C. Persoon met pensioen Afscheid van G. F. H. Gischler R. E, Papavoine nam afscheid In een Amsterdams Bowlingcentrum was hiervoor een treffen geregeld tussen de heer en mevrouw Deichmann met hun zoon en schoondochter, en enkele naaste medewerkers van de brouwerij. Aanwezig waren mejuffrouw De Jonge, mejuf frouw Kommers met verloofde, de dames Van Kooten en Ro bert met hun beide echtgenoten alsmede de heer Oliver met zijn vrouw. In een informele toespraak dankte de heer Oliver haar voor de vele jaren, waarin zij haar werk toegewijd verrichtte. Als bewijs van waardering ontving zij namens de mensen, die altijd door haar zijn bediend, een tinnen kandelaar met kaar sen, een opvouwbare paraplu, een gebakstel, een reistas en een envelop met inhoud. Namens de medewerksters van de koffiekamer bood mejuf frouw De Jonge een elektrische frituurpan aan. Na het dankwoord van mevrouw Deichmann vertrok het ge zelschap in goedgeluimde stemming huiswaarts. De heer Persoon op weg naar de receptie ter gelegenheid van zijn pensionering. Amsterdam Op 30 november jl. bereikte de heer C. Persoon de pensioengerechtigde leeftijd. In groten getale waren me dewerkers uit alle geledingen van het bedrijf gekomen om de heer Persoon in 't Koelschip op feestelijke wijze een onverge telijk afscheid te bereiden. Vergezeld van een grote schare familieleden werd de heer Persoon verwelkomd door de heer Welmers in de ontvangstkamer. Hier ontving hij tevens de gouden speld. Op weg naar 't Koelschip werd een ieder ver zocht bij binnenkomst even schuin naar het plafond te kijken. In groot formaat was daar een dia geprojecteerd van het ge zichtvan de heer Persoon, die met een breed gebaar een pilsje achterover sloeg. Deze dia was geknipt uit een scène van een Heineken P.R.-film, die over de gehele wereld wordt vertoond. Zonder dat men zijn naam kent is de heer Persoon wereldbe kend... Vervolgens sprak de heer Hesse hem toe. Op zeer directe en humoristische wijze ging deze in op de loopbaan van de heer Persoon. Hierna volgen de hoofdlijnen uit deze terugblik. Ten tijde van zijn indiensttreding bij Heineken op 13 september 1940 was het gebruikelijk dat mensen als de heer Persoon zich iedere week meldden op het bedrijf om te vragen of ze de volgende week terug mochten komen. Dat ging zo door tot 1 februari 1944. Toen trad hij in vaste dienst op de afdeling boenplaats en pekkerij. Op 1 juli 1968 werd de heer Persoon overgeplaatst naar de afdeling kelders waar hij als „haspelant" (nu: „sloeper") tot 1 april 1971 werkzaam bleef. Zijn laatste werkterrein zou vervolgens bij de interne dienst komen te liggen. Als afsluiting van het verhaal van de heer Hesse kreeg de heer Persoon namens het personeel een geschenk aangeboden. Dit bestond uit een grote koffer met „steekwagentje" en een reisscheerapparaat; zaken die onmisbaar zijn voor een als toegewijd reiziger bekend staande heer Persoon en die hem waarschijnlijk regelmatig naar zonniger streken zullen verge zellen. Nadat allen in de gelegenheid waren gesteld de heer Persoon en zijn familie de hand te drukken, werd er nog ge ruime tijd van deze receptie gebruik gemaakt om elkaar weer eens aan te spreken of ,,bij" te praten. Amsterdam Onder overweldigende belangstelling werd op 12 dec. jl. afscheid genomen van de heer G. F. H. Gischler, in zijn laatste functie werkzaam bij de stafdienst alge mene zaken internationaal van de Divisie Internationaal. Be halve de collega's waren eveneens vele gepensioneerden in 't Koelschip aanwezig