Ten slotte willen we dan nog graag onze beste foto laten zien van een fotosafari, die wij dit jaar langs de Kromme Rijn (van Utrecht naar Bunnik) maakten. Zulke tochten zijn altijd erg leerzaam daar alle fotografen op dezelfde dag, dus ook onder dezelfde omstandigheden hun opnamen moeten maken. Interessant is het daarna te zien wat de ene gefotografeerd heeft, terwijl de ander er voorbij gelopen is. Deze foto werd genomen door de heer H. N. de Wit, groep Senioren. De jury vond dit een goede foto van de rivierkant. De maker heeft zich tot een detail beperkt. Derde lustrum Rond het 15-jarig bestaan ontplooide de fotoclub drie grote activiteiten: een foto wedstrijd voor alle Heineken personeelsleden, een expositie in (op nieuw) het Rotterdamse stadhuis en intern en intiem een geanimeerde feestavond. De fotowedstrijd (zie het kerstnummer '78 van Vers van 't Vat) was een succes. De bekroonde inzendingen, opgenomen in een rondreiscollectie, zullen om te beginnen binnenkort te zien zijn in Zoe- terwoude. Getracht zal worden deze tentoonstelling te combineren met een expositie van het fotowerk van de club dat van 27 november tot 8 december 1978 in de hal van het Rotterdamse stadhuis heeft gehangen. Laatstgenoemde fototentoonstelling omvatte in totaal 120 werkstukken: 75 kieurvergrotingen (waarvan een groot deel bestond uit kwalitatief zeer goede, van dia's gemaakte prints) en 45 zwart/wit vergrotingen. Dit alles bijeen gebracht door achttien leden, leder clublid had de gelegenheid gekregen een aantal foto's of dia's in te leveren waaruit een definitieve selectie werd ge maakt. De werkstukken van de fotoclub Rotterdam zullen binnenkort in Zoeter- woude tentoongesteld worden en daar na, afhankelijk van onder andere de be schikbare faciliteiten, in Bunnik en Den Bosch. Heineken Galerij Vast staat in ieder geval dat de expositie in mei aanstaande een plaats in de Hei neken Galerij in Amsterdam zal krijgen. In het Rotterdamse stadhuis werd de tentoonstelling dagelijks door enkele honderden belangstellenden bezocht. Een tamelijk breed scala aan onderwer pen ging gepaard met een gemiddeld De foto van de maand december 1978 is eveneens afkomstig van Dick Sneepels, groep GA. Hij werd in Oostenrijk genomen meteen normale (50 mm) lens. De sterke zijde van deze foto is dat hi[ laat zien hoe de zon haar licht in een breed spectrum uitstraalt. De voorgrond welke zwart afgedrukt is, geeft een mooie omlijsting. Ook de bomen en het hek komen er goed op uit. Het huidige bestuur met v.l.n.r. de heren H. N. de Wit (secretaris), Ph. B. Dankloff (voorzit ter), J. v. d. Slik (penningmeester). zeer behoorlijke kwaliteit. Als (re)- pres(en)tatie van de fotoclub Heineken Rotterdam is hier een uitstekend visite kaartje afgegeven! De feestavond, zaterdag 16 december 1978 op de Bacchuszolder in Rotterdam gehouden, was een echte clubaangele genheid waarbij de leden, na de speech van de voorzitter en de toespraak van de secretaris, Philip Dankloff op de schou ders hesen en „this jolly good fellow" huldigden voor zijn verdiensten voor de vereniging gedurende zijn 121/2-jarig voorzitterschap. Hij bewees opnieuw zijn waarde voor de vereniging toen de mu zikanten niet kwamen opdagen en hij erin slaagde alsnog een discogroep op te trommelen, die snel de stemming erin bracht. Zodoende kon deze kaas- en wijnavond als een geslaagd feest in de annalen van de club worden bijgeschre ven. Overzicht van de expositie in de hal van het stadhuis Rotterdam. De foto van de maand november 1978 is ge maakt door Dick Sneepels, groep Gevorder den A. Deze foto van een visser is op een normale" manier gemaakt. Tijdens het af drukken heeft de maker echter het solarisa- tie-proces (het ontstaan van een positief in plaats van een negatief beeld bij het ontwik kelen van een zeer sterk overbelichte plaat of film) toegepast. De jury vond deze opname erg goed in zijn soort en waardeerde de foto erg hoog. 23

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 23