MimWOIJDE BOUWT EIGEN SIMULATOR St Htïi 1 In de kantoorkantine gaat men tegenwoordig van kraampje naar kraampje. De bedrijfskantine werd eveneens helemaal vernieuwd. bij de kassa geen filevorming te veroor zaken. Tenslotte neemt hij nog bestek en servet mee. De spoelkeuken is aangepast met een wasmachine die een veel grotere capa citeit heeft dan de vorige. De totale ver bouwing is niet ongemerkt voorbijge gaan, omdat er in de kantine een stof- wand geplaatst moest worden om de bestaande keuken en buffetten en de zich daarachter afspelende verbouwing aan het oog te onttrekken. Bedrijfskantine Niet alleen is de kantoorkantine ver bouwd; in het bedrijf is een geheel nieuwe kantine gereed gekomen, die de oude maar inmiddels te kleine moest vervangen. Vandaar dat hier een geheel aan de eisen van deze tijd aangepaste kantine is gesitueerd. Evenals de kan toorkantine is ook deze uitgerust met een dubbele kassa-unit. Langs beide zijden van de open keuken zijn twee buffetten aangebracht, waarlangs men de te nuttigen warme maaltijd of lunch kan uitzoeken. Ook hier is een moderne spoelkeuken aangebracht. Wij wensen de gebruikers van beide kantines een smakelijk eten! M$-'S Met de ingebruikneming van colonne 2 en 3 (inmiddels in bedrijf), voorzien van hydraulische baan-aandrijvingen bleek een aanvullende opleiding op het diplo ma hydrauliek A noodzakelijk. Alle me dewerkers van de storingsdienst zijn reeds in het bezit van bovengenoemd diploma, maar de aanvullende opleiding is gericht op besturing en op de compo nenten die in deze lijnen zijn aange wend. Besloten werd zelf een sectie te bouwen waarin de meeste componenten ver werkt konden worden. Verder werden extra manometers ingebouwd en de no dige handafsluiters, om hiermee storin gen te simuleren. Met de simulator is het mogelijk vijf hydro-motoren te laten draaien en wel in serie of parallel met diverse snelheden. Op het bedienings paneel kunnen de baanschakelaars met de hand bediend worden om zodoende leeg- en volloop na te bootsen. De Stichting Bijzondere Cursussen (S.B.C.) in Zwijndrecht heeft een dictaat samengesteld waarin speciaal de hier gebruikte componenten behandeld worden. Aan de hand van dit dictaat en met gebruikmaking van de simulator hebben twee docenten van bovenge noemde stichting gedurende vele weken les gegeven. Iedere cursus bedroeg drie volle dagen en werd met een examen afgesloten. Bij gunstig resultaat ontving men het bedrijfsdiploma hydrauliek B. Met de los van de simulator staande voedingsunit is het ook mogelijk de componenten afzonderlijk te testen. Zo kan men onder andere een hydraulische cilinder vol-automatisch gedurende lan gere tijd in en uit te laten lopen op iedere gewenste druk. Door dit eigen initiatief van de storings dienst Zoeterwoude zullen de eventuele storingen aanmerkelijk korter duren. Onderdeel van de simulator. Met gebruikmaking van de simulator worden speciale cursussen gegeven voor het diploma hydrauliek B. Y Y Y Y

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 11