Afscheid van mevrouw y. Deichmann-Kalee P. J. Driessen nam afscheid Afscheid mejuffrouw A. S$. Wesseiing werkzaam op de afdeling verkoop thuisverbruik centrale dien sten in verband met zijn afscheid, in gezelschap van zijn echt genote ontvangen in de vestiging aan de Mauritskade door mevrouw Van Kooten, alsmede de heren Kranenberg, Miere- ment, Redelé en De Vries. Hoewel het niet de bedoeling was speeches te houden, sprak de heer Redelé een openingswoord. Hij vertelde dat het echt paar Driessen niet officieel in twee „receptiestoelen" had wil len zitten; dat zou echter vermoeiend worden daar er zoveel te vertellen viel. Hierop nam de heer Driessen zelf het woord. Volgens hem was een van de euvels van vele bedrijven dat men zich niet aan de afspraken houdt. Hij zou geen afscheid nemen in de Gijsbreghtkelder, het gebeurt toch. Er zou niet worden gespeeched en nu beluisterde hij toch een toespraak. Op zijn beurt werd de heer Driessen nu onderbroken, eerst door mu ziek, vervolgens door de heer Van Soest. Van een Benedictijner monnik ontving Driessen een rol waar op een gedicht stond, dat op Gregoriaanse wijze werd gezon gen door inmiddels binnengekomen monniken. Broeder Hen driks bood Driessen vervolgens een kist appelen aan. Die wa ren via Driessens bureaula opgespaard. Een andere monnik bood namens de burgerij uit Weert een originele Weerter vlaai aan. Eén pater wist een uitgave van het dagblad Trouw van 2 mei 1949 te tonen, waarin de directie van de Amstel Brouwerij kond deed van de aanstelling van Driessen. De nieuwe em ployé deelde de pers mede, dat hij 10.979 dagen in dienst van de brouwerij wilde blijven. Tekenend voor de nauwkeurigheid van Driessen is, dat als we dit aantal dagen aftellen, uitkomen op november 1978. Eindelijk was de heer Driessen op de dag van zijn afscheid in het bezit van een concernstropdas! Broeder Johannes liet Driessens jarenlange wens, een groene concerndas in vervulling gaan terwijl broeder Ruud een bier pul schonk. Als blijvende herinnering ontving Driessen een boek vol knip sels, plak- en rijmwerk, samengesteld door vele naaste vroe gere collega's. Het gemeenschappelijke cadeau bestond uit een mooie ets van Amsterdam, op dat moment nog bij de kunstenaar, zodat voorlopig werd volstaan met een reproduk- tie. Een delegatie zal dezer dagen het origineel komen aan bieden. Eerst nu kon Driessen zelf weer aan het woord komen. Hij zei overweldigd te zijn door de vele blijken van belangstelling, die hij overigens helemaal niet begreep. Aan het begin van een nieuwe fase in zijn leven, en hij heeft nog veel aspiraties en ambities, wenste hij alle aanwezigen het allerbeste in het gezin en in het werk. Amsterdam Mevrouw M. Deichmann, die jarenlang vele, nog vaak slaperige employés van het kantoor aan de Mauritskade, voorzag van een opwekkende kop koffie nam op haar uitdruk kelijk verzoek in besloten kring, afscheid op 17 november jl. Mevrouw Deichmann liet zich bij haar afscheid eens lekker verwennen. Mejuffrouw Wesse- ling, een stralend middelpunt op de dag van haar af scheid. Niet al haar activiteiten sinds 1956 wilde Bos verhalen. Voor namelijk kende hij haar vanuit haar voorlaatste functie bij de afdeling planning control. Het nauwkeurige werken op deze afdeling zou haar later bij personeelszaken van pas komen. Grote problemen werden snel en efficiënt doorzichtig ge maakt. Haar hartelijkheid, gevoel voor humor en voortdurende sociale zorg maakten haar bovendien bijzonder geliefd. Na een aantal kleinere geschenken bood Bos namens het personeel een elektrische grasschaar aan. In haar dankwoord stelde mejuffrouw Wesseling 1 VS> jaar in een fijn team te hebben gewerkt. Alleen het vervelende kantoortje had ze nooit willen hebben. Haar eigenlijke speech was ze vergeten; er zouden echter ook geen toespraken gehouden worden, zei ze. In de druk bezochte Gijsbreghtkelder, waar daarna de receptie werd gehouden, vonden dan ook geen toespraken meer plaats. Amsterdam Op 15 november jl. werd de heer P. J. Driessen, 24 Amsterdam Op 10 november jl. werd afscheid genomen van mejuffrouw A. M. Wesseling, laatstelijk werkzaam op de afde ling personeelszaken horeca. Voorafgaand aan de receptie in de Gijsbreghtkelder vond een informele bijeenkomst in de Raadskamer plaats. Vergezeld van haar vriendin werd mejuf frouw Wesseling verwelkomd door mejuffrouw van Hoogen- huyze, mevrouw Veldhuijzen en de echtparen Bos, Janssen en Ringeling. Na het heffen van net glas nam haar laatste chef, de heer Bos, hoofd personeelszaken horeca, plaats achter het spreekge stoelte. Allereerst bood hij een bloemstukje, een fles brande wijn en een beeldje van Zoete Lieve Gerritje, aan. Vervolgens hield hij een korte speech, die bijzonder geestig was opgebouwd. Óp 22 november 1956 kwam mejuffrouw Wesseling in dienst van de brouwerij. Toen bleek al haar ac curatesse. Op het sollicitatieformulier beantwoordde zij de vraag ,,zijt gij afgekeurd voor militaire dienst" met „neen".

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 24