PROEF- BROIJWEIUJ zommwouDE EXPOHT- COIJOME ZOETERWOIJDE IN GEBRUIK ONDERNIMINGSRAiWIJilEIJWARRElV De eerste exportcolonne in Zoeterwoude is sinds enige maanden in gebruik. Ten behoeve van meer op de praktijk gerichte proefnemingen, is in de proefbrouwerij een nieu we bottelmachine geplaatst. De vuiler bestaat uit twaalf vulkra- nen, waarmee zowel met korte als met lange vulpijpen, alle bij Hei- neken gebruikelijke flessen afge vuld kunnen worden. De sluitmachine bestaat uit drie sluitkoppen, waarbij de nieuwste technische ontwikkelingen voor kroonkurkmachines uitgevoerd zijn. Met het toepassen van de juiste vul- en sluittechniek zullen de resultaten van de brouw-, ver- gistings-, lager- en filtratieproe- ven optimaal weergegeven kun nen worden. Door het aanschaffen van deze moderne vul- en sluitmachine is de proefbrouwerij nu een volledi ge moderne kleine brouwerij in de grote brouwerij geworden. De heer C. J. Landman bezig aan een van de eerste afvulproeven. Colonne 3 is de eerste exportcolonne in Zoeterwoude. Met de montage is in fe bruari van dit jaar begonnen; op 15 au gustus jl. is deze colonne gereedgeko men om proef te draaien voor de eerste afvulling. Het bier voor de eerste afvulling werd per tankauto aangevoerd vanuit de ves tiging 's-Hertogenbosch. De exportcolonne heeft een capaciteit van 80.000 flessen per uur. Evenals voor de exportcolonne van Den Bosch worden ook hier de lege flessen in bulk aangevoerd. Dat wil zeggen: flessen in een aantal lagen op een pal let, waarbij de lagen door een karton plaat zijn gescheioen. Het geheel is voorzien van krimpfolie. In deze colonne worden uitsluitend nieuwe flessen verwerkt, waardoor een flessenwasmachine niet vereist is. De schone, nieuwe flessen, direct af komstig van de glasfabriek, worden in een zogenaamde rinser (spuitmachine) gespoeld en vervolgens in twee vullers met elk een capaciteit van 40.000 fles sen per uur afgevuld. De flessentransportbanen van deze co lonne worden hydraulisch aangedreven. De flessen worden in dozen verpakt, die op de afdeling verpakken gevormd wor den. Op 29 september jl. werden in de Bokma gemeenschap te Leeuwarden verkiezingen gehouden voor de on dernemingsraad. De opkomst in onze noordelijkste vestiging was met 94 procent bijzonder goed te noemen. Enkele dagen later, op 2 oktober, werd de nieuwe raad geïnstalleerd, die zich hierbij aan u voorstelt. Op de foto van links naar rechts mevrouw K. Dijkstra-Brinksma, de heren J. v.d. Zee (voorzitter) en J. Heins; daar achter v.l.n.r. de heren T. Bakker, B. W. Siemens (vice voorzitter), F. van der Wey en R. Vermeulen. 12

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 12