Drs. J. J. C. GOOS Afscheid J. Wais De heer Wals bij het schilderij van Schiller naar aanleiding waarvan café 't Smalle in Amsterdam werd gerestaureerd. De heer Wals werd 's morgens in Den Haag afgehaald door de medewerkers van de salaris-administratie, waarna nog enkele gezellige uurtjes voor het officiële afscheid volgden. In de namiddag werd de heer Wals in de vergaderzaal aan de Maaskade ontvangen door mevrouw Bout en de heren Wij- henke en Van Giessen, waarbij de diverse cadeaus mede namens het personeel werden overhandigd. Om aan de wens van de jubilaris tegemoet te komen, droeg de receptie een informeel karakter en werden er geen toespraken gehouden. In het bruine café kon iedereen onder een drankje afscheid nemen van de heer Wals. Schiedam Weken van tevoren werd er in de wandelgangen van de diverse Heineken vesti gingen al over gesproken: ,,Op 1 februari is Goos 25 jaar bij Heineken". Geen wonder ook, want Goos is een man, die iedereen kent. Glunderend nam de heer Goos, produktiemanager van de Groep Gedistilleerd en Wijn, alle blijken van sympathie en achting in ontvangst van de honderden belangstellenden die met bussen, per trein of auto naar de Maaskade in Rotterdam waren gekomen om deze happening mee te maken. De heer en mevrouw Goos werden ontvangen door de heren Van der Zee, Kleiberg en Bos. Na de woorden van welkom door de heer Bos, die tevens enkele telegrammen voorlas, werd als eerste het woord verleend aan de heer Van der Zee. In een gloedvolle en geestige speech werd Goos goed getypeerd, waarbij wellicht volstaan mag worden met de navolgende uit spraken: (Hockeyeld - Bilthoven, 25 jaar geleden): ,,Hé van der Zeetje (1 e elftal), gaat het al een beetje? (Verkoopleiding Gedistilleerd): „Wordt er nog wat verkocht, of moet ik het soms zelf doen?" Het echtpaar Goos gehuldigd in de ontvangstkamer van onze vestiging aan de Maaskade te Rotterdam bij het zilveren jubileum van de heer Goos. Ook de bedrijfscarrière van Goos bleef niet onvermeld. Op 31-jarige leeftijd gestart als assistent-bedrijfsleider in Rotter dam, werd hij in 1955 bedrijfsleider van onze vestiging aan de Stadhouderskade. Vervolgens enige jaren bedrijfsleider te Rotterdam en Zoeterwoude waarna in 1975 zijn benoeming volgde als produktiemanager van de Groep Gedistilleerd en Wijn. Een man met meesterlijke gaven: het nuttige met het aangename weten te verenigen, de serieuze kant van het werken combineren met de humor. Goos is ook een meester in het leggen van contacten met mensen en weet ze daardoor goed te motiveren. In feite heeft Goos zijn vak gemist met name als verkoopleider van Heineken, aldus de heer Van der Zee, die hem daarna de gouden speld overhandigde alsmede symbolisch het cadeau van het personeel: een tuinameuble- ment voor zijn huis in Giethoorn aanbood. Vervolgens voerde de heer Bokma namens de exportvergadering gedistilleerd het woord, die Goos prees voorde wijze waarop hij leiding aan deze bijeenkomst weet te geven. Ook zijn woorden gingen- vergezeld van een blijk van sympathie en achting: een verre kijker om in Giethoorn de herten en vogels te kunnen onder scheiden. De heer Schipper sprak namens de vergadering van de bedrijfsleiders bier welke woorden eveneens vergezeld gingen van een cadeau. Hierna kreeg de heer Veenhof het woord, de „reisleider" van het busgezelschap uit Amsterdam. Deze laatsten meenden hun woorden niet beter te kunnen overbrengen dan door het vertolken van een drietal liederen, waaronder: „Goossie Halleluja" en „Nog vele jaren zullen we samen wezen". Als laatste sprak de heer Goos zelf op de van hem bekende wijze. Hij zei verrast te zijn door de grote op komst, vooral van gepensioneerden. De heer Goos dankte voor de fijne relatie, die hij met velen onderhield. Na dit slot woord formeerde zich een lange rij medewerkers uit vele ge ledingen van het concern, die de jubilaris hun gelukwensen kwamen aanbieden. Dat met deze jubilaris de resterende tijd van de receptie op bijzonder geanimeerde wijze verstreek, is een welhaast vanzelfsprekende zaak. De scheidende heer Van der Walle hier tijdens zijn dank woord. Het onderstrepen van zijn keuze tot vervroegde pensionering, maar tevens het gemis voortaan van Nico qua op- en instelling tijdens het bedrijfsgebeuren, vormde de kern van hetgeen de heer Sanderink namens het personeel onder woorden bracht. Deze woorden werden tenslotte vergezeld van de enveloppe met inhoud. Namens de O.R. sprak de heer Van Vliet. Hij stelde de heer Van der Walle tot voorbeeld voor de jongeren. Ondanks zijn „hoge leeftijd" was Nico destijds bereid niet alleen zitting te nemen in de plaatselijke O.R., doch zelfs in de Centrale O.R. Zijn vaak kritische vragen bleken steeds weer gebaseerd op een nuchter zakelijke instelling. Ook deze woorden gingen vergezeld van cadeaus. Nadat de scheidende functionaris iedereen had bedankt voor de gesproken woorden, de belangstelling en de cadeaus, maakten de aanwezigen van de gelegenheid gebruik om Nico hun allerbeste wensen aan te bieden en een tot ziens, waar dan ook. Het was daarna wederom gezellig toeven in het bruine café aan de Maaskade. Schiedam Een jaar geleden wist hij het al, het besluit was genomen. Begonnen bij Hoppe, toen Coebergh, Coebergh werd Heineken en straks van Schiedam naar Zoetermeer... Nee, het is nu de tijd en de gelegenheid om het werk aan jongeren over te laten en zelf met werken op te houden. De tijd van rust wordt geboden en toch druk zijn met andere zaken dan tijdens de bijna 40 jaren waarop een verplichting lag. In deze geest moet de heer Wals gedacht en beslist hebben, reden waarom velen zich op 31 januari naar de Maaskade hadden begeven om afscheid van hem te nemen. 23

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 23