Daar komen de schutters. ARIE VAN DER HORN streven naar hoogste score Daar komen de schutters daar komen ze an De mannetjesputters van Rotterdam... Het klopt allemaal: de vijftig enthousiaste leden van de Koninklijke Schietvereni ging Zuid uit Rotterdam onder aanvoe ring van hun boomlange voorzitter Arie van der Horn zijn echte mannetjesput ters. Maar verder... (zegt Arie): „Als luchtbuksschutters zijn wij beoefenaren van een vredelievende sport, die niets met geweld te maken heeft. Een sport die meer bekendheid zou moeten krij gen, zodat men de gevaren van de echte wapens beter leert onderscheiden." „Het gekke is," vertelt Arie, 41als we bij hem thuis over zijn hobby zitten te pra ten, „dat ik aanvankelijk helemaal niet geïnteresseerd was in de schietsport." Winkelverkoop Hij is dan enkele jaren werkzaam in de winkelverkoop (vijftien jaar geleden kwam hij bij de Amstel brouwerij in Arie van der Horn, overdag werkzaam in de winkelverkoop met Rotterdam-Zuid en de Zuidhollandse Eilanden als werkgebied, leeft zich in zijn vrije tijd uit in de schietsport. Zijn door de speciale fotografie vervaarlijk uit ziende wapen is een 4'A mm luchtbuks, merk Diana. De overige foto's op deze pagina's zijn ge maakt tijdens het jongste toernooi van de schietvereniging (S.V.Z.), waarvan Arie van der Horn voorzitter is. Op de voorgrond van deze foto een lid van S.V.Z. in actie. Na elke serie schoten haalt de schutter met behulp van de zogenoemde draaibaan (rechtsonder op de foto) zijn kaart naar zich toe, die door de baancommandant naar de teikamer wordt gebracht. Met dezelfde draaibaan wordt tel kens een nieuwe kaart in schietpositie ge plaatst. diénst) als hij door een klant wordt uit genodigd eens een clubavond van de schietvereniging mee te maken. Met die uitnodiging wist hij aanvankelijk niet goed raad. In militaire dienst was Arie hij diende 21 maanden bij de Technische Troepen een slechte schutter. Zoals gezegd stond hij niet bepaald te trappe len om met de schietsport kennis te ma ken. Maar hij gaat. Hij krijgt een vijf kilo zware luchtbuks in zijn handen gedrukt en staat voor het eerst van zijn leven op een 10-meterbaan om te proberen met dit voor hem vreemde wapen (kaliber 4'/2 mm) het toch wel kleine doelvlak te ra ken. Gegrepen En dan gebeurt het wondertje: Arie wordt gegrepen door deze sport. Hij gaat die avond pas na twaalven naar huis, als lid! Twee weken daarna koopt Arie, in middels een fanatiek beoefenaar van de schietsport geworden, zijn eerste eigen wapen, een Walther (toen ongeveer vierhonderd gulden). Sinds hij dertien jaar geleden lid werd van S.V.Z. heeft hij De uitrusting die een schutter zich kan aanschaffen; onder andere ziet u: één handschoen, schietbril met één glas, schoenen, pet met oogkleppen, oordopjes, schietjack en embleem. Verder zijn er nog de speciale (uitgezochte) kogeltjes, een schietpaspoort en diverse acces soires. 12

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 12