om de heer Gischler de hand te drukken. Als eerste spreker trad de heer Banz op. Hij zei dat hij het erg moeilijk vond een korte speech te houden voor iemand die maar liefst 45 jaar bij ons concern in dienst is geweest. Graag wilde hij echter een aantal goede kwaliteiten van de heer Gi schler memoreren; zo noemde hij hem een pijler van betrouw baarheid en bron van informatie. Volgens de heer Banz had de heer Gischler een feilloos gevoel van wat er op een gegeven moment nodig is. Ook roemde hij zijn gevoel voor humor en relativeringsvermogen. Zijn werk zou volgens de heer Banz zeker voortgezet worden aangezien de heer Gischler zeer duidelijke instructies voor zijn opvolger, de heer Geurts, heeft achtergelaten. Na het noemen van de hobby's van de schei dende klapten opeens de zijdeuren open en fietsten twee meisjes van Divisie Internationaal doodleuk de zaal in. Spoedig werd duidelijk dat de twee fietsen het cadeau vormden dat het personeel de heer Gischler aanbood. Dat het erg gewaardeerd werd, bleek wel uit het feit dat het echtpaar Gischler in een mum van tijd zelf op het zadel zat. De volgende spreker, de heer Siep, haakte in zijn speech direct op dit cadeau in door de heer Gischler met andere fietslief- hebbers te vergelijken, zoals Dries van Agt en Anne Vondeling, die hij op de fiets zou kunnen tegenkomen. Ook sprak de heer Siep over de vroegere tijden, waarin politici nog niet door het hele volk met hun voornaam werden genoemd. „Jij moet die tijd nog meegemaakt hebben," zei hij tegen de heer Gischler, „dat de mensen nog gewoon naar kantoor kwamen om te werken, nu benaderen ze problemen." Ook liet de heer Siep nog een klassiek melodietje de zaal inklinken, waarvan hij verklaarde dat we dat nu voortaan zullen missen. Ten slotte sprak de heer Gischler een dankwoord. Hij herken de zichzelf nauwelijks meer door alle kwaliteiten die men van hem had opgesomd, zei hij. Hij toonde zich erg blij met de cadeaus; hij waardeerde het bijzonder dat men hierbij ook aan zijn vrouw had gedacht, die tenslotte al die jaren had „mee- geleden". Hij vertelde dat hij zijn pensionering met veel vertrouwen te gemoet zag; hij had immers nog nooit iemand gesproken die na zijn pensionering weer bij zijn baas had willen terugkomen. Hij herinnerde zich iemand die eens tegen hem zei: „Je hebt er geen idee van hoeveel vrije tijd erin gaat zitten als je bij een baas werkt." Desalniettemin was hij toch naar de cursus Pen sioen in Zicht gegaan om zich op deze nieuwe periode voor te bereiden. Het laat zich niet moeilijk raden waar mee de heer en me vrouw Gischler zich in de vrijgekomen tijd gaan bezighou den. Als laatste raad gaf hij de aanwezigen het advies mee om meer te lachen op het werk. „Je moet er zelf iets van maken," ver klaarde hij. Op deze receptie werd deze raad in ieder geval goed ter harte genomen. Amsterdam Op vrijdag 15 december jl. werd afscheid geno men van de heer R. E. Papavoine. Het eerste gedeelte van het afscheid vond plaats op een voor de heer Papavoine welbe kend terrein, namelijk het kantoor van de Commercieel Tech nische Dienst. Het officiële gedeelte werd ingeluid door de heer Wolff. Hij dankte de heer Papavoine voor zijn grote inzet gedurende de tijd dat hij bij de C.T.D. werkzaam was. Dit feit werd onderstreept in de vorm van een cadeau. Dit cadeau was echter om praktische redenen reeds eerder op de dag thuis bezorgd. Het betrof hier een fiets. Als tweede spreker trad op 25

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 25