O. J. J. Mol gepensioneerd G. van der Kleij Afscheid van mejuffrouw T. de Vries V? i juffrouw De Vries is een vrouw met een hoge intelligentie. Het is jammer, zo verklaarde de heer Kranenberg, dat haar des tijds niet de mogelijkheden zijn gegeven een universitaire studie te volgen. Door haar hoge kwaliteitsniveau was zij niet gemakkelijk. Het aantal keren dat mejuffrouw De Vries en de heer Kranenberg elkaar ontslagen hebben, is niet te tellen. Hij nam dan ook node afscheid van haar. Als nuttig cadeau over handigde hij mejuffrouw De Vries symbolisch een for nuis. De heer Van Es (plaatselijke personeelsdienst) bood haar vervolgens namens het personeel een zilveren kandelaar aan. In haar dankwoord verklaarde mejuffrouw De Vries, dat zij twintig jaar lang niet alleen vóór maar vooral ook mèt de heer Kranenberg heeft gewerkt. Bewonderenswaardig vond ze het aanpassingsvermogen van de heer Kranenberg aan de vele veranderingen. Het werd haar wel eens te veel en ze is dan ook dankbaar dat ze de laatste verandering, namelijk de verhui zing naar Zoeterwoude, niet meer hoeft mee te maken. De doos wijn was stellig een zeer wel kom geschenk aan het verraste gezicht te zien van de heer Mol, die op 7 novem ber jl. met pensioen ging- Amsterdam Op 7 november jl. werd afscheid genomen van de heer C. J. J. Mol. In gezelschap van zijn echtgenote, drie dochters, en twee zoons werd hij in de Raadskamer in onze vestiging aan de Mauritskade ontvangen. Bij deze ontvangst waren aanwezig de dames Van Hoogenhuyzen, Hoenders en de heren Van der Schuyt, Emmen, Van Brink, Van Hoorn en Kruys. Hoewel de jubilaris de wens te kennen had gegeven dat er geen toespraken zouden worden gehouden, sprak de heer Emmen enkele woorden voordat de eigenlijke receptie begon. Twee hoogtepunten vielen in Mols loopbaan op: zijn periode bij de Marine en die bij Heineken. Hij trok enkele parallellen. Nadat Mol als oorlogsvrijwilliger bij de Marine had gediend, kwam hij bij Heineken in de opleiding voor vertegenwoordi ger. Al snel hielp hij mee een verkoopbinnendienst van de grond te tillen. Opvallend was zijn improvisatietalent. Bij velen zal Mol onsterfelijk blijven door het zogenaamde „Molboek", een standaardwerk voor de behandeling van contracten. Als cadeau werd, gelet op de francofiele instelling van de heer Mol, een wijnboek aangeboden en enige flessen van dit kos telijke vocht. De receptie werd door zeer velen bezocht, die allemaal afscheid van hem kwamen nemen. Amsterdam Op donderdag 2 november jl. werden de heer en mevrouw Van der Kleij met hun drie dochters in de Raadskamer in de ves tiging aan de Mauritskade ontvangen door de heren Van Driel van Wageningen, Ringeling en Korporaal. Als eerste spreker trad de heer Van Driel van Wageningen op. Hij vertelde dat Van der Kleij 25 jaar probleemloos heeft ge werkt. Op 2 november 1953 kwam de heer Van der Kleij bij Amstel in dienst als bierleidingmonteur. Kort daarna trad hij in het hu welijk. Omdat hij landelijk werkte, was hij vaak een hele week weg. Dat gebeurde zelfs al in die eerste week van zijn huwe lijk. De vele veranderingen in apparatuur en organisatie verg den veel aanpassingsvermogen van hem. De heer Van Driel van Wageningen dankte hem voor de voortreffelijke wijze waarop hij dit manifesteerde. De heer en mevrouw Zwart heffen het glas bij het afscheid. Klaas". Een dergelijke benaming is een oud Amsterdams ge bruik, wat alleen bij zeer sympathieke mensen wordt toege past. Wat gaat ome Klaas nou doen? Wij zien hem nog niet zozeer met een aardappelschilmesje of een stofzuiger in de hand. Daarom ontving hij een bon voor een vissersuitrusting. Als verwoed puzzelaar kreeg Zwart ook nog de „dikke Van Dale". Bleef er dan nog tijd over, kon hij de fruitautomaat proberen, welk cadeau Hesse eveneens overhandigde. Tot slot werd de wens uitgesproken, dat dit „zeer goed mens" nog lang van zijn pensioen zou mogen genieten. Helaas is uw correspondent niet bij machte de spontane toe spraak van Struiksma (in het Indonesisch) weer te geven! Amsterdam Mejuffrouw T. de Vries nam op 3 oktober jl. afscheid van ons concern. Zij werd ontvangen door de dames Grolleman, Van Kooten en Wesseling en de heren Kranen berg, Jansen en Van Es op onze vestiging aan de Mauritska de. In de Gijsbreghtkelder kwamen in de namiddag velen toegestroomd om haar voor de laatste maal als collega de hand te drukken. Mejuffrouw De Vries, secretaresse van de heer Kranenberg, had zich tot op het laatste moment zorgvul dig van haar taak gekweten. Er waren telegrammen binnen gekomen uit de meest verscheidene geledingen van het be drijf. De heer Kranenberg had lang nagedacht over hetgeen hij zou gaan zeggen. Ter wille van een rode draad in zijn betoog somde hij tien punten op. Op 1 april 1958 kwam mejuffrouw De Vries in dienst van de Amstel brouwerij. Ze werd door vier leden van de raad van beheer ontvangen en de conclusies van dit college waren zeer positief. Door haar vroegere loopbaan bij Werkspoor was zij gewend elk dubbeltje om te keren. Amstel betekende een veel luxueuzere wereld en zij bleef daar eigenlijk tot op de dag van vandaag moeite mee hebben. Duidelijk heeft deze Friezin zich ook beziggehouden met de opvoeding van de heer Kranen berg. De spreker stelde dat hij een slechte leerling was, maar hij heeft haar ideeën langzamerhand aanvaard. In 1968 zat zij vaak tot diep in de nacht gebogen over con tracten betreffende de fusie. Geen nieuw verschijnsel voor haar: ze kende de fusie van Werkspoor met Stork. In de zeventiger jaren werd het horecarapport voor een be langrijk deel door haar geschreven. Waar anderen door de bomen het bos niet meer zagen, ging zij gestadig door. Me- Mejuffrouw De Vries tijdens haar dank woord bij haar offi ciële afscheid van de brouwerij. 33

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 33