Nieuwjaarsreceptie oud-medewerkers Amsterdam Kerst-in voor oude-garde Tientallen oud-medewerkers hadden op woensdag 3 januari jl. het slechte weer getrotseerd om naar de nieuwjaarsre ceptie aan de Van der Helststraat te Amsterdam te komen. De heer C. Moes heette de aanwezigen namens het bestuur van het personeels- fonds van harte welkom. Hij memoreer de dat het elf jaar geleden was dat er voor het eerst in deze vestiging een nieuwjaarsreceptie voor gepensioneer den werd gehouden. Hij sprak er zijn waardering over uit dat de oud-mede- werkers dit jaar ook op het personeels feest aanwezig kunnen zijn. Als tweede spreker betrad de heer G. T. Kleiberg, directeur personeelszaken Di visie Nederland, het katheder. Na de herdenking van de in het afgelopen jaar overleden oud-medewerkers, gaf hij een verslag van de belangrijkste activiteiten van ons concern in 1978. Hierbij wierp hij af en toe tevens een blik in de toekomst, aangezien er het komende jaar enige belangrijke gebeurtenissen op het pro gramma staan. Namens de raad van be stuur wenste hij tenslotte alle aanwezi gen een gelukkig 1979. Vervolgens vroeg de heer Moes aan dacht voor de nieuwe directeur van het Heineken Pensioenfonds, drs. C. J. Mel- cherts. Deze sprak zijn dank uit aan het adres van de heer J. J. van der Eijk, zijn voorganger, voor hetgeen deze voor het pensioenfonds heeft gedaan en die op 27 september jl. zijn functie heeft neer gelegd. Ook vertelde de heer Melcherts dat er voortgang was geboekt onder an dere met betrekking tot een wijziging in het pensioenreglement ten aanzien van een verbetering van de pensioenrechten in verband met ploegendienst.- De heer E. J. van Brunschot kwam hier na aan het woord. Als voorzitter van de Heineken Personeelsvereniging sprak hij er zijn vreugde over uit dat zoveel oud-medewerkers op het personeels feest zullen komen. Hij wenste hen dan ook alvast een hele prettige feest avond toe. Namens de bustochtcommissie bracht vervolgens de heer J. C. Smit, alias „ome Joop" goed nieuws. Hij kon namelijk meedelen dat de jaarlijkse bustocht voor de oud-medewerkers uit Amsterdam op 8 juni 1979 zal plaatsvinden. Over het doel van de tocht wilde hij slechts kwijt dat men beter nu alvast pinda's kon gaan sparen, wat natuurlijk tot de wildste ver onderstellingen leidde. Als laatste spreker kwam de heer C. Zoutman aan het woord. Namens de ge pensioneerden wilde hij de heer Kleiberg danken voor de inspanningen die deze zich getroost heeft om het jaarfeest te vens voor de gepensioneerden toegan kelijk te maken. De afkorting van de ou de naam H(einekens) B(ierbrouwerij) M(aatschappij) zou hierdoor volgens hem door alle oud-medewerkers van: „Heineken Belooft Maar" in „Heineken Blijft Meeleven" veranderd worden. Met een „tot in de bus" verliet hij het spreekgestoelte. Na het welkomstwoord van ir. W. F. Schipper, de bedrijfsleider, heerste er al spoedig een zeer geanimeerde stem ming. Van de gelegenheid bij te praten, nieuwtjes uit te wisselen of zo maar ge zellig over koetjes en kalfjes te keuvelen werd druk gebruik gemaakt. De stem ming werd nog verhoogd door de muziek van een accordeonist, wiens melodietjes velen naar de dansvloer lokten. Voor degenen, die zich tijdens een busrit op de hoogte wilden stellen van de huidige stand van zaken op het brouwerijterrein, stonden de twee dubbeldekkers vóór het ontvangstgebouw gereed. Gegadigden bleken er genoeg te zijn! Aan het eind van de middag dankte, na mens de aanwezigen, de heer C. J. G. van Dam, oud-medewerker Coebergh, de directie en allen, die verder bij deze ontvangst betrokken waren, voor het gebodene op deze jaarlijkse kerst-in. De inmiddels traditie geworden kerstbij eenkomst voor de oude garde van de vestigingen in Rotterdam, Schiedam en Zoeterwoude vond het afgelopen jaar op 21 december in Zoeterwoude plaats. De gepensioneerden waren in zo groten getale opgekomen dat het totale gezel schap, inclusief de begeleid(st)ers, met driehonderd personen de ontvangst ruimte van De Hooiberg nagenoeg vul de. 3

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 3