WILLEM KWAAK PRESENT BIJ TALVAN EVENEMENTEN Amstel Gold Race op Paaszaterdag 14 april: Amstel Gold Race! WK WIELRENNEN Cauberg scherprechter Nu gratis bij een krat Amstel bier: programma plus setje van 5 speciale Gold Race - viltjes. Willem Kwaak, de fietsende mascotte voor de in augustus in Nederland te houden Wereldkampioenschappen Wielrennen, begint wijd en zijd bekend te worden. In AVRO's Sportpanorama van 22 februari vormde zijn beeltenis, te samen met het drie sturen-embleem, het decor voor een vraaggesprek dat KNWU-directeur H. Meuwese over de aanstaande WK had. En in tal van car navalsoptochten liet hij zich, dikwijls in gezelschap van zijn al even olijk ogende mede-kwakers, van alle kanten aan schouwen. Zo was hij present in de grote carnavalsoptocht op maandag 26 februari in Valkenburg, waar op 25 en 26 augustus aanstaande de wegwedstrij den plaatsvinden. Na al die „leut" stortte hij zich begin maart op het meer serieuze werk, dat wil zeggen het aanwezig zijn bij tal van be langrijke wielergebeurtenissen in stad en land om de huldigingen van de win naars extra luister bij te zetten. Het spits werd afgebeten bij de Ster van Zwolle, een wegwedstrijd waarmee officieel het wielerseizoen bij de amateurs wordt geopend. Uiteraard zal Willem Kwaak ook present zijn bij de Amstel Gold Race op Paaszaterdag en bij Olympia's Ron de door Nederland, die van 24 mei tot en met 1 juni op het programma staat. Het parcours voor de wegwedstrijden om de wereldtitels is er een van heuvels en dalen met daarin de Cauberg bij Val kenburg als lastigste klim met een stij ging van 12%. Wie zich daar voor beide dagen van een plaatsje weet te verzeke ren, kan de renners in totaal 34 maal aan zich voorbij zien gaan: op zaterdag 25 augustus vier maal de dames en twaalf maal de amateurs; op zondag gevolgd door achttien keer de profs. Dat ama teurs en profs elk één keer meer de Cauberg beklimmen dan er volgens het programma „ronden" gedraaid moeten worden, komt doordat zij aan de voet van de Cauberg van start gaan en dus al een kleine drie kilometer hebben afge legd voordat ze op de top, in Vilt, de finishlijn passeren. Dat de Cauberg een geweldige scherp rechter zal zijn, is zonder meer duidelijk als u bijgaande foto bekijkt, waarop een bord staat dat fietsers gebiedt af te stappen. Oud-wereldkampioen (1964) en Tour de France-winnaar (1967) Jan Janssen verbaasde zich nogal over dit waarschuwingsbord, omdat hij in zijn loopbaan wel voor steilere afdalingen heeft gestaan. De WK-organisatie liet Jan Janssen weten met het bord reke ning gehouden te hebben door het par cours bergopwaarts uit te zetten, wat niet wegneemt dat het stijgingspercen tage 12 blijft. Jan Janssen Paaszaterdag 14 april wordt voor de veertiende maal de door onze brouwerij georganiseerde internationale wieler klassieker de Amstel Gold Race verre den. In het jaar dat in Nederland de Wereldkampioenschappen Wielrennen worden gehouden, mag men op voor hand al rekenen op een ongekend boei end evenement. En dat dan omdat het parcours van de Amstel Gold Race ge deeltelijk samenvalt met het voor de WK in en rond het Zuidlimburgse Valken burg uitgezette wegparcours. De start is der traditiegetrouw om half elf vóór het stadhuis in Heerlen. Na 237 lang niet gemakkelijke kilometers over het zeer heuvelachtige parcours vindt de finish omstreeks half vijf plaats in Meerssen. Zonder al te chauvinistisch te worden lijkt het niet uitgesloten dat aldaar opnieuw een Nederlandse win naar kan worden gehuldigd, want klas- siekerkoning Jan Raas van de Tl-Ra- leigh-McGregorploeg is er maar al te gebrand op om de Amstel Gold Race voor de derde maal in successie op zijn naam te brengen. Publicitair wordt de Amstel Gold Race dit jaar in Zuid-Limburg en een deel van Brabant begeleid door een consumen tenpromotie, waarmee de klant bij aan koop van een krat Amstelbier een setje met vijf speciale bierviltjes en een pro grammafoldertje krijgt. De viltjes zijn door cartoonist Dik Bruynesteijn voor zien van afbeeldingen van renners in race-situaties. De actie wordt onder steund door advertenties in de regionale pers, terwijl aan de vooravond van de Amstel Gold Race ook in de landelijke bladen op de Amstel Gold Race wordt geattendeerd. De verwachting is dat de publieke be langstelling voor dit unieke evenement het bezoekersgetal van 350.000 ver zal overtreffen, zeker nu deze wedstrijd als een soort voorbode voor de Wereld kampioenschappen geldt. 14

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 14