G. M. Jaarsveld gepensioneerd Pensionering J. H. Bemelmans N. J. van der Walie nam afscheid Onder nieuwsgierige blikken maakt de heer Van Doleweerd zijn af scheidscadeau open. hem namens het personeel een automatisch horloge onder het motto: „Als jij blijft lopen, loopt dat horloge ook wel!" Nadat de heer Van der Geld het traditionele foto-album had laten zien, dankte de heer Van Doleweerd alle aanwezigen voor hun belangstelling en het afscheidscadeau, en in het bijzonder voor de prettige samenwerking die hij van collega's en chefs heeft mogen ondervinden. Den Bosch Op woensdag 31 januari jl. betrad de heer G. M. Jaarsveld voor 't laatst als actief medewerker het brouwerij terrein in Den Bosch. Vergezeld van zijn echtgenote werd hij door de bedrijfsleider de heer Scheltema ontvangen, waarna het gezelschap een half uurtje later naar de bedrijfskantine ging voor de afscheidsre ceptie. In de hal van de kantine dankte de heer Jaarsveld de medewerkers van de interne dienst voor het hijsen van de Nederlandse vlag. De heer Van der Geld kondigde aan, dat in verband met de „commandowisseling" bij het intern transport, de heer Van de Berg de scheidende Jaarsveld zou toespreken. De heer Van de Berg begon zijn verhaal met het feliciteren van de heer Jaars veld omdat hij in zo'n goede gezondheid zijn pensioen heeft bereikt. Hierna gaf hij een schets van de loopbaan van de heer Jaarsveld: Op 23 juli 1956 begon hij als werker van het eerste uur in de bottelarij; na ruim zes jaar volgde overplaatsing als voorwerker naar de tapkelder. Na de opheffing van deze afde ling werd hij aangesteld als bewaker aan de moutpoort. De laatste jaren voor zijn pensionering was hij als emballagecon troleur in de afdeling intern transport werkzaam. De heer Van de Berg concludeerde dat het na 28 jaren „bakker voor dag en nacht" geweest te zijn toch wel een goede keus was om bij Heineken te komen werken. De heer Van der Geld (rechts) biedt de heer Jaarsveld een cadeau aan op de dag van diens pensionering. Als anekdote kon hij nog het volgende vermelden: De zo be roemde jaarlijkse paardenmarkt in Hedel had de heer Jaars veld nog nooit gemist en toen hem dan ook voor die gelegen heid een snipperdag werd geweigerd door werkomstandighe den, klampte hij de toenmalige produktieleider Scheltema aan. Deze gaf hem te kennen: „Als je voor deze dag geen verlof kunt krijgen, kom ik persoonlijk jouw werk wel doen!" Tot slot sprak de heer Van de Berg zijn dank uit voor zijn inzet en wenste hem veel goeds voor de toekomst. Namens het personeel werd hierna een fiets aangeboden, waarop natuurlijk onder grote hilariteit van de aanwezigen, een ereronde gereden werd. De heer Van der Geld overhandigde hem vervolgens het foto album, de heer Jaarsveld dankte iedereen ten slotte voor de belangstelling en de cadeaus. Meppel De viering van de pensionering van de heer J. H. Bemelmans, bedrijfsleider van de concerndrankenhandel Mo lenaar Co. te Meppel, vond plaats op 2 februari jl. Bij de ontvangst in het Postiljon Motel in Zwolle werd hij vergezeld door zijn echtgenote en twee dochters met hun man. Het ge zelschap bestond verder onder meer uit de heren Mollerus, Jellema, Ritman en Ringeling en de opvolger van de heer Bemelmans de heer Van de Meulen. De heer Mollerus schetste de loopbaan: Op 20 maart werd de heer Bemelmans aangesteld als boekhouder bij drankenhan del P. de Vries in Apeldoorn. Enkele jaren later werd de dran kenhandel gevestigd in Twello, waar de heer Bemelmans tot mei '65 als boekhouder werkzaam zou blijven. Op genoemde datum werd hij, eveneens in de functie van boekhouder, naar drankenhandel Molenaar Co overgeplaatst. Nadat de be huizing in Zwolle te krap geworden was, verhuisde men naar Meppel. In Meppel verving hij regelmatig de heer Winkel als bedrijfsleider; de heer Bemelmans volgde hem dan ook na diens pensionering in zijn functie op. Het echtpaar Bemelmans midden tussen de bloemstukjes bij de pen sionering van de heer Bemelmans. De heer Mollerus bedankte de heer Bemelmans voor alle in spanningen die hij zich gedurende zijn loopbaan bij de diverse drankenhandels heeft getroost en met name voor de bereid heid om nog een jaar extra „bij te tekenen" Tenslotte richtte hij een woord van dank tot mevrouw Bemel mans voor de steun aan haar echtgenoot. De heer Mollerus wenste het echtpaar nog vele gezonde jaren toe. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de receptiezaal, waar het voltallige personeel van Molenaar Co, een groot aantal afnemers en een vertegenwoordiging van de andere concerndrankenhandels en horecagroep Zwolle voor een ge zellige receptie zorgden. Rotterdam Waren wij op 2 december 1975 gezellig bijeen in het bruine café aan de Maaskade te Rotterdam, ter viering van het 40-jarig jubileum van de heer N. J. van der Walle, op 25 januari jl. was wederom iedereen present om „Nico" het aller beste toe te wensen nu hij met pensioen ging. Vergezeld van zijn echtgenote, kinderen en kleinkinderen werd de heer Van der Walle in de vergaderzaal aan de Maaskade ontvangen door de heren Hoogeweegen, Sanderink en Van Giessen. Inmiddels hadden zich velen verzameld in de ontvangstruimte om met Nico het glas te kunnen heffen. Na de inleidende woorden van de heer Van Giessen werd als eerste het woord gegeven aan de heer Hoogeweegen. Het was in de loop der jaren al de derde maal, dat de heer Hoogewee gen de heer Van der Walle toesprak, reden waarom ditmaal het overzicht van de bedrijfscarrière achterwege bleef. Gedurende de voorbije jaren was één ding echter overeind gebleven: Nico stond altijd klaar voor iedereen, terwijl ondanks alle verande ringen de binding met de familie Hoogeweegen nog steeds een feit is. Verantwoordelijkheidsgevoel stond hoog in Nico's vaandel, hetgeen vele malen resulteerde in het in weer en wind uithalen van halsbrekende toeren, indien onverwachte repa raties aan de vestiging Maaskade noodzakelijk waren. Maar ook de vlag op Koninginnedag wapperde jaarljks op het hoge Hulstkamppand, terwijl een ieder genoot van zijn vrije dag. 22

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 22