Hier richtte de heer Weimers als eerste spreker het woord tot de jubilaris. Hij schetste de loopbaan van de heer Vinkenborg, waarna hij hem de gouden speld opstak en hem een envelop met inhoud overhandigde. Na de heer Weimers was het de beurt aan de heer Veen om de jubilaris toe te spreken. De heer Veen ging niet zo zeer in op de loopbaan van de jubilaris, maar vooral op de wijze waarop deze zijn werk verricht. ,,Het opval lendste aan Klaas is, dat hij altijd vrolijk en opgewekt is. Hier door beurt hij zijn collega's altijd enorm op. Bij Klaas kun je niet somber blijven. Mede door z'n inzet is Klaas een collega op wie je kunt bouwen," aldus de heer Veen. Tenslotte bood hij hem een cadeau aan dat bestond uit een prachtig cassettedeck. De afdeling zette vervolgens mevrouw Vinkenborg eens goed in de bloemetjes. De heer De Vries sprak ten slotte namens de visclub. Hij herinnerde eraan dat Klaas een van de medeop richters van de club was geweest. Hij wees er tevens op dat de heer Vinkenborg nog steeds een verwoed visser is, die nog regelmatig langs de kant van het water te vinden is. De heer Vinkenborg bedankte hierna voor alle prettige woorden en de komst van alle aanwezigen die ondanks de strenge winter in groten getale waren gekomen. Bloemen en cadeaus kenmerkten de dag van het 25-jarig jubileum van de heer Vinkenborg. Amsterdam Op 16 februari jl. was het op twee dagen na 25 jaar geleden dat de heer K. E. Vin kenborg in dienst van de brouwerij trad. De ju bilaris vervult de functie van groepsleider intern transport op de vestiging aan de Mauritskade. Dit feit werd op die dag met een ontvangst en een druk bezochte receptie in de kantine van de brouwerij aan de Mauritskade gevierd. De heer Vinkenborg werd allereerst 's middags in het leslokaal van de brouwerij ontvangen samen met zijn vrouw, beide zonen, zijn broer en zijn schoonmoeder. Het gezelschap werd daar ver welkomd door de heren Weimers, Veen, Binnekade, Struiks- ma, Verstegen, Van Es en mevrouw Van Kooten. Na deze officiële ontvangst vond de receptie plaats in de kantine. De heer Siemens overhandigt een cadeau aan mevrouw Norberhuis bij haar afscheid. Leeuwarden Het was gezellig druk op woensdag 28 februari jl. in de ontvangstzaal van Bokma te Leeuwarden toen me vrouw Norberhuis, vergezeld van haar man, afscheid kwam nemen in verband met het bereiken van de zes „kruisjes". Diverse bloemstukjes stonden reeds op haar te wachten als blijk van waardering voor hetgeen zij in de afgelopen jaren voor „haar jongens" in de kantine gedaan had. De eerste spreker, de heer Van Hulsen, ging uitvoerig in op het belang van een goede verzorging tijdens en tussen de werk zaamheden en bewonderde de wijze waarop mevrouw Nor berhuis zich van haar taak gekweten had. Het een en ander ging vergezeld van een prachtig boeket bloemen waarmee mevrouw Norberhuis bijzonder was ingenomen. De heer Siemens sprak vervolgens namens de personeelsver eniging en memoreerde vooral de vele malen dat mevrouw Norberhuis geheel belangeloos de bar runde tijdens de (vele) personeelsavonden. Een beroep op haar werd nooit tever geefs gedaan, integendeel, ze meldde zich al aan voordat het gevraagd werd! Onder luid applaus werd het cadeau van de personeelsvereniging namelijk een barometer, aangeboden. „Wat een prachtig dingkje" was het verraste commentaar, nadat het cadeau was uitgepakt. Na afloop van het „officiële" gedeelte werd nog, onder het genot van een drankje, door velen nagepraat over hetgeen geweest was, waarna iedereen mevrouw Norberhuis het aller beste voor de toekomst toewenste. Rotterdam Op 28 februari jl. nam de heer G. M. C. Mertz wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd afscheid van de brouwerij. Voordat de receptie begon, werd de heer Mertz, vergezeld van zijn dochter en schoonzoon, door de heer Bol ontvangen in de directiekamer, waar men enige tijd in ont spannen sfeer bijeen was. Vele collega's uit Rotterdam en ren jubileum werd gehouden in de ontvangstruimte 't Koel- schip in onze vestiging aan de Van der Helststraat te Amster dam. Voordat de receptie aanving, werd de heer Pahud samen met zijn gezin ontvangen in de lunchkamer door de heren Van de Vijver, Van der Werf en Verver. Uit handen van eerstge noemde ontving hij de traditionele gouden jubileumspeld en enige cadeaus waaronder het personeelscadeau. Na het sa menzijn aldaar betrad het gezelschap omstreeks half vijf 't Koelschip waar zich inmiddels al een menigte had verzameld. Op verzoek van de jubilaris vonden er geen toespraken plaats. De heer Verver heette iedereen van harte welkom en las ver volgens een aantal telegrammen voor. Het was op deze dag precies vijfentwintig jaar geleden dat de heer Pahud zijn intre de deed in het Heineken concern. Hij begon zijn loopbaan bij Heineken op 15 februari 1954 als medewerker van de afdeling buitenland. Vier jaar later, in 1958, werd hij aangesteld als secretaris in de commerciële sector. Vervolgens werd de heer Pahud in 1960 benoemd tot secretaris van de raad van be stuur. Hij volgde in deze functie mr. K. L. Beijen op. Nadat men de heer en mevrouw Pahud de hand had geschud, waarbij nog een aantal fraaie cadeaus werd aangeboden, bleven de meeste aanwezigen nog geruime tijd in een bijzon der gezellige stemming bijeen. Het echtpaar Pahud in de lunchkamer op de dag van het zilveren jubileum 21

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 21