it succes Niets was te veel om alles zo duidelijk mogelijk uit te leggen. van een nieuwe behuizing. „Eigentijdse behuizing neemt vaak de vorm aan die de samenleving ook aanneemt. In de zeventi ger jaren betekent dat dan ook: groot, massaal, efficiency ademend, koel zakelijk en zo eenvoudig mogelijk ontworpen om zoveel mogelijk te vermijden dat de ene bewoner er uiterlijk veel beter af zou komen dan de andere." Omdat, volgens de heer Van Schaik, geen mens van echt efficiënt houdt, zijn er bij de inrichting wat kleurtjes, planten, zithoeken en dergelijke aangebracht en wijzen de pijlen gelukkig af en toe ook nog een geheel verkeerde kant op. Zakelijk Ook sprak hij de hoop uit dat de sfeer hier vriendelijk-zakelijk zou zijn en niet koel-zakelijk. „Niettemin zakelijk want we leven van het zaken doen en van niets anders." In wat de werknemer zakelijk doet, dient hij in de eerste plaats de klant te „koeste ren", volgens de heer Van Schaik. Hij sprak er dan ook zijn ongenoegen over uit dat iedereen het wel heel normaal schijnt te vinden tot vijf uur in iedere winkel terecht te kunnen vooreen boodschap, maar dat na half vijf op de brouwerij vaak hele afdelingen onbemand zijn, zodat we dan voor de klant onbe reikbaar zijn. Hij drukte de aanwezigen dan ook op het hart de glijdende werktijden zo in te delen dat er voldoende medewer kers tot vijf uur op de afdelingen achterblijven,zodat Heineken voor de buitenwereld in ieder geval tot vijf uur bereikbaar is. Het doel van deze middag was dat men elkaar na deze bijeen komst wat gemakkelijker bij het werk zou weten te vinden en dat de werknemers van al die verschillende afdelingen als onder meer administratie, commercie en produktie elkaar ge makkelijker zouden accepteren zoals men is met alle eigen aardigheden die iedereen nu eenmaal heeft. Namens de raad van bestuur wenste hij zijn gehoor tenslotte een goede toe komst in deze vestiging. Direct hierop stortte iedereen zich in het kermisgebeuren. Verschillende spannende races werden op de home-trainer gereden, zoals die tussen projectmanager Marcel Eijck en de kikker van de wereldkampioenschappen wielrennen. Ook het doelschieten en ballen gooien trokken veel publiek, leder een stroomde naar de mini-racebaan toe als er weer een sen sationele race werd aangekondigd en bij ezeltje prik stonden de deelnemers regelmatig geblinddoekt en wel in de lucht te prikken in plaats van in de ezel. Men wandelde van kraam naar kraam, at en dronk ondertussen iets en verkeerde ruimschoots in de gelegenheid allerlei contacten te leggen. De kermisat tracties werden bemand door medewerkers van de stafdienst public relations en rondleiders, voor deze middag omgedoopt in kraamheren en -vrouwen. Tegen zevenen werd op verschil lende punten koffie verstrekt, waarna men moegepraat of -gespeeld voldaan huiswaarts keerde. Gespannen volgen de vier deelnemers aan deze race hun autootje. ..Veel succes"wensen projektmanager Marcel Eijck en de kikker van de wereldkampioenschappen wielrennnen elkaar voordat ze het tegen elkaar op de home-trainer opnemen. Een pilsje op zijn tijd was natuurlijk nooit weg! Sjoelen, een populaire vaderlandse sport, die ook op deze middag erg in trek was.

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 7