad, een bijzonder Heineken tintje meekreeg. Een speciale Heineken kar opgefleurd met parasols reed in de optocht mee, terwijl enige deelnemers gekleed in Hollandse klederdracht een levensgrote fles Hei neken bier met zich mee voerden. Athenian Brewery S.A. - Griekenland Bij de familie J. Cremer heeft op 3 april gezinsuitbreiding plaatsge vonden en wel door de geboorte van Haiko Adriaan. Bralima S.A.R.L. - Zaire De heer W. van Gansbeke uit Kinshasa is met zijn gezin op 2 april voor verlof in Nederland aangekomen. Op 6 april is de heer H. Rodenburg voor verlof uit Kinshasa vertrokken. Na het in Nederland doorgebrachte verlof is de heer M. H. van Deursen teruggereisd naar Boma. De heer en mevrouw Ch. Bussmann zijn op 5 april teruggekeerd naar Bukavu. De heer M. C. Riedijk is op 16 april teruggekeerd uit Mbandaka. Op 2 april is de heer H. J. Rutgers uit Mbandaka voor verlof in Neder land aangekomen. Brasserie de Brazzaville S.A. - Volksrepubliek Congo De heer en mevrouw P. J. Kemp zijn op 10 april teruggereisd naar Brazzaville. Nigerian Breweries Ltd. - Nigeria Op 2 april is de heer Th. J. M. Harmsen uit Lagos in Nederland aange komen. Hij brengt hier het verlof door. De heer H. Timmer is op 5 april voor verlof uit Kaduna vertrokken. Brasserie du Logone S.A. - Tsjaad De heer W. R. van der Snoek uit Moundou is op 8 maart voor verlof in Nederland aangekomen, evenals de heer P. J. B. J. Visschedijk, die op 15 april is aangekomen. Op 17 maart is de heer J. P. L. van Cuyk uit N'djamena vertrokken. Hij brengt het verlof in Nederland door. De heer T. B. Heijbroek is op 30 maart in Nederland aangekomen. Malayan Breweries (Singapore) Pte. Ltd. - Singapore De heer Th. A. de Man is met zijn gezin op 24 maart voor verlof uit Singapore vertrokken. De familie J. G. P. Twaalfhoven heeft Singapore op 26 maart verlaten. Brasserie de Tahiti S.A. - Tahiti De heer Th. A. M. Geysen is op 10 maart uit Papeete teruggekeerd. P. T. Perusahaan Bir Indonesia - Indonesië Op 15 maart is de familie J. W. C. Loeft uit Surabaya vertrokken. Zij brengen het verlof in Nederland door. 15

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 15