J. P. Lockhorst. Afscheid A. J. Kamphorst C. Zijderveld speldde. Vervolgens overhandigde de heer Schrijver, de di recte chef van de jubilaris, het personeelscadeau, bestaande uit een fraai bloemstuk, alsmede een envelop met inhoud na mens het jubileumfonds van de technische dienst. Als verte genwoordiger van de Industriebond N.V.V. bood ook de heer Stigter een attentie aan. Vele waren de gelukwensen, die de heer Zijderveld in ont vangst mocht nemen. Bij degenen, die met hem samenwerken, staat hij er dan ook goed op. Een fijne collega, vindt men, die goed is voor zijn werk. De jubilaris wordt verder geschetst als een Heineken-man van de oude stempel, iemand die veel overheeft voor de brouwerij. Ook als een vakman, die bij het ombouwen, destijds, van de etiketteermachines een kei ge noemd werd. Zijn specialiteit nü ligt op het gebied van de vulmachines. Daarbij gaat het repareren van pneumatische apparatuur hem bijzonder goed af. Voor het overige verloopt het dagelijkse leven in de brouwerij van de jubilaris tamelijk rustig. Behalve bij het klaverjassen tijdens schafttijd, waarbij hij als ,,fel" te boek staat. Tijdens het informele gedeelte van de receptie werd door de jubilaris, samen met vrienden en collega's, nog geruime tijd gezellig nagekaart. Zoeterwoude Op 30 november jl. werd het zilveren jubileum gevierd van de heer J. P. Lockhorst. Als eerste, tijdens een druk bezochte receptie in het ontvangstgebouw De Hooiberg, sprak bedrijfsleider Schipper de jubilaris toe. Hij deed dit met plezier, zei hij, omdat een jubileum hem weer dichter bij de mensen bracht. Hij schetste de loopbaan van de heer Lock- De heer Lockhorst te midden van zijn familie op de dag van zijn zilveren jubileum. horst in drie perioden. De eerste periode, die aanvankelijk maar een half jaar zou duren, was de indiensttreding en wel bij het reserve-personeel. Al spoedig volgde de overplaatsing naar de afdeling bottelarij waar de jubilaris voorman werd. Dit was dan de tweede periode en de derde waarover de heer Schipper sprak was de periode vanaf 1 januari 1975 tot op heden, waarin de jubilaris de functie van chef postkamer ver vulde. De heer Schipper vond hem een bedachtzaam persoon en een echte papiervreter" bij Heineken, omdat de functies die de heer Lockhorst steeds heeft vervuld altijd met veel pa pier gepaard gingen. In het begin waren het de etiketten en heden ten dage zijn het onder andere vele enveloppen. Ook vond de heer Schipper dat de jubilaris een geinmaker is, maar dan wel op een heel voorzichtige manier. Helaas kon de be drijfsleider maar een ding over het werk vertellen en dat was dat de jubilaris alleen maar prima werk had verricht. Zijn kwa liteiten in de postkamer liet hij graag de revue passeren, maar dan wel door de volgende spreker. Dit was de heer Lans. Gelukkig was nog niet al het gras voor zijn voeten wegge maaid, zodat hij de jubilaris ook nog vele lovende woorden kon toespelen. Namens het personeel bood de heer Lans de jubi laris een wekkerklokradio, een geweldige plant en een van kale boomtakken gemaakte stuivertjesplant aan. Aan de takken waren namelijk stuivers geplakt, terwijl een prullebak, gedeel telijk gevuld met stuivers, als plantenbak dienst deed. De heer Bliek bracht de felicitaties namens de bedrijfsleden- groep over in een speech. Ook memoreerde hij dat de jubilaris bijna even veel jaren lid is van de Industriebond N.V.V. als dat hij dienstjaren heeft bij Heineken. Namens de klaverjasvereni- ging sprak vervolgens de heer Kregel. Van hem kreeg de jubi laris veel lof toegezwaaid omdat hij inmiddels al acht jaar als voorzitter van de vereniging een geweldige steunpilaar is en niets hem ooit te veel is. Als laatste nam de jubilaris zelf het woord. Hij bedankte de bedrijfsleider, zijn chef en collega's en zei het geweldig te vinden zo iets te mogen meemaken. 27 sens. De heer Bruning memoreerde in zijn toespraak de vele gebeurtenissen, zoals fusies, overnames en promoties die het levenspad van de heer Kersten kenmerkten. Het feit, dat de heer Kersten deze niet gemakkelijke zaak op een juiste wijze heeft aangepakt, stemde de directie van Heineken tot grote dankbaarheid. Deze dankbaarheid werd ook gedeel.d door de medewerkers en medewerksters van de drankengroothandel, zoals zij deze tot uitdrukking brachten tijdens de receptie. In eerste instantie in het door henzelf geregisseerde en gespeel de ,,een dagje van een magazijnchef", en later bij de aanbie ding van het afscheidscadeau. Een derde groep die blijk gaf van haar dankbaarheid waren de vele afnemers van de dran kengroothandel die de receptie kwamen bezoeken. Bedrijfsleider Schipper overhandigt de heer Zijderveld (links) de wel bekende enveloppe met inhoud op de dag van het 40-jarig jubileum van laatstgenoemde. Zoeterwoude Onder grote belangstelling her dacht de heer C. Zijderveld van de mechanische werkplaats op 12 december 1978 in de Van Swietenkamer van De Hooiberg het feit dat hij veertig jaar geleden bij Heineken in dienst kwam. De jubilaris, die vergezeld was van zijn zoon en diens verloofde, werd die middag eerst bij bedrijfsleider Schipper ontvangen waarbij de heren Onderwater, Schrijver en Van Puffelen aanwezig waren. Tijdens de receptie in het ontvangstgebouw werden op ver zoek van de jubilaris geen toespraken gehouden. Toch kwam de heer Zijderveld nog even zeer duidelijk in het zonnetje te staan, toen de heer Schipper hem het gouden ereteken op Een gezellig onderonsje tijdens de receptie ter gelegenheid van het afscheid van de heer Kamphorst, die op de foto te midden van zijn zoon en dochters zit. Rotterdam Op 13 december jl. nam de heer A. J. Kamphorst, gebruikmakende van de nu daartoe bestaande mogelijkheden, op 63-jarige leeftijd afscheid van de brouwerij. Hij deed dit tijdens een druk bezochte receptie in de Rotterdamse Raads- kelder. Daarvoor was de heer Kamphorst, vergezeld van zijn kinderen, in een besloten bijeenkomst ontvangen door de heren Bol, Kleiberg, Verver en mejuffrouw Roldaan. Op uit drukkelijk verzoek van de heer Kamphorst werden tijdens de receptie geen toespraken gehouden en geen cadeaus aange boden: hij achtte zich al uitstekend bedacht bij de viering van zijn zilveren jubileum in maart van het afgelopen jaar. Door dit verzoek tekenend voor de heer Kamphorst ontnam hij potentiüle sprekers de mogelijkheid in het openbaar hun waardering voor hem en de wijze waarop hij zijn vele taken heeft vervuld, uit te spreken. En misschien werd het juist daardoor wel zo goed. In plaats van de officiële en daardoor vaak wat formele toespraken was er veel meer gelegenheid voor persoonlijke gesprekken tussen de vele collega's uit Rotterdam en vooral ook van de andere vestigingen met de heer Kamphorst en de zijnen. Zo kreeg de receptie die warmte en sfeer die de heer Kamphorst zelf jarenlang uitstraalde.

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 27