Afscheid G. P. H. van de Pol H. van Breukelen Afscheid J. Th. Veenstra De heer Van der Kteij met zijn echtgenote en drie dochters op de dag van zijn zilveren jubileum. Bij de uitreiking van de speld en de enveloppe deelde hij mede dat de chef van de commercieel technische dienst, de heer Wolff, was verhinderd. Van der Kleij kan een persoonlijk be zoek van hem verwachten. De heer Korporaal sprak de jubilaris namens de afdeling toe. ,,De tijd is omgevlogen," aldus de spreker. Vers in het ge heugen liggen nog de tapinstallaties met ijs in carnavalstijd. De ruwijskoeler is nu vervangen door een elektrische, de tin leiding werd een kunststofleiding. ,,Het spreken is niet be paald m'n meest geliefde hobby," aldus de heer Korporaal, het uitreiken van het cadeau daarentegen wel. Hoewel de spontane gedachte een Volkswagen betrof, was het cadeau toch iets kleiner uitgevallen. Na het schudden van vele han den dankte Van der Kleij alle aanwezigen. Den Bosch Op dinsdag 31 oktober jl. nam de heer G. P. H. van de Pol op 64-jarige leeftijd na een elfjarig dienstverband afscheid van de brouwerij. Hij is de eerste Bossche mede werker, die gebruik heeft gemaakt van de overbruggingsre geling. Na de officiële ontvangst van de heer en mevrouw Van de Pol door bedrijfsleider Scheltema ging het gezelschap naar het ontvangst-gebouw, waar reeds de familie en vele belangstellenden aanwezig waren. De heer Hoogstraten nam als chef van de afdeling interne dienst eerst het woord. De heer Van de Pol was sedert 22 maart 1971 werkzaam op deze Zo te zien was de heer Van de Pol het liefst direct gaan boren nadat hij dit geschenk had gekregen ter gelegenheid van zijn pensionering. afdeling en daarvoor werkte hij drie jaar in de bottelarij. De heer Hoogstraten zwaaide de scheidende Van de Pol veel lof toe voor zijn inzet en zijn improvisatievermogen, dat hem bij de ontwikkeling van de schaftcabines goed van pas is geko men. Ook de wijze waarop hij met de mensen omging zonder zich te laten overbluffen werd ten zeerste gewaardeerd. De heer Hoogstraten herinnerde de heer Van de Pol nog aan de door hem vele malen gedane uitspraak, dat hij op de eerste dag na zijn pensionering de wekker kapot zou gooien! Na mens het personeel van de interne dienst overhandigde hij hem toen een boormachine. Hierna memoreerde de heer Van der Geld in zijn toespraak dat de heer Van de Pol met echtge note één van de eerste Belgen was, die de cursus „Pensioen in Zicht" heeft gevolgd. Hij gaf hem de goede raad om een hobby te zoeken en niet stil te gaan zitten, waarbij hij hoopte dat de boormachine en de workmate, die hij hem namens het gehele personeel kon geven, hiertoe een grote bijdrage zullen leveren. Namens de schaftcabinebeheerders en zijn Belgi sche werkmakkers kreeg de heer Van de Pol daarna enkele mooie planten. Op de goede afloop werd vervolgens nog me nige pint geheven. Den Bosch Op donderdag 2 november jl. vierde de heer H. van Breukelen, wachtchef af deling brouwen, zijn 25-jarig jubileum. Na de officiële ontvangst, waarbij de heer Kleiberg hem de gouden speld uitreikte, werden de heer en mevrouw Van Breukelen door een groot aantal belangstellenden ver welkomd in de Cambrinuskelder, waar de heer Van der Geld het woord gaf aan de heer Van Wijk, de afdelingschef. Deze stelde om te beginnen, dat het echt niet zo gemakkelijk was om ter gelegenheid van een jubileum een toespraak te hou den, omdat je nl. het wel en wee moet openbaren. Ook was er een probleem wat betreft de datum van indiensttreding, want naar de overtuiging van de jubilaris zelf was die één maand eerder. Maar, zo ging de heer Van Wijk verder, een grondig onderzoek van de personeelsdienst bracht een aanvraag tot vaste aanstelling boven tafel, waaruit bleek dat de datum van indiensttreding 1 november 1953 was. Er was alle reden tot vrolijkheid op de dag van het 25-jarig jubileum van de heer Van Breukelen. Hierna memoreerde hij, dat het 25-jarig dienstverband van de heer Van Breukelen slechts 8 Hollandse jaren telde, want deze is namelijk na een 3-jarige opleiding in Rotterdam te werk gesteld in België (1 jaar), Nigeria (9 jaren), Zuid-Afrika (4 jaren), en Maleisië (3 jaren). Het Bossche avontuur begon 28 januari 1974 in de afdeling verpakken en op 1 april 1975 volgde de benoeming tot wachtchef brouwen. Dat het in 5- ploegendienst werken nou niet zo plezierig is bleek uit de opmerkingen in het journaal van de wachtchef en dan spe ciaal in de nacht- en weekenddiensten, waarbij de hem eigen humoristische en ironische stijl naar voren kwam. De heer Van Wijk bedankte de jubilaris namens Heineken voor de 25 jaren trouwe dienst en maakte zijn bewondering kenbaar voor mevrouw Van Breukelen, voor de begeleiding van haar echt genoot in Afrika, in een fraai boeket bloemen. Namens het personeel overhandigde hij tot slot een viewer met teller. De heer Van Breukelen dankte iedereen hartelijk voor de ca deaus en de belangstelling en richtte een speciaal dankwoord tot de heer Van der Geld voor de organisatie van deze dag. Leeuwarden Op dinsdag 31 oktober stroomde om half vijf de ontvangstzaal van Bokma vol medewerkers in verband met het afscheid van de heer Veenstra vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Jan Veenstra, die pas op latere leeftijd bij de firma Bokma in dienst trad, kan op een heel goede periode van zijn leven terugzien. In bijzonder lo vende woorden en ook vaak op humoristische wijze schetste de bedrijfsleider, de heer Van Hulsen, het wel en wee van Jan Veenstra ten tijde van zijn bijna 25 dienstjaren bij Bokma, daarbij vooral onderstrepend zijn grote plichtsbetrachting en Zo te zien is de hele familie Veenstra verrukt van de lamp die de heer Veenstra (links) op de dag van zijn pensionering cadeau kreeg. 34

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 34