Fotoclub Rotterdam E CARNAVAL IN AMSTERDAM Heineken hockeyteam treed aan in Kwakkeltoernooi „GELRE" MAAKT CARNAVALSAFFICHES treffelijke scheidsrechters, onder wie van Heineken Ton Janssen. De Heineken spelers staan te trappelen om de wei weer in te gaan en dus buiten te hockeyen. Een kleurige carnavalsoptocht bracht op de mistige grijze zondag 18 februari opeens een heleboel kleur in de Am sterdamse binnenstad. Het was de eer ste carnavalsoptocht die ooit in Am sterdam werd gehouden. Zeker de slechte weersomstandigheden in aan merking genomen, was de publieke be langstelling erg groot. Vele Amster damse buurten werden in de stoet door wagens of loopgroepen vertegenwoor digd. Ook deed een groot aantal Am sterdamse muziekgezelschappen aan de optocht mee. Zeker de dreunende tamboerkorpsen deden heel Amster dam uit zijn winterse zondagmiddagle- thargie opschrikken. De optocht ging uit van het presidium van de Amsterdamse carnavalsverenigingen. De stadsprins was de bekende oud-scheidsrechter Leo Hom die voor deze gelegenheid Prins Leo I heette. Ons concern had de prinsenwagen aangeboden, één van de pronkstukken van de optocht (zie de fo to). Ook de welbekende Prinsengarde van Düsseldorf liep in de carnavalsop tocht mee. De stoet werd uiteindelijk bij het Hilton hotel ontbonden waar vervol gens een receptie plaatsvond. Barre weersomstandigheden brachten deze winter vele problemen met zich mee. Zo dreigden ook de hockey-activi- teiten van het Heineken team in het slop te raken. Om die reden werd in samen werking met vertegenwoordigers van De Telegraaf een zaalhockeytoernooi georganiseerd in de Leidse Groenoord- hallen. Hoewel ons team beter is ingesteld op veldhockey, werd op 2 maart jl. met veel elan de hockeystick gepakt en trad de Heineken ploeg in het strijdperk tegen teams van andere bedrijven. Tegenstrij- ders waren Nationale Nederlanden, Het Parool, Esso, Hudig/Langeveldt en De Telegraaf. Zaalhockey bleek toch wel vermoeien der te zijn. Gespeeld werd in wedstrij den van 20 minuten. Doordat een zaal hockeyveld veel kleiner is dan een veld buiten, speelt men de bal veel sneller rond. De eerste tegenstander was het team van Esso. Deze wedstrijd bleek later de enige die Heineken winnend kon afslui ten en wel met 4—1. Er waren slechts twee wisselspelers, wat voor een zaal hockey team (6 spelers) wel erg weinig is. Na zo'n tweeëneenhalf uur spelen kon de uitslag worden bepaald. De door De Telegraaf beschikbaar gestelde wis selbeker werd overhandigd aan de aan voerder van het team van Hudig/Lan geveldt. Tweede werd Het Parool, derde Nationale Nederlanden, vierde ex aequo Esso en Heineken en zesde De Tele graaf. Dat het een geslaagd toernooi gewor den is, is mede te danken aan de voor- De spelers van het Heineken (zaal)hockeyteam, van links naar rechts, voorste rij: F. Stikkelo- rum, C. van Herpen en H. Bruning. Achterste rij: A. van de Pol, M. Valens, F. Slotema, M. Ririassa en J. van der Zee. Naast het doel staat een van de coaches, T. de Wit, die samen met H. Joosse het team begeleidde. De foto van de maand februari is ge maakt door de heer H. Mahieu, groep GB. Op zich is het een foto van een al ledaags onderwerp, maar wel op een heel speciale manier gefotografeerd, was de mening van de jury. De uitwer king is hier natuurlijk erg belangrijk. De driehoek: ogen - neus is erg goed geko zen. Ook de scherpte is prima. Met gebruikmaking van door Heineken beschikbaar gesteld carnavalsmate riaal, zoals etalagekarton, guirlandes, ballonnen, affiches en stickers, zijn de leerlingen van de R.K. Scholengemeen schap „Gelre" te Nijmegen, in Nijme- 24

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 24