Energiebesparing via ideeënbus Ministerie stelt extra beloningen beschikbaar I i De brandende wereldbol-kaars en de oproep om verstandig met energie om te gaan zijn inmiddels bekende zaken die we regelmatig tegenkomen. Zij zijn on derdeel van een campagne van het mi nisterie van economische zaken door middel van de Stichting Voorlichting Energiebesparing Nederland. Het doel van de campagne is de mensen bewuster te doen omgaan met energie want de voorraden zijn niet onuitputte lijk. Bekende adviezen zijn: de overgor dijnen eerder sluiten en de verwarming een paar graden lager. Een nieuw onderdeel van de campagne is om ook de mensen op kantoren en bedrijven bewust te maken van de noodzaak ook daar energie te besparen en hen te stimuleren om daarover mee te denken en goed doordachte voorstellen te doen die realiseerbaar zijn. Daarbij bedoelen wij niet de normale zaken die van een ieder verwacht mogen worden, zoals bijvoorbeeld de lichtschakelaar uitdraaien en dergelijke maar echte ideeën die zonder nadelige gevolgen of tijdrovende handelingen duidelijk ener gie besparen. Als in onze dagelijkse be zigheden een ieder daar zijn gedachten over laat gaan dan kan het niet anders of er moeten leuke ideeën uitkomen. Deze voorstellen kan men in de bekende ideeënbussen deponeren en zullen op de gebruikelijke wijze aan de hand van het reglement behandeld en eventueel beloond worden. Daarnaast kunnen deze ideeën meedin gen naar de extra beloningen die het ministerie van economische zaken heeft uitgeloofd, te weten een eerste prijs van ƒ4.000,- tweede prijs van ƒ2.000,- derde prijs van 1.500,- vierde t/m tiende prijs van 750,- Deze actie loopt tot en met 31 maart 1979. De tot die datum ingezonden energiebesparende ideeën dingen mee voor bovengenoemde extra prijzen. Na 31 maart 1979 bepalen de plaatselijke ideeënbuscommissies welk idee op hun vestiging het beste is, daarna bepaalt de Centrale Ideeënbuscommissie welk idee op concernniveau het beste is; dat idee wordt opgestuurd naar de jury welke gevormd wordt door functionarissen van het Ministerie van Economische Zaken, het NIVE-ideeëncentrum en de Stichting Voorlichting Energiebesparing Neder land. In de zomer van 1979 zal de uit eindelijke uitslag bekend gemaakt wor den. Een goede wens voor het nieuwe jaar: Veel uitstekende ideeën met alle blijde gevolgen vandien! Het wachtwoord voor de eerste drie maanden van het jaar is: Energiebesparing!

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 28