Het echtpaar Versteeg bij de pensionering van de heer Versteeg. Amsterdam Op 9 maart jl. nam de heer J. Versteeg afscheid van de brouwerij Stadhouderskade wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Samen met zijn vrouw werd hij ontvangen in de kamer van de heer Kloek, waarbij aanwe zig waren de heren Welmers, Selhorst, Diesbergen, Rienstra, Jansen, Sternfeld en mevrouw Wohlgemut. Tijdens het ge bruikelijke drankje ontstond er een gezellige sfeer en werd er veel gepraat over zaken uit het verleden vooral met betrekking tot de activiteiten van de heer Versteeg. De heer Versteeg, die aanvankelijk werkzaam was in de bottelarij en vanaf 1960 magazijnmeester was, bleek buiten deze functies er nog een druk (verenigings)leven op na te houden. Zo was hij lid van de vakbeweging, de ondernemingsraad en het personeelsfonds: ook heeft hij zich jarenlang verdienstelijk gemaakt (samen met zijn vrouw) voor het Nederlandse korfbal. Hij is lid van verdienste van de Amsterdamse en Nederlandse Bond en erelid van Allen Weerbaar. Thans gaat zijn vrije tijd groten deels op aan het postzegelverzamelen, waarvan zijn Neder landse collectie vanaf 1852 compleet is. In de Raadskelder wachtte een groep collega's en oud-collega's. In hun toe spraken memoreerden de heren Jansen, Diesbergen en Moes de heer Versteeg als een markante figuur binnen de brouwerij met een grote sociale instelling. Namens het personeel werd de heer Versteeg een cadeau aangeboden. Vervolgens kreeg iedereen de gelegenheid persoonlijk afscheid van de heer Versteeg te nemen. De heer Kampmeijer (links) bevestigt de gouden speld bij de heer De Hont op de dag van diens zilveren jubileum. Mevrouw De Hont kijkt toe. Amsterdam Portier B. de Hont had zich ver moedelijk wat aangenamer weer voorgesteld op 14 februari de dag van zijn zilveren jubileum! Desondanks namen er toch heel wat brouwerij medewerkers de moeite door het afschuwelijke weer heen naar 't Koelschip te komen om de op de Amsterdamse vesti gingen zo bekende Ben de Hont geluk te wensen. Voordat het echter zover was, werd de heer De Hont samen met zijn vrouw en zoon in de lunchkamer van de Van der Helststraat ontvan gen door de heren Pahud, Kampmeijer, Van Kerkwijk en Ver ver. De heer Kampmeijer decoreerde de jubilaris met de gou den jubileumspeld. Nadat het gezelschap hier nog enige tijd bijeen was geweest, verplaatste het zich naar 't Koelschip waar de receptie zou plaats vinden. De heer Verver las enige tele grammen voor, waarna mevrouw Van Wamelen aan de heer De Hont het personeelscadeau overhandigde. Na een kort dank woord van de jubilaris vormde zich al spoedig een lange rij van degenen die hem allemaal wilden feliciteren. De heer De Hont trad op 15 februari 1954 bij Heineken in dienst als chauffeur op de pendelwagen. Na deze functie zes jaar vervuld te hebben, stelde men hem aan als directie-chauffeur. Dit bleef hij zeven jaar. Daarna werd hij portier op het hoofd kantoor aan het Tweede Weteringplantsoen. In deze hoeda nigheid staan vele medewerkers dagelijks met hem in contact hetgeen op de receptie ook wel te merken was. Er heerste een gemoedelijke stemming die velen ervan weerhield spoedig huiswaarts te keren. Amsterdam Vele Heineken medewerkers en oud-medewerkers trotseerden op donderdag 15 februari jl. sneeuw en ijs om mr. L. M. Pahud de Mortanges geluk te komen wensen met zijn 25- jarig dienstjubileum. De receptie ter gelegenheid van dit zilve- Amsterdam Op 13 februari jl. nam de heer H. J. Lindeman, hoofd van de landelijke expeditie, die deel uitmaakt van de fysieke distributie, afscheid van de brouwerij na een dienst verband van bijna 25 jaar. In gezelschap van zijn vrouw, de voormalige zuster Van Diggelen van de medische dienst van de vestiging aan de Van der Helststraat, werd hij ontvangen in de lunchkamer aan de Van der Helststraat door de heren Gerards, Jansen en Sternfeld. Deze ontvangst geschiedde in een uiterst ongedwongen sfeer. Hier ontving de heer Linde man enige cadeaus. Inspelend op zijn hobby ontving hij een koperen scheepsklok en een modelbouwboot. Zo zal hij zich zowel te land als ter zee aan het varen kunnen wijden. Hierna ging het gezelschap richting Koelschip, waar een groot aantal gasten de heer Lindeman verwelkomden. Op zijn verzoek zouden er geen speeches gehouden worden. Een lange rij van collega's en kennissen vormde zich aldaar om het echtpaar Lindeman de hand te drukken en een overweldi gende hoeveelheid geschenken en bloemstukken te over handigen. De heer Lindeman bij zijn afscheid van de brouwerij. 20

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 20