zo wordt het BROUWERIJ ROTTERDAM Zo was het ...de shop Expositie Fotoclub Rotterdam Zoeterwoude. Van medio maart tot eind april heeft Fotoclub Rot terdam in de hal van het kantoor een belangrijk deel (het kleuren- werk) van de expositie, die des tijds in de hal van het Rotterdam se stadhuis te zien was, tentoon gesteld. Eveneens waren in Zoe terwoude de winnende foto's van de fotowedstrijd ,,Open de slui ter" (de uitslag stond in Vers van 't Vat 8/1978) te bewonderen. Amsterdam. Gedurende de gehe le maand mei zal de volledige collectie van het werk van de le den van deze fotoclub, samen met genoemde winnende foto's van „Open de sluiter", tentoongesteld worden in de etalages van de Heineken Galerij aan de Ferdi nand Bolstraat/Quellijnstraat te Amsterdam. Het heeft veel Rotterdammers (en niet alleen de werknemers van Heineken) pijn gedaan dat de brouwerij aan de Crooswijksesingel in Rotterdam werd gesloopt. Het brouwhuis, met de mar kante gevel aan de Linker Rottekade, bleef het langst overeind, totdat ook daar het geweld van de slopershamer losbarstte en alleen een donkere mod derpoel overbleef. Het einde van een stuk brouwerij-historie... Maar zie, het sprookje wordt waar, de gevel komt te rug. Nieuw, maar in de oude gedaante. De Verenigde Dura Bedrijven bouwen op deze plaats hun nieuwe hoofdkan toor, dat volgens de plannen in de loop van 1980 in gebruik genomen kan wor den. De monumentale gevel van het brouwhuis wordt in de oorspronkelijke staat herbouwd en opgenomen in het kantoorpand. Een blijvende herinnering aan de Rotterdamse brouwerij. Om u een indruk te geven van het ge heel: Zo was het (foto 1), de sloop (foto 2), zo wordt het (foto 3), de 'artist im pression' van het in aanbouw zijnde nieuwe hoofdkantoor van de Verenigde Dura Bedrijven, welwillend ter beschik king gesteld door deze firma. ;>»lèSl®r «HHHHWniH!

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 4