Zwolse kerstbingo-avond Kerstviering bij Bokma IN VUFTIEN JAAR 600CLUBAVONDEN Foto- en filmclub Heineken Rotterdam: ty-grill of een servies kon opleveren. Óp de zeer druk bezochte avond werden in totaal drie bingo's gedraaid. De eer ste, zeer toepasselijk kerstbingo ge naamd, had waardebonnen, die bij de slager konden worden verzilverd, als prijs. De tweede bingo was de reeds genoem de huishoudbingo. Tenslotte draaide men de ook niet onbekende Nederland se bankbingo, waarbij aantrekkelijke geldprijzen ter beschikking werden ge steld. De bingo's werden gedraaid door John Heemskerk en Ton de Wit. Tussen de bingo's door konden de aanwezigen dansen op de muziek van het Trio Henk Out, dat ook voor enkele doldwaze shows zorgde. Op de nummers van de onderleggers en de toegangsbiljetten werden, met assistentie uit het publiek, een racefiets en een draagbare zwart/wit televisie verloot. Na deze avond, die rond één uur eindig de, hoefde niemand met lege handen naar huis te gaan, want iedere bezoeker ontving een verse kip. De bingo-commissie die kan terugzien op een geslaagde avond, is reeds druk bezig met de voorbereidingen van de paasbingo, die op 7 april a.s. in de Van der Helststraat zal worden gehouden. Dat de kerstviering 1978 bij Bokma zo'n succes zou worden, hadden zelfs de or ganisatoren niet verwacht. Welgeteld 86 mensen hadden zich opgegeven om de ze gezellige feestavond mee te maken. Dit aantal gaf wel enige hoofdbrekens, aangezien de ontvangstruimte nauwe lijks plaats genoeg bood. De avond begon met een quiz. Van de twintig vragen kwam de winnaar, de heer T. Bakker, met veertien goede antwoor den uit de bus, terwijl de winnaar van de troostprijs (nee, we noemen geen na men) maar drie punten scoorde. De bin go gaf enige problemen. Beide keren dat er gespeeld werd, waren er drie deelne mers die tegelijk bingo riepen. Een geïmproviseerde oplossing van de altijd weer vindingrijke spelleider, de heer J. Folkertsma, gaf uitkomst, zodat de te winnen kalkoenen, kippen en worsten ten langen leste hun bestemming von den. Nu was het wachten op de jaarlijks te rugkerende loterij, waar een ieder reik halzend naar uitkeek, mede dank zij de zeer aanlokkelijke prijzentafel, die door allen al ettelijke malen uitgebreid beke ken was. Mevrouw R. Norberhuis, die Bokma binnenkort gaat verlaten, zou op verzoek van het bestuur van de perso neelsvereniging de frekking verrichten. Opvallend was, dat net zoals in andere jaren er mensen waren die met drie tot vier prijzen naar huis gingen, en anderen niets wonnen. Hoe dan ook, deze loterij was weer een daverend succes en toen als laatste de hoofdprijs was verloot, een prachtige tape-recorder, kon men te recht op een bijzonder gezellige kerst viering terugzien. Het actieve bestuur van de Zwolse per soneelsvereniging organiseerde op vrij dag 15 december jl. een kerstbingo, waaraan ditmaal een record-aantal van 80 personen personeelsleden en in troducés deelnam. Het is zonder meer een geslaagde avond geworden, die in de met allerlei kerstattributen zo feestelijk versierde kantoorkantine werd gehouden. Na een welkomstwoord van voorzitter W. Stolte, die in 't kort nog even de spelregels uiteenzette, kon de bingo beginnen. Al spoedig stonden di verse winnaars voor de moeilijke opgave een keus te maken uit de vele prachtige prijzen, welke op een grote tafel lagen uitgestald. Tijdens de ingelaste bingo-pauzes ver zorgde horecavertegenwoordiger J. Hoogenboom een aantal knappe piano muziekstukjes, waarbij ook ruimte was voor het testen van de muzikale kennis Aan belangstelling heeft het de fotoclub Rotterdam, die op 11 september 1963 in kantine Hollandia aan de Crooswijkse- singel werd opgericht, niet ontbroken. Begonnen met 13 leden bereikte de ver eniging in het begin van de jaren zeven tig haar grootste „omvang": 120 leden. In de beginperiode was men ook op het gebied van het filmen actief. In 1969 werd zelfs een speelfilm (De Droom) uit gebracht. Later daalde de animo voor de bewegende beelden en op het ogenblik zijn de filmcamera's nagenoeg ver dwenen. Met enige weemoed denken de leden- van-het-eerste-uur terug aan de Rotter damse tijd met de clubavonden in de Isaac Hubertstraat en het werken in ,,die ouwe doka". Hoogtepunten waren het eerste lustrum met een fototentoonstelling in de Rot- der aanwezigen. De uitblinkers onder hen werden met enkele prijzen beloond. Het was uiteindelijk speciale-markten vertegenwoordiger E. W. Smid uit Drachten, die de fraaie hoofdprijs een contactgrill in de wacht wist te slepen. Eigenlijk was het sluitingsuur van deze avond veel te vlug bereikt. De heer Stolte bedankte voor de geweldige opkomst en vergat daarbij niet nog een applausje te vragen voor de binnenmonteur van de commercieel technische dienst, de heer D. de Gooyer, die zo'n groot aandeel had gehad in de voorbereidingen van deze avond. En dat verdiende applaus kréég hij dan ook ,,met gulle hand"! Horeca vertegenwoordiger D. Wijdenes tenslot te, vertolkte de gevoelens van alle aan wezigen door het gehele bestuur harte lijk dank te zeggen voor deze in alle op zichten zo bijzonder gezellige kerstbin go-avond. terdamse Raadskelder, het 10-jarig be staan met een expositie in het Rotter damse stadhuis, een receptie en een feestavond en (nog niet zo lang geleden) het 15-jarig bestaan, waarover verderop in dit verhaal meer. De afgelopen vijf jaren waren de moei lijkste. Vele leden werden naar Zoeter- woude overgeplaatst en het ledental daalde aanzienlijk. De activiteit was niettemin groter dan ooit en op de avonden van de „foto of dia van de maand" werd zeer veel werk ingeleverd. De kleurenfotografie deed haar intrede en veel tijd werd ingeruimd voor ver plichte onderwerpen en de modelfoto grafie. Op het ogenblik bestaat de aan hang uit zo'n zeventig leden. Per jaar kwam men veertig maal bijeen, zodat in de vijftien jaar van het bestaan zeshon derd clubavonden zijn gehouden. De kleurenfotografie nam een belangrijke plaats in op de tentoonstelling. 22

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 22