13 het beste. Voor het onderdeel hockey won Amsterdam de groepsprijs. Deze sport deed echter niet aan de totale competitie op deze sportdag mee, omdat niet alle deelne mende teams over een hoc keyteam beschikten. In totaal deden zes ploegen mee, te weten Amsterdam, Den Bosch, Zoeterwoude, Gedis tilleerd Groep Nederland, Bunnik en Rotterdam. De uitreiking van de groeps- prijzen werd onderbroken door het optreden van ,,de 14 Zangeres Zonder Naam", al thans dat werd aangekon digd. Toen ze echter enige minuten op het podium stond en de toeschouwers haar ten hemel geheven armen als maar langer zagen worden, rees er al twijfel omtrent haar identiteit. En toen men ook nog wat mannelijke trekken bij haar ontdekte, herkende men al spoedig Henk Out in deze creatie. Tegen negenen beklom mr. J. Siertsema het podium. Bij de bekendmaking van de winnaar, Rotterdam, steeg er uit de Rotterdamse gelederen natuurlijk een luid gejuich op. De ploegleider van Rotterdam, de heer H. Norp, nam het bronzen brou- werspaard in ontvangst. Vol gend jaar wordt het dus: met zijn allen naar Rotterdam, waar de Heineken Spelen 1979 zullen worden gehou den! was prima verzorgd en een goede efficiënte bediening zorgde ervoor dat niemand iets te kort kwam. Het Trio Henk Out zorgde voor een gezellig muziekje en nauwe lijks had men het toetje achter de kiezen, of de eerste paren waren al op de dansvloer. Natuurlijk begon de spanning toen al wel te stijgen, want ieder moment kon de uitslag van de sportdag bekend ge maakt worden. Tot die tijd vermaakte iedereen zich pri ma. Men dronk een glaasje en hier en daar zongen ploegen van diverse vestigingen voet- baldeunen waardoor je je soms bijna in een voetbalsta dion kon wanen. Prijsuitreiking Voordat de einduitslag be kend gemaakt werd, reikte alles snel op. Om een uur of vijf waren alle wedstrijden afgelopen en be gaf men zich naar de B3-hal, die vanaf vier uur geopend was, opdat de deelnemers daar hun aperitiefje zouden kunnen drinken. Diner Om zes uur begon, eveneens in deze hal, de warme maal tijd. De wanden van de hal waren bekleed met achter grondschilderingen van „meester" Cottaar. Ook stonden er diverse stands waar men later op de avond drankjes kon halen. Het diner ir. L.A.Ch. Rottier, bedrijfs leider van Vrumona, de groepsprijzen uit. Bij het on derdeel voetbal werd de groepsprijs gewonnen door het voetbalteam Amsterdam I. Onze gastvestiging Vrumo na won de groepsprijs bij het onderdeel tennis. Zoeter woude leverde de beste ta feltennissers. Op het gebied van badminton haalde Rot terdam de meeste punten weg, bij hengelen Amster dam; de beste bridgers waren de Rotterdammers. Den Bosch won de groepsprijs