Kennismakingsmiddag met excursies en spel bleek groot Honderden medewerkers luisterden in de kantoorhal in Zoeterwoude naar de toespraak van de heer Van Schaik. Ook de voorzitter van de raad van bestuur, de heer A. H. Heineken was op deze middag aanwezig. Veel belangstelling was er voor het doelschieten. In groepen bezocht men elkaar op de kamers en luisterde men geïn teresseerd naar wat een ieder over zijn of haar werk te vertellen had. ,,Er zullen maar weinig bedrijven in Nederland zijn, waar men een middag afdelings-excursies organiseert en spelletjes speelt om elkaar wat beter te leren kennen," aldus sprak de heer G. van Schaik namens de raad van bestuur tijdens de kennismakingsmiddag op 1 december jl. in Zoeterwoude. De ze middag was georganiseerd om de kennismaking te bevor deren tussen het personeel van Zoeterwoude en het in deze vestiging nieuw aangekomen personeel, dat kort hiervoor de nieuwe vierde vleugel in gebruik had genomen. Het was in derdaad een ongebruikelijke wijze waarop het personeel in staat werd gesteld elkaar wat beter te leren kennen. Vanaf 's middags drie uur tot ongeveer kwart voor vier ontvin gen groepen medewerkers van de afdelingen produktie en Heineken Technisch Beheer, die al een poos in Zoeterwoude gevestigd zijn, groepen medewerkers van de afdelingen mar keting en commercie, die nog maar net in Zoeterwoude waren gearriveerd. In kleine groepen vonden excursies plaats naar de daarvoor bestemde kamers. Hier vertelden vertegenwoor digers van de produktie en HTB hun gasten het een en ander over hun werkzaamheden, zoals de organisatie van de afde lingen, de contacten naar buiten, de verantwoordelijkheden. Om kwart voor vier werden de rollen omgedraaid en gingen de medewerkers van HTB en de produktie met hun gasten mee naar de nieuwe vleugel, waar eerstgenoemden de gastrol gin gen vervullen en de vertegenwoordigers van commercie en marketing over hun werk en organisatie vertelden. Schools jasje De middag was in een schools jasje gestoken, zodat men in plaats van over kamers over „leslokalen" sprak en de gasten „cursisten" werden genoemd. Op deze wijze kwamen velen in aanraking met collega's waar ze normaal weinig of helemaal geen contact mee hebben en zagen delen van de vestiging waar ze nog nooit geweest waren. Uit de vele positieve reac ties, het actieve luisteren, de vraagstelling en het leggen van onderlinge contacten bleek wel hoe men een dergelijke speelse kennismakingsmiddag op prijs stelde. Na de excursie-middag verzamelde iedereen zich tegen vijven in de grote ontvangsthal. Hierin waren allerlei stands met ker misattracties aangebracht. Zo kon men er ballen gooien, doelschieten, darts spelen, mini-racen, ezeltje prikken, sjoe len, tafelvoetbal spelen, ballonnen blazen en noem maar op. In andere stands konden de aanwezigen drankjes en hapjes halen Om vijf uur luidde de „schoolbel" en sprak „rector" Van Schaik de aanwezigen toe. Toen deze de honderden Heineken medewerkers tussen de vlaggetjes en kraampjes zag staan, vroeg hij zich af of sommigen niet met gevoelens rondliepen van „zijn we nu zo langzamerhand gek aan het worden?" In zijn toespraak zei de heer Van Schaik onder meer dat de groei van een onderneming nu eenmaal vaak leidt tot de noodzaak Met belangstelling werden de uiteenzettingen gevolgd.

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 6