SintNicolaas- feest in Zoeterwoude Kerstbingo op Mauritskade SinteiMaas voor teerst in Zwolle Voor het eerst werd een Sint Nicolaas- feest in Zoeterwoude gehouden en wel op 29 november jl. Het was, zowel voor jong als oud, een verademing dat het feest in Zoeterwoude werd gevierd. Voorgaande jaren moest er eerst een reis ondernomen worden naar Rotter dam om daarna, in een voor de meeste kinderen te donkere zaal, het feest te vieren. Deze keer hadden de organisa toren de kantoorkantine sfeervol inge richt. De algemene muzikale omlijsting van het programma stond op naam van de veelzijdige „Wiko's", die bijzonder leuk met de kinderen omgingen. De ver toning van de poppenkast sloeg bijzon der goed aan bij de kinderen; het hoog tepunt van dit programma was wel het optreden van een clown, die op zijn ma nier het programma probeerde in de war te brengen. Na de pauze was het niet lang meer wachten op diegene waarvoor de kinderen in feite gekomen waren. De spanning steeg ten top toen eindelijk Sint Nicolaas op zijn schimmel ver scheen op het terras voor de kantine. De Sint werd aldaar welkom geheten door de heer J. H. Voogel (voorzitter van de personeelsvereniging), die hem door de kantine op weg naar de troon begeleid de. Vanaf zijn zetel, geflankeerd door zijn twee zwarte knechten, luisterde Sinterklaas eerst naar een door de kin deren gezongen lied, waarna hij vervol gens, na het grote boek geraadpleegd te hebben, enkele van de vele kinderen bij zich liet komen. Nadat de Pieten nog wat grappen en grollen hadden uitgehaald liep dit kinderfeest alweer bijna ten einde. De Sint begaf zich naar de plaats waar hij alle cadeautjes had opgeslagen en nam daar persoonlijk afscheid van elk kind. Opgelucht en blij gingen de kinde ren, voorzien van hun cadeaus, huis waarts. Geweldig was het grote aantal leuke reacties hetgeen misschien kan betekenen dat dit feest op deze wijze voor herhaling vatbaar is. Het was al met al een geslaagd festijn. Op zaterdag 2 december jl. beleefden de kinderen van de personeelsleden van het Gewestelijk Verkoopkantoor te Zwolle een bijzonder geslaagde Sint Ni- colaasmiddag. Het was voor de eerste maal dat een dergelijk feest werd ge houden sinds het bestaan van de Zwolse vestiging. Gezien de vele blijde kinder gezichtjes is zo'n evenement in de toe komst zeker voor herhaling vatbaar. De heer J. D. van Brink, chef de bureau op deze vestiging, begroette de kinderen die samen met hun ouders kwamen, heel hartelijk. Om echt in de stemming te ko men begon men met het zingen van eni ge Sint Nicolaasliedjes; de gewestelijke jurist Hans Olthoff zorgde op de piano voor de muzikale begeleiding. Voordat de goedheiligman in zijn stoel plaats nam, vergezeld van Zwarte Piet, konden de kinderen eerst nog genieten van een tekenfilmpje en een verfrissing, terwijl de ouders werden getrakteerd op koffie met speculaas. Op verzoek van de Sint zong de jeugd uit volle borst de bekende lied jes. Ook de ouders ontkwamen hier niet aan, aangezien de Sint de kinderen ver zocht hun ouders naar het podium te halen. Vervolgens was het grote moment daar dat alle kinderen één voor één bij hem moesten komen om het zo begeerde ca deautje in ontvangst te nemen; daarbij werden de nodige complimentjes uitge deeld, maar ook terechtgewezen waar dat nodig was. Sint Nicolaas en Zwarte Piet kweten zich uitstekend van hun taak. Prachtig von den de kinderen het natuurlijk toen Zwarte Piet een van de ouders voor het voetlicht bracht om een liedje te zingen. Toen de Sint onder luid gezang weer vertrokken was, werd het programma vervolgd met een klein tekenfilmpje. De uren vlogen om; toen het tijdstip van vertrek eenmaal daar was, wachtte er echter nog een verrassing voor de kin deren, namelijk een grote zak met een ruime sortering snoepgoed, waaruit bleek dat Sint bepaald niet karig te werk was gegaan in het Gewest Zwolle. Op 16 december jl. werd in de kantine aan de Mauritskade te Amsterdam weer een bingo-avond gehouden, die deze keer uiteraard in het teken van het na derend kerstfeest stond. Binnenkomen de bezoekers konden een blik werpen op de fraaie prijzentafel. Een racefiets werd verloot, terwijl de huishoudbingo onder meer een haarkrultang, een par- Ingespannen tuurde iedereen naar zijn kaart om vlug zijn nummer weg te strepen als dat erbij was. Zo te zien was de winnares van de racefiets erg in haar nopjes met de prijs. 21

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 21