SPELLETJES- AVONl) ltIJ BOKMA HESSE EN WINNERS STAAN GARANT VOOR DOLDWAZE PUZZELRIT van Bokma uitgenodigd. Weliswaar had het team van Bokma nog weinig ervaring met zaalvoetbal, maar toch werd de uit nodiging gaarne aanvaard. Na een zeer sportieve en gezellige mid dag lukte het de Bokma-spelers tegen de verwachting in, de derde prijs in de wacht te slepen. Een mooi resultaat voor de eerste keer. Wellicht leidt het een en ander tot meerdere activiteiten op dit gebied. Het enthousiasme voor zaal voetbal is in ieder geval geboren. De controlepost aan de Van der Helststraat. Hierna ging hij over tot de prijsuitrei king. Het puntenverschil tussen de 12e plaats (mej. Van der Veen) en de tweede (J. van der Pol) was niet zo groot: 599 respectievelijk 417 strafpunten. Duidelijk sprong de heer H. G. Bander eruit, die met 195 strafpunten de hoofd prijs won. De andere equipe die door haar strafpunten opviel was die van me vrouw A. Stroker. Met 1362 strafpunten ontving zij de poedelprijs, ledereen was het erover eens, dat de heren Wimmers en Hesse voor een geslaagde dag had den gezorgd en de commissie zegde toe dat ook de 14e rit weer door veel na tuurschoon zal leiden. Het nieuwe winterseizoen van de Bokma personeelsvereniging werd ingeluid met de traditionele spelletjesavond. Een ieder kon zich opgeven om te gaan sjoelen, tafeltennissen of klaverjassen. Hieruit bleek, evenals de voorgaande ja ren, de grote belangstelling voor het sjoelen. Bij het klaverjassen waren er weer de gebruikelijke 16 paren, terwijl acht geïnteresseerden zich voor het ta feltennissen opgegeven hadden. Na de gebruikelijke start met koffie en koek to gen de deelnemers aan de slag en al spoedig zat de stemming en de spanning er overal in. Vooral bij het tafeltennis werd bijzonder fel gestreden en verras singen bleven dan ook niet uit. Winnaar werd Jan Lebbing die met 25-23 in de derde set van Piet de Boer won, die tweede werd. De derde prijs was voor Julius Heins. De winnares bij het sjoelen werd Mia van der Ley, die hierbij wel va ker een prijs wist weg te slepen. Jentje van der Ley deed nauwelijks voor haar onder en werd een goede tweede. „Good old" Van Nimwegen wist zich van de derde prijs te verzekeren. Bij het kla verjassen werd mevrouw Glazema de winnares, gevolgd door mevrouw Fol- kertsma. Na afloop van alle wedstrijden was de prijsuitreiking, waarbij ook de wisselbe ker voor de beste visser van het seizoen werd uitgereikt. Deze keer kwam de be ker terecht bij Mintje Peul. Na afloop van deze gezellige avond kon de bar zich nog lange tijd in een grote belangstelling verheugen. De heer Hesse (midden) huldigt hier de winnende equipe. Een controlepost romig", doch dit bleek te hoog. Ver standiger waren zij, die bij een honing- verkopende boer vernamen, dat de man juist 32.000 glazen potten had ingesla gen. Na 42 kilometer was een rustpunt. Na de lunch ging een ieder op weg en bij de volgende controlepost werd de vraag gesteld: „Heeft u een plassende hond gezien?" De verbazing was groot, maar het beest sierde toch echt het voorblad van de rijopdracht. Om zes uur in de namiddag vond in de sportzaal de prijsuitreiking plaats. Me de-organisator H. A. Hesse voerde het woord. Eerst dankte hij de controleurs, de heer en mevrouw Joosse wegens hun hulp in de kantine en de echtparen Janssens en Spel wegens hun assis tentie achter de bar. „Op Carol Jans sens kun je altijd rekenen," volgens de heer Hesse. Zelfs die dag, want hij was namelijk jarig. De heer Hesse bood hem dan ook een verjaardagscadeau aan. Mede namens de andere organisator, de heer J. Wimmers, verwoordde de heer Hesse hun verbazing over het feit, dat er ieder jaar weer mensen zijn, die precies doen, wat zij met hun tweeën uitgedacht hebben. Aan de meest dwaze opdrach ten wordt voldaan. De start van de puzzelrit was vanaf onze ves tiging aan de Van der Helststraat. Welgemoed startten op zaterdag 21 ok tober jl. 51 equipes voor de 13e puzzelrit voor automobielen die in Amsterdam werd gehouden. Reeds na luttele kilo meters gingen velen in de fout bij Am stelveen. In dit geval werd men wel het bos ingestuurd en wel het Amsterdamse Bos. Na 21 kilometer, die in 51 minuten had den moeten worden afgelegd, was de eerste tijdcontrole. De deelnemers moesten bij de volgende controlepost een ronde glazen bol, schoon en zonder deksel inleveren. Maximale hoogte en diameter dienden tussen 8V2 en 10 cm te zijn. Velen kochten een potje „licht en 39

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 39