Kinderen op brouwerij- excursie Ijskoude chaos bij Heineken Zwolle Honderdzestig kinderen van Heineken medewerkers uit Zoeterwoude, in de leeftijd van zes tot zestien jaar, ieder van hen begeleid door een van zijn ouders, maakten op woensdagmiddag 3 januari jl. kennis met de brouwerij te Zoeter woude. Het programma begon in De Hooiberg, waar de heer H. J. Kievits (opleidingen) in zijn welkomstwoord zei het een prachtig idee te vinden in het jaar van het kind in Zoeterwoude te be ginnen met een excursie voor kinderen. Nadat het verdere programma meege deeld was, maakten de jeugdige bezoe kers met de dubbeldekkers een rit over het terrein. Te voet keerde het gezel schap via de loopbruggen weer terug in het ontvangstgebouw. Een programma onderdeel, dat bijzonder aansloeg, was een quiz over het brouwerijgebeuren. Uit de zaal werden twee groepjes van elk zes kinderen geformeerd, die de door de beide quizmasters, Kievits en Van Puffe- len, opgestelde vragen moesten beant woorden. Uiteraard was ieder kind in tussen voorzien van een frisdrank naar keuze en niet te vergeten van een oliebol of appelflap. Een van de aanwezige moeders, die optrad als jurylid, maakte tenslotte de eindstand bekend: een ge lijk spel met 13 tegen 13 punten. Enkele opmerkelijke antwoorden willen wij u niet onthouden. Op de vraag: Wat is het hoogste gebouw en waar dient het voor? kwam als antwoord: Dat is het Sisi-silo- gebouw en het dient voor opslag. Ver der: Noem drie grondstoffen die nodig zijn voorde bierbereiding. Dit leverde als antwoord op: 1. Water. 2. Gerst. 3. Hop pe. De vraag: Noem drie artikelen, die Heineken, naast bier, nog meer ver koopt, werd door een van de kinderen beantwoord met: Sisi en petjes. Niet alleen de organisatoren, maar ook de ouders hadden veel plezier in dit vraag- en antwoordspel. Omdat er geen winnaar uit de bus was gekomen, werd besloten beide groepen met een eerste prijs te belonen. Deze bestond uit de Heineken legpuzzel (de oude Hooiberg affiche). De overige kinderen kregen als beloning voor hun aanmoedigingen een Pepsi-petje. Na een laatste verfrissing en een dito oliebol ging iedereen blij en te vreden huiswaarts. De organisatoren werden door vele ouders gecomplimen teerd en bedankt. Uiteraard was er deze middag geen bier getapt, gezien de leeftijd van de deelnemers. Z.M. Koning Winter vereerde op de vroege dinsdagmorgen 2 januari jl. het gewestelijk verkoopkantoor van onze Zwolse vestiging met een bijzonder on welkom bezoek, dat hij daags erna nog eens herhaalde. Dit ijselijk bezoek zal onze toen bibberende medewerkers nog lang heugen...! De hele ellende begon met het uitvallen van de c.v.-ketelinstallatie gedurende de nacht van 1 op 2 januari. In eerste in stantie had dit tot gevolg, dat de aan sluiting van een verwarmingsconvector op de kamer van een der medewerkers van onze bovenbuurman, de Grontmij N.V. 't begaf. In de daaronder liggende kamer van onze bedrijfsjurist, mr. J. Olt- hoff, ontstond daardoor flinke lekkage. Na het afkoppelen van het desbetreffen de verwarmingselement leek het erop, dat de Wintervorst het bij dit afgeven van zijn „visitekaartje" zou laten, maar zo kort zou zijn bezoek (helaas) niet duren! Zijn uiterst kille adem maakte alle werk zaamheden in onze kantoorruimten praktisch onmogelijk. De heer J. D. van Brink, chef de bureau, sprak het verza melde, in jassen en mutsen gehulde volk namens Koning Winter in de bedrijfs kantine toe en kon niet anders adviseren dan weer huiswaarts te gaan. Een aantal „ijskoude" medewerkers had nog de euvele moed zich naar de nieuwjaars bijeenkomst bij Van Olffen in Hattem te begeven. Op woensdagmorgen 3 januari had het warm aangeklede personeel op geïmproviseerde manier nog maar nau welijks de werkzaamheden hervat of de ellende begon opnieuw met het knappen van de verwarmingsconvector op de ty pekamer, waar op dat moment (geluk kig) niemand aanwezig was. De stenoty pistes Paula van der Laan-Paap en Trij- nie Zwaneveld hadden zich namelijk met hun attributen in de vergaderzaal geïn stalleerd, gelegen onder genoemde ty pekamer. In no time was de typekamer veranderd in een complete sauna-in richting. Dikke stoomwolken verspreid den zich over de gehele Heineken etage. Het stinkende c.v.-water stroomde over de vloer en baande zich al snel een weg Gehuld in winterjas en handschoenen tracht telefoniste/receptioniste Gerie v.d. Berg-Ek- kelenkamp haar werk zo goed mogelijk uit te voeren. door het plafond van de vergaderzaal en langs de buitenmuur. De beide stenoty pistes vluchtten weg en ijlings werden emmers en alles wat als zodanig dienst kon doen, als druppelvangers onder het gestaag doorsijpelende „saunawater" gezet. Ook de ruimte van de telefoon centrale kreeg lekkage, hoewel in min dere mate. Het telefonisch contact met de buitenwereld, verzorgd door telefo niste-receptioniste Gerie van de Berg- Ekkelenkamp, bleef in stand... Nadat de waterdruk op de convector was afgenomen en de „boosdoener" was afgekoppeld, werden allerlei kantoorbe hoeften en wat dies meer zij, koorts achtig uit de „saunakamer" verwijderd en opgeslagen in de belendende ruimte. De sporen van het koninklijk winterbe- zoek waren al spoedig duidelijk zicht baar: complete chaos op de anders zo keurig ingerichte documentatie-afde- ling, waar het voor Gerard Blok en Bert Hoekstra bijna onmogelijk was gewor den om te werken. Nog was er geen eind Een complete chaos was het op de docu- mentatie-afdeling; desalniettemin werkt Ge rard Blok er onverstoorbaar door (ijsmuts op voor koude oren) om de orde te herstellen. gekomen aan alle barre toestanden, want 's avonds rond half zes knapte er weer een convector, nu op de eerder genoemde kamer van de heer Olthoff, waar daags ervoor al een lekkage was geweest. Opnieuw een sauna-achtige situatie met alle gevolgen van dien. In middels had de heer Van Brink een zo genaamde waterstofzuiger kunnen hu ren, waarmee alle natte vloeren uiterst snel en afdoende watervrij gemaakt konden worden. Eveneens waren er in tussen enkele verwarmingsmonteurs komen opdraven en aan het werk geto gen. Zo goed en zo kwaad als het ging trachtten zij het ontstane ongerief te verhelpen, maar eenvoudig was 't niet. Tijdens hun pogingen het karwei te kla ren, spoot ook de convector op de kamer van de heer Van Brink zijn „zwarte gal" over de vloer. Aangezien de waterstof zuiger stand-by stond, was die troep vrij snel weggewerkt. Tot 's avonds bij half twaalf is er met man en macht aan de installatie gesleuteld, hetgeen erin re sulteerde, dat de gehele begane grond- ruimte (vergaderzaal, kantine, postka mer), alsmede enkele kamers op de eer ste etage er uiteindelijk weer „warm pjes" bij lagen, toen het kantoorperso neel op donderdagmorgen 4 januari zij het ook onder niet bepaald normale omstandigheden doch welgemoed, weer aan de slag ging. 10

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 10