HOPPE-BÖWT GEDOOPT DE (ïOIJl)EN HAllP 197» AMSTERDAMS STRAATVOET- RAL: DRIE CORNERS, ÉÉN 'PIENANHE' De jaarvergadering van de roeivereni ging Nereus had op zaterdag 28 oktober jl. een feestelijk punt op haar agenda staan, namelijk de doop van een nieuwe boot. De heer H. Mustert, eigenaar van café Hoppe op het Amsterdamse Spui, was samen met zijn vrouw naar het clubhuis van Nereus gekomen om de plechtige doop van de boot te verrich ten, die ook de naam Hoppe meekreeg. De heer Mustert was zeer vereerd deze handeling te mogen verrichten en sprak zijn bewondering uit voorde bouwer van het vaartuig, de heer W. Wesdorp. Hij bood hem een fles cognac aan, terwijl mevrouw Wesdorp verrast werd met een grote bos bloemen. Vervolgens felici teerde de heer Mustert de leden van de roeiclub met hun nieuwe aanwinst. „Ik hoop dat u de boot Hoppe net zo lang boven water zult weten te houden als ik het met café Hoppe doe, namelijk al bij na veertig jaar." Reeds vele jaren organiseert de stich ting Conamus (Comité voor Nederland se Amusementsmuziek) een reünie in het Carlton hotel in Amsterdam, waarbij „Drie conrners, één 'pienantie', is de gul den regel bij het Amsterdamse straat voetbal, dat dit jaar voor de tweede maal in competitieverband gespeeld werd. De hoogste twee klassen van de basis scholen in Amsterdam ontvingen een uitnodiging deel te nemen en hierop is zó enthousiast gereageerd dat maar liefst 107 teams ingeschreven konden worden. Niet alleen jongens lopen warm voor deze sport; vele meisjesteams deden in een aparte competitie mee. Het straat voetbal-team telt zeven spelers inclusief een „vliegende kiep". Het veld is niet afgebakend, je speelt net zo lang door als je ruimte hebt. Nadat verschillende voorwedstrijden gehouden waren op diverse punten in Amsterdam, werd de finale op 21 okto ber jl. onder grote belangstelling op de Dam gespeeld. Behalve de sportieve lol die de jeugd hieraan beleefd heeft zat er nog een ex tra aantrekkelijk punt aan de deelname: want wie vindt het niet fantastisch om door een echte brandweerauto gehaald en gebracht te worden! tevens de uitreiking van de Gouden Harp plaatsvindt. Heineken verzorgt bij dit evenement het bier en gedistilleerd, vanuit twee voor dit doel opgestelde luifelstands. Op de foto ziet u van links naar rechts horecavertegenwoordiger de heer G. K. Drager, Willy Alberti en IJf Blokker. De leden van de roeivereniging barstten hierop in het zingen van hun clublied uit, terwijl de heer MuFtert een kelk met Amstelwater in de boot ledigde als symbolisch gebaar van de doop. Hierna werd de C-4 voorzichtig te water gela ten, waarna enige Nereus-veteranen er mee de Amstel over roeiden. 46

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 46