L. A. Bourier Afscheid A. van Doleweerd Afscheid G. B. Halenbeek en J. H. Snel Amsterdam In de bedrijfskantine aan de Mauritskade werd op 5 januari jl. het glas gehe ven ter ere van het 25-jarig jubileum van de heer L. A. Bourier, werkzaam in magazijn. De heer Bourier en echtgenote werden in de expeditiehal door een delegatie van de brouwerij ontvangen, waarna men zich naar hetleslokaal" begaf, dat voor deze gelegenheid omge bouwd was tot ontvangstruimte. De heer Welmers haalde hier een aantal anekdotes uit het verleden op, waarna hij de jubi laris een envelop met inhoud overhandigde. De bedrijfs leider dankte hem tevens voor zijn verdiensten. Op verzoek van de heer Bourier werd de speld hem door zijn echtgenote opgeprikt. Nadat enkele woorden gewisseld waren over de hobby van de heer en mevrouw Bourier (vissen) overhandigde de heer Meijer hem een envelop namens de afdeling, die vergezeld ging van een bloemstukje voor mevrouw Bourier. Ook de heer De Vries overhandigde de jubilaris een envelop, dit namens de visclub, waarvan de heer en mevrouw Bourier fanatiek lid zijn. De heer Halenbeek laat zich door me vrouw Wohlgemuth decoreren bij zijn af scheid. Het echtpaar Snel met kleinzoon op de afscheidsbijeenkomst van de heren Snel en Halenbeek. Den Bosch Op 63-jarige leeftijd nam de heer A. van Dole weerd na een dienstverband van ruim elf jaar afscheid van de brouwerij. Hij is de tweede Bossche medewerker, die van de overbruggingsregeling gebruik gemaakt heeft. Na de officiële ontvangst op 30 januari jl. door produktieleider Van de Berg toog het gezelschap naar de bedrijfskantine, waar kinderen en kleinkinderen, collega's en belangstellen den voor een hartelijk welkom zorgden. Na een korte inleiding van de heer Van der Geld, gaf deze het woord aan de heer De Roode, die als wachtchef verpakken de toespraak hield. De heer De Roode noemde het een groot voorrecht dat de heer Van Doleweerd op 2 oktober 1967 in dienst kwam, op een leeftijd die toch ruim boven die van een gemiddelde sollicitant lag. Gezien het feit dat hij hiervoor 20 jaar in een leerlooierij gewerkt had, sprak de spreker zijn bewondering uit over het aanpassingsvermogen van de scheidende Van Doleweerd. Hij heeft in principe aan alle bot telarijcolonnes gestaan, waarbij hij speciaal belangstelling voor de pasteur toonde. Dat hij zich in 1977 ging bezighouden met de tapstangen kwam doordat hij als 60-plusser in dagdienst kon gaan wer ken. Vervolgens dankte de heer De Roode hem voor zijn ijver en zijn zelfstandigheid. Als schriftelijk bewijs gaf hij hem daarna twee beoordelingsformulieren mee, waarop deze deugden goed tot uitdrukking kwamen. De heer De Roode wenste hem en zijn vrouw tot slot nog vele gezonde jaren toe en hoopte dat de heer Van Doleweerd nog eens een rondje van 10 km zou hardlopen. Hij overhandigde De heer Bourier heft het glas op de dag van zijn zilveren jubi leum. Toen ook de vader van de jubilaris gearriveerd was, begaven de aanwezigen zich naar de bedrijfskantine, waarvan een ge deelte (sinds de sluiting van de Gijsbreghtkelder) veranderd is in receptie-ruimte. De heer Welmers dankte de jubilaris nog maals voor zijn inzet die hij gedurende zijn 25-jarig dienstver band getoond heeft en maakte tevens van de gelegenheid gebruik alle aanwezigen te verwelkomen. De voor alle mede werkers van deze vestiging welbekende klok in de kantine luidde daarna het feest in. Amsterdam Op 15 februari jl. namen de heren G. B. Halen beek en J. H. Snel afscheid van hun werkking door van de wachtgeldregeling gebruik te maken. Op grond van hun ge zamenlijke periode bij de afdeling fysieke distributie hadden beide heren te kennen gegeven hun afscheid met elkaar in 't Koelschip te willen vieren. Dat het een gezellige aangelegen heid zou worden, tekende zich al af in de ontvangstkamer van onze vestiging aan de Van der Helststraat. Hier was een groot gezelschap aanwezig, onder wie de heren Gerards, Linde man, Jansen, Sternfeld en mevrouw Wohlgemuth. Na het aanbrengen van de gouden speld werd geruime tijd aandacht besteed aan onderwerpen uit de oude doos. Zo blikte men terug op de Heineken loopbaan van de heer Ha lenbeek, die op 1 februari 1940 als assistent boekhouding in dienst was getreden. In 1941 ging hij naar de afdeling expe ditie, waar hij belast werd met de behandeling van onder meer bierdistributie en administratie van retourbier. Vanaf 1976 is de heer Halenbeek verbonden geweest aan de afdeli ng advies en ontwikkeling van fysieke distributie. De heer Snel is bij Heineken begonnen als controleur; daarna was hij werkzaam bij de afdeling intern transport als chef de bureau en zijn laatste functie was die van chef expeditie van de Amstel brouwerij aan de Mauritskade. Namens de medewerkers van fysieke distributie overhandig de de heer Gerards beide heren een aantal cadeaus: de heer Snel kreeg een karaf en cognacglazen van prachtig kristal en de heer Halenbeek een elektrische klopboormachine. Vervolgens ging het gezelschap richting Koelschip. Beide heren wilden liever geen toespraken, opdat alles zich in in formele sfeer zou afspelen. Dat is volledig gelukt; het was een drukte van belang en de heer Halenbeek en Snel waren zicht baar tevreden! 21

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 21