IIFINFKFN OllG/lNISATOll WK WIELR12NNEN ALS UITNODIGENDE MASCOTTE WIELERUJNCII: OPTREDEN W.K. IUKKFJl Als mascotte voor de WK '79 is gekozen voor de kikker, een bij uitstek aan het Nederlandse landschap verwant dier, dat in vliegende vaart zal trachten de wereldtitelstrijd bij het publiek populair te maken en zelf daarbij een begrip te worden. hoofdstad van het land, Amsterdam. Maar in feite is het de bedoeling dat het gehele land en zeker ook de buurlanden België en West-Duitsland in de ban van deze zo populaire tak van sport zullen komen. Voor de wegwedstrijden is de keuze gevallen op Valkenburg en om geving, waar in het verleden al menige strijd om de wereldtitel heeft plaatsge vonden. De baanrenners zullen elkaar bestrijden op het cement van het voor de „Spelen" van 1928 gebouwde Olym pisch Stadion. Het allereerste startschot van dit naar schatting door enkele honderdduizen den wielerenthousiasten bij te wonen evenement zal op woensdag 22 augus tus 1979 worden gegeven door minis ter-president A. van Agt, zélf in zijn vrije uren actief op de racefiets en een groot promotor van de nationale wielersport. Op die dag zal op de daarvoor vrijge maakte autoweg Heerlen-Valkenburg- Maastricht in de ploegenachtervolging Het voor de Wereldkampioenschappen Wiel rennen van 1979 in Nederland speciaal ont worpen embleem met de sturen in de natio nale driekleur en het gestileerde wiel in de kleuren van de regenboogtrui, het felbegeer de overwinnaarstricot voor de titelhouder. FIETSENDE KIKKER Nederland is aangewezen om in 1979 de Wereldkampioenschappen Wielrennen te organiseren. In een tijd van optimale begeleiding van de sport is dat geen gemakkelijke opgave. Vandaar dat de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie gezocht heeft naar een vorm van sa menwerking met het bedrijfsleven. Zij heeft daartoe Heineken bereid gevon den, wat in de praktijk betekent dat de brouwerij tussen nu en september vol gend jaar alles in het werk zal stellen om de W.K. Wielrennen 1979 tot een succes te maken. Het toernooiveld strekt zich uit van het uiterste zuiden van Limburg tot de amateurs over 100 km het Nederlandse viertal zijn dit jaar in West-Duitsland zo grandioos behaalde titel tot het uiterste verdedigen. „De Kneet" Enkele dagen later, op zaterdag 25 en zondag 26 augustus, zullen op het zeer lastige Caubergparcours, dat voert door de gemeenten Valkenburg, Berg en Terblijt, Maastricht, Bemelen en Wijlre, dames, amateurs en profs om de hoog ste eer strijden met bij de profs de rondborstige, goed van de tongriem gesneden ex-Amstel-renner Gerrie ,,de Kneet" Knetemann, die dit jaar op de Nürnburgring alle coryfeën op de De eerste levende W. K. kikker pre senteerde zich tijdens de jaarlijks door Heineken in Amsterdam gehouden wielerlunch op 8 november jl. Tijdens deze lunch stelt ploegleider Herman Krott elk jaar de Amstel wie lerploeg van het nieuwe seizoen voor. Hierbij worden pers, coaches en vele prominenten uit de wielerwereld uit genodigd. Er is dan ruimschoots gele genheid voor interviews of om gewoon gezellig „bij te praten". Op de foto ziet u van links naar rechts de heren H. Krott, J. K. Hylkema, voor zitter van het hoofdbestuur van de Ko ninklijke Nederlandsche Wielren Unie, en wielrenner Hennie Kuiper, mét het levende symbool van de W. K. wiel rennen in '79. knieën kreeg en in een geweldige race de wereldtitel voor zich opeiste. Van dinsdag 28 augustus tot en met zondag 2 september ten slotte wordt in Amsterdam, eertijds het Mekka van de baansport, het wereldtoernooi, waaraan renners uit 55 landen uit alle delen van de wereld deelnemen, op naar ver wachting grootse wijze afgesloten. Zeer bewust is de „baan" dit jaar na de „weg" op de kalender gezet om te pro beren populaire wegrenners ook uit te laten komen in bij voorbeeld de achter volging of de sprint. Men hoopt daarmee de baansport weer wat nieuw leven in te blazen, wat ook mede gelet op de publi citeit die men voor dit onderdeel wil gaan maken, een goede kans van sla gen heeft. Groot publiek Publiciteit is in deze dagen een belang rijke zaak om een evenement bij een groot publiek populair te maken. Van daar ook dat de organisatie al in een vroeg stadium is begonnen om het em bleem met de drie sturen en de mascotte in de vorm van een fietsende kikker wijd en zijd bekend te maken. Via kranten en televisie, folders, stickers en spandoe ken, souvenirartikelen én in levende lij ve zal de met de oranjetrui getooide kikker zijn bestaan nadrukkelijk waar maken en het wielerminnend publiek in binnen- en buitenland opwekken vol gend jaar augustus de matadoren van de wielersport met eigen ogen te aan schouwen. Heineken zal als organisator van dit unieke evenement op vele gebieden ac te de présence geven. 18

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 18