vers vaD't vat in dil nummer Mededeling Correspondentschap Amsterdam, Mauritskade 29STE JAARGANG 8/78 DECEMBER PERSONEELSBLAD VAN HET HEINEKEN CONCERN Redactie-adres: Postbus 28,1000 AA Amsterdam Telefoon 020 - 702283, 702264, 702172 REDACTIE: W. J. Bruggeman (hoofdredacteur) Ineke Spoorenberg Els Reijnders REDACTIECOMMISSIE: Mr. J. Th. Kappelle Mr. D. P. de Graaf Jhr. F. J. C. Mollerus Mr. L. M. Pahud de Mortanges Ir. J. B. R. Schwietert J. Slep H. A. H. Verlinden CORRESPONDENTEN: Amsterdam (Stadhouderskade): P. A. Sternfeld Amsterdam (Mauritskade): A. G. M. de Wit Bunnik: Mieke Vervoorn Hattem: A. J. Voortman 's-Hertogenbosch: C. Timmers Leeuwarden: B. W. Siemens Rotterdam (Crooswijksesingel): P. M. van Halderen Rotterdam (Maaskade) en Schiedam: F. G. A. M. Roolaart Zoeterwoude: H. Klein Zwolle: L. J. van Rhijn Bij de voorpagina Een unieke serie niet eerder gepubliceerde tekeningen van de enige tijd geleden overle den, bekende illustrator Jo Spier kwam dank zij de inspanningen van onze gepensioneer de medewerker, mr. J. C. Bossard, in het bezit van de redactie. Op de voorpagina ziet u ,,de sterrewiche- laar", die tevens voorkomt in het kerstverhaal dat de heer Bossard voor dit nummer schreef. Zie ook pagina 4 tot en met 7. Bij de achterpagina Zoetermeer. Een recente luchtopname van het bedrijf in aanbouw. Links de wijnopslag, in het midden (reeds overdekt) de bottelarij en de opslag volgoed, midden vóór (nog niet overdekt) de expeditieruimte en opslag leeg- goed, rechts (overdekt) de distilleerderij met daarachter het energiegebouw en de alco- holfabriek. Vóór de distilleerderij het in aan bouw zijnde kantoorgebouw. Luchtfoto Bart Hofmeester Met ingang van 1 april a.s. zal drs. P. P. Snoep, thans groepsdirecteur export, de functie van groepsdirecteur marke - ting/verkoop bier Nederland gaan ver vullen. Deze functie werd door drs. G. van Schaik ad interim waargenomen. Ten aanzien van de opvolging van de heer Snoep als groepsdirecteur zullen op een later tijdstip nadere mededelin gen volgen. De heer A. G. M. de Wit, die sinds maart jl. het correspondentschap voor de vestiging aan de Mauritskade ,,ad inte rim" heeft waargeno men, heeft in verband met zijn vertrek naar Zoeterwoude deze tijde lijke taak neergelegd. Ton, voor je bereidwilligheid destijds om de redactie ,,bij te springen" evenals voor de vele, goede bijdragen die je hebt geleverd, zijn wij je bijzonder erkente lijk. Mede namens de lezers hartelijk dank voor je inzet! Als de nieuwe correspondent voor de vestiging aan de Mauritskade introdu ceren wij de heer P. L. A. Verstegen. Sinds een half jaar bij de plaatselijke personeelsdienst werkzaam, is de heer Verstegen voor vele medewerkers al daar geen onbekende meer. Piet, van harte welkom als onze Vers van 't Vat vertegenwoordiger, van wie we nog veel hopen te horen! Redactie ér w P. LA. Verstegen Overname van de gehele of gedeeltelijke in houd van dit blad is slechts toegestaan na verkregen toestemming van de concern-staf dienst Public Relations, tel. 020-702257. Kopij en foto's voor het volgende nummer dienen uiterlijk 2 januari a.s. in het bezit van de redactie te zijn. 1 De sterrewichelaar getekend door wijlen Jo Spier 2 Colofon; inhoud; nieuwe cor respondent 3 Kerstboodschap van de raad van bestuur 4 Ruimtereis naar Bethlehem, een kerstverhaal 8 Heineken in 1978: een financiële en een sociale terugblik 10 Bedrijfsnieuws uit de diverse vestigingen 14 De belevenissen van een Heine- ken-medewerker die met twee vrienden de Sahara doortrok 17 Op de fiets door Amerika 18 Over de wereldkampioenschap pen wielrennen 1979 19 Jumping Amsterdam; Actie Bril Op in de Van der Helststraat te Amsterdam 20 Concernfilm: Je weet niet wat je hoort 21 Eén uit zesduizend: Clara de Heer 22 Jaarlijkse verkoopbijeenkomst 1978; Bierpulactie 23 Parlant du Vin XII 27 Meer nieuws uit Nuth over het horecagebied Limburg 28 Ideeënbus: landelijke energie actie via ideeënbussen 30 Nieuws uit het buitenland 32 Jubilea en pensioneringen 36 Verenigingsnieuws met o.a.: de uitslag van de fotowedstrijd; au torally rond Amsterdam; aan kondiging van het personeels feest te Amsterdam. 40 Het bezoek van de Goedheilig man aan onze vestigingen 42 Puzzelhoek 44 Kroniek 45 Het overzicht van de jubilea en pensioneringen in 1979 46 Proost 48 Een luchtfoto van Zoetermeer 2

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 2