R. Schaank hem een grote doos sigaren aangeboden. Onder het genot van drankjes en hapjes bracht men nog een genoeglijk uurtje met elkaar door. Zwolle In de kantine van het Gewestelijk Verkoopkantoor was op 9 maart jl. winkelverte genwoordiger de heer R. Schaank uit Hooge- zand, het stralende middelpunt van een groot aantal collega's en andere concernmedewerkers, bijeengeko men om zijn zilveren dienstjubileum te vieren. De jubilaris, vergezeld van vrouw en zoon, werd vóór de eigenlijke receptie in een der kantoorkamers in hartelijke bewoordingen welkom geheten door de heer Huffels. Deze prees de grote inzet en de plichtsbetrachting, die de heer Schaank bij diens werkzaam heden aan de dag heeft gelegd en daarmee de brouwerijbe- langen op voortreffelijke wijze heeft gediend. Aan het slot van zijn toespraak speldde de heer Huffels de jubilaris de bekende gouden concernspeld op en overhandigde hem tevens een envelop met inhoud. Hierna begaf de familie Schaank zich naar de bedrijfskantine, waar de receptie plaatsvond. Nadat enkele gelukstelegrammen waren voorgelezen, leidde colle ga-ceremoniemeester de heer Miedema, de eerste van een viertal receptie-sprekers in, namelijk de heer Tromer. Spreker schetste de loopbaan van de heer Schaank, waarbij hij eraan herinnerde dat de drankenbusiness de heer Schaank van huis uit niet vreemd was: zijn vader had destijds een likeurstokerij. De spreker herinnerde de heer Schaank aan diens ,,One Man Show" over zijn belevenissen in het noorden des lands, tijdens een 2-daagse bijeenkomst in Rockanje. 't Ging er toen dermate Het echtpaar Schaank met naast zich de heer Huffels bij de viering van het 25-jarig jubileum van de heer Schaank. op z'n „Grunnings" toe, dat de heer Schaank al gauw besefte, dat het zonder enig vertaalwerk" zijnerzijds voor de toehoor ders praktisch onmogelijk was om alles te begrijpen. De heer Tromer overhandigde de jubilaris in dit verband een (blanco) „Gronings Woordenboek", waarbij hij de hoop uitsprak, dat de heer Schaank zélf voor de inhoud ervan zorg zal dragen...! Na zijn blijken van waardering voor het vele verrichte werk van de jubilaris te hebben uitgesproken, bood de heer Tromer hem een fraaie tuinstoel aan om daarin van tijd tot tijd eens lekker te kunnen uitrusten. In beide volgende toespraken, gehouden door de heren Prummel en Heslinga, ontbraken evenmin tal rijke „vrolijke noten". De heer Prummel baseerde zijn toe spraak op het bekende Conimex-boek. Met behulp van een flip-over illustreerde hij op zeer geestige wijze „het ontstaan" van de heer Schaank. Opdat de jubilaris én zijn vrouw goed zouden kunnen uitrusten, bood spreker nóg een tuinstoel aan. Bij elkaar op schoot te moeten zitten in één stoel, leek de heer Prummel op den duur toch wel te vermoeiend. De heer Heslinga, die ook diverse leuke oude herinneringen ophaalde, overhandigde de jubilaris een hoeveelheid écht Limburgs geestrijk vocht: het bekende Elske. Als laatste spreker ver scheen tot grote verrassing van de jubilaris de heer Kra- nenberg. Hij was het, die destijds de heer Schaank persoonlijk in dienst had genomen. De heer Kranenberg benadrukte nog maals de sterke motivatie en het grote uithoudingsvermogen van de jubilaris, waarbij hij ook mevrouw Schaank in de hulde betrok. In zijn dankwoord zei de heer Schaank ontroerd te zijn door zoveel belangstelling en zoveel lovende woorden, die tot hem waren gericht. De heer Mertz tijdens zijn dankwoord op de dag van zijn pen sionering Zoeterwoude woonden de daarop volgende receptie bij. Ook was er een delegatie van de Prinses Irene Brigade aanwezig, waarin de heer Mertz tijdens de oorlog diende en waarmee hij de invasie meemaakte. De heer Bol hield een toespraak waarin hij uitvoerig de loopbaan van de heer Mertz schilderde. Na in 1946 in dienst te zijn getreden bij Heineken als hulpcontroleur werd hij in 1959 aangesteld als poortcontroleur. In 1970 volgde zijn benoeming tot hoofdpoortcontroleur. Een taak die hij met ijver en ambitie vervulde. Als een Cerberus bewaakte hij de brouwerij en haar eigendommen. Daarbij liet hij het echter niet. Hij toonde een inventief man te zijn en stuurde in totaal zes ideeën in voor de ideeënbus. Goede ideeën die (de tijden veranderen) werden beloond met een totaalbedrag van ƒ125,—. De directe chef van de heer Mertz, de heer Norp, dankte hem voorde goede samenwerking. Hij bood namens de collega's van de interne dienst als afscheidscadeau een wek kerradio aan. Tenslotte wenste hij hem een goede tijd toe met dochter, schoonzoon en kleinkinderen. In zijn slotwoord dankte de heer Mertz allen voor hun komst. „Als beveiligings beambte kom je soms niet zo prettig over." De aanwezigheid van zovelen die de heer Mertz de hand kwamen drukken, be wees echter het tegendeel. Een 'opstekertje voor de heer Wes dorp bijzijn afscheid. Schiedam Na ruim 43 jaar werkzaam te zijn geweest bij Coebergh, waarvan sedert 1959 als chef van de bottelarij, was op woensdag 7 februari jl. voor de heer Wesdorp het afscheid een feit. Sinds eind vorig jaar was de heer Wesdorp niet meer actief werkzaam in ons concern. Mede hierom had hij de wens te kennen gegeven zijn afscheid in beperkte kring te willen vieren. Op 7 februari hadden zich een aantal collega's en be kenden in de directiekamer te Schiedam verzameld om samen met de heer Wesdorp en zijn echtgenote oude herinneringen op te halen. De heer Kroes, produktieleider van de vesti gingen Rotterdam en Schiedam, vertolkte in enkele hartelijke woorden de verdienste en inzet van de heer Wesdorp voor het bedrijf. Hij sprak de hoop uit dat deze een goede manier zou vinden om zijn vrije tijd te besteden en van de welverdiende rust nog lange tijd zou genieten. Namens het personeel werd 22

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 22