CO _r/ 95» 910, 825,- 300,- Benoemingen in de plaatselijke ideeënbuscommissies: 300,- 500, V Heineken ideeënbas M. C. van Look Zoeterwoude RECTIFICATIE J. J. Ceelen s -Hertogenbosch Het idee van de heer Ceelen, werk zaam in de energie- en storings dienst, handelt over de verandering van de capaciteitsregeling van lucht- compressoren. Naar aanleiding van dit idee is een centrale capaciteitsre geling voor het luchtvoorzienings- park in de machinekamer uitge voerd. Oorspronkelijk werden hand bediende regelventielen toegepast, die gevoelig zijn voor vocht, aanslag en vuil. Deze waren na revisie lastig in te stellen. De nieuwe ventielen zijn drieweg magneetventielen, die door een pressostaat bediend worden, J. J. Velderman Amsterdam RJ.J.van Besouw s -Hertogenbosch De heer Van Besouw, werkzaam in de bottelarij, stelde voor het afsluitsysteem van de bulkglasdepalletizer te voorzien van een veiligheid. De flessenbreuk liep hierdoor sterk terug. H. Fijn Hattem Het idee van de heer H. Fijn, werkzaam in de technische afdeling, heeft betrekking op het aanbrengen van een extra aan- drukstation op de advocaat etiketteer machine. Hierdoor worden halsetiketten op advocaatflessen beter aangedrukt. Deze etiketten, die elkaar op de hals van de fles overlappen, veroorzaakten voor heen regelmatig produktiestilstand. C. Boeren Zoeterwoude Het idee van de heer Boeren, die werk zaam is in de storingsdienst, betreft een aanpassing van de besturing van de hy draulische aandrijving van de wasma chines. Hattem 's-Hertogenbosch Het komt veel voor dat lege retourfusten nog capsules bevatten. De decapsu- leerder kan deze niet allemaal verwijde ren waardoor veel problemen ontstaan op de waskoppen van de fustenvulma- chine. De heer Van Look, werkzaam op de me chanische werkplaats, bedacht een zeer eenvoudig en werkzaam systeem, waar bij door middel van veertjes alle capsules van de fusten gelicht worden. Door de eenvoud en de gemakkelijke toeganke lijkheid is deze wijze van decapsuleren tevens zeer goedkoop in 't onderhoud. Door een misverstand zijn in het vorige nummer de foto's van de heren J. J. Velderman en J. J. Ceelen verwisseld. Wij bieden u hiervoor onze excuses aan. Om het goed te maken drukken wij beide ideeën hier nog een keer af met deze keer de goede foto's erboven. waardoor genoemde nadelen verval len. Het idee van de heer Velderman, werkzaam op de technische werk plaats, houdt in dat door een bepaal de verandering in de ophanging van de kelken van uit- en inpakker men nu bij het wisselen van een kelk enorm veel verlies in produktietijd kan voor komen. De bevestigingsring en de ring tussen de grondplaat en de be veiligingsplaat werd vervangen door een pennetje. In de platen kwamen twee gleuven en de luchtslang werd iets langer gemaakt. De temperatuur van de olie in het hy draulisch systeem loopt niet meer op tot ontoelaatbare hoogte; hierdoor behoudt de olie zijn smerende eigenschap en veroudert minder snel waardoor minder vaak olie vervangen moet worden. De betere smeereigenschap van de olie bij lagere temperatuur draagt tevens bij tot minder slijtage van de delen waaruit het hydraulisch systeem is opgebouwd. Verder geeft de genoemde aanpassing een rustiger aanlopen van de wasma chine. De voordelen hiervan zijn: minder hoge begindrukken in het hydraulisch systeem waarmee overbelasting van de mechanische aandrijvingen voorkomen wordt. Met de voorgestelde aanpassing worden de volgende voordelen verkregen: Ft. van Giessen L. J. A. M. Boel In Hattem is de heer R. van Giessen be noemd tot opvolger van de heer J. L. Heering, waardoor hij zowel voor de ideeënbuscommissie te Schiedam als voor die van Hattem als secretaris func tioneert. In de vacature van secretaris van de plaatselijke ideeënbuscommissie te Den Bosch, ontstaan door het vertrek van de heer H. P. P. M. Hofhuis naar Zoeter woude, is voorzien door de benoeming van de heer L. J. A. M. Boel. De heer H. J. G. van der Pal, die tijdelijk het secreta riaat waarnam, heeft inmiddels alle be scheiden overgedragen. Hierbij bedanken wij de heren Heering, Hofhuis en Van der Pal voor de bewezen diensten. De centrale ideeënbuscom missie wenst de heren Boel en Van Giessen veel nieuwe ideeënbussucces sen toe. 16

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 16