Nieuwe lift in Den Bosch Jaarconcert Heineken fanfare Benzinestation voor Heineken personeel Oude kuiper overleden orde gemaakt is, is het een uitdaging om er weer met hernieuwde kracht tegen aan te gaan. Dit houdt in dat men er aan de Van der Helststraat naar streeft van de 100% rendement die er gehaald kan worden er zeker 80% uit te halen. De meter in de vorm van een klok was voor zien van de tekst: samen revisie, samen naar de 80%. Voorts was er een wijzer op aangebracht die op nul stond en een lint dat erom vroeg om doorgeknipt te worden. Op het moment dat de afge vaardigde van de produktie-sector, de heer D.J. von Zboray, hieraan gevolg gaf, verstarde de hele zaal. Op dat mo ment begon er namelijk een door merg en been dringende sirene te gillen en een fel zwaailicht vergezelde de wijzer in zijn sprong naar de 80%. Hierna werd er een toast uitgebracht om de symbolische bedoeling van dit geheel nog meer kracht bij te zetten. Het concert van de Heineken Fanfare brengt ieder jaar weer kleur in de win derige grijze novembermaand. Tiental len medewerkers van ons concern wa ren dan ook op zaterdag 18 november jl. in de bedrijfskantine te Den Bosch bijeen gekomen om in de gemoedelijke Bos sche sfeer dit concert mee te maken. Na het welkomstwoord van de voorzitter de heer A. W. de Mug van de Heineken Fanfare opende de Koninklijke Harmo nie Phileutonia uit Eindhoven, deze keer in Den Bosch te gast, de muzikale mid dag. Dit muziekgezelschap werd inder tijd geleid door de dirigent, die thans de Heineken Fanfare onder zijn hoede heeft, namelijk Karei van Dijck. De aan wezigen konden genieten van een heel afwisselend programma dat Phileutonia onder leiding van de heer W. Schreurs ten gehore bracht. Vooral het nummer Zingaresce van Heinrich Steinbeck mocht met recht een schitterende finale van het programma voor de pauze ge noemd worden. Na de pauze waren alle ogen op de Heineken Fanfare gericht. Dirigent Karei van Dijck had van ver schillende nummers eigen arrangemen ten gemaakt, die gezien het enthousias te applaus enorm gewaardeerd werden. Tijdens deze middag overhandigde de heer De Mug een zilveren bierpul aan de voorzitter van Phileutonia, de heer A. van der Schuit. De Koninklijke Harmonie Phileutonia in actie onder leiding van dirigent Willy Schreurs. Na het concert bleef men nog geruime tijd in de gezellige kantine bijeen. Hapjes en drank werden in overvloed rondge bracht zodat de naar het geluid te oor delen overbelaste stembanden regelma tig gesmeerd werden. De nieuwe lift in het dienstgebouw is op dinsdag 5 december jl. in gebruik geno men. Omstreeks negen uur 's morgens arriveerden Sinterklaas en Zwarte Piet en tot grote verrassing van alle aanwe zigen verscheen kort hierop een tweede Sint Nicolaas, beter bekend als ir. C. Scheltema. Na de toespraak van de echte Sint Nico laas werd de heer Scheltema verzocht om in de lift plaats te nemen, waarbij hem een bromfietshelm met oorkappen, een lunchpakket en een thermosfles werden overhandigd voor eventuele moeilijkhe den onderweg naar beneden. Zo is er dus een eind gekomen aan een lange periode van liftmoeilijkheden in het dienstgebouw. Met de ingebruikneming door de chef bedrijfsbureau, de heer H. J. Kemper, werd op 2 januari jl. het zelfbedienings benzinestation aan de Dr. H. P. Heine- kenweg te Zoeterwoude officieel aan Heineken overgedragen. Hierbij was on der meer een delegatie van Benzine Pe troleum Handelsmij B.V., de leverancier van de benzinepompen, en van Koppens Automatic Nederland B.V., die het pro grammasysteem verzorgde, aanwezig. Na de inbedrijfstelling begaf het gezel schap zich naar het ontvangstgebouw, waar de overdracht met enkele korte toespraken en het heffen van het glas werd beklonken". Door de ingebruikneming van dit zelfbe dieningsbenzinestation zijn personeels leden van Heineken nu in de gelegen heid op ons eigen terrein te tanken. Zelfbediening houdt in dat men voor het tanken van (super)benzine over een zo genoemde benzine-creditkaart moet be schikken. Deze is te verkrijgen bij de Onder barre weersomstandigheden werd op 2 januari jl. in Zoeterwoude het zelfbedie ningsbenzinestation in gebruik genomen. plaatselijke personeeldienst, waarbij men een machtiging dient te tekenen die inhoudt dat het bedrag van de getankte hoeveelheid door Heineken wordt inge houden. De gegevens worden automa tisch tot en met de laatste dag van iedere maand vastgelegd op een cassette-tape. In de daarop volgende maand wordt door het Heineken Rekencentrum het totaal verschuldigde bedrag op het sa laris ingehouden. Deze wijze van verre kening is mogelijk geworden door aan het persoonsnummer een geheim klan tennummer te koppelen. Op maandag 4 december jl. moesten wij afscheid nemen van onze oude kuiper, de heer J. A. van der Heijden (82), die ten ge volge van een noodlottig ongeval overleed. De heer Van der Heijden was een van de laatste kuipers in Nederland. Jarenlang oefende hij dit oude ambacht in onze vesti ging aan de Maaskade in Rotter dam uit. Ook na zijn pensionering zette hij zich nog vele jaren voor Heineken in. Het laatste werk dat hij nog heeft kunnen voltooien, is het fustenwandje van Hoppe, waarvoor u hem op de foto ziet zitten. Het wandje is geplaatst in café Het Smalle te Amsterdam, in welk pand vroeger Hoppe's distil leerderij en likeurstokerij huisde (zie ook pag. 11). 9

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 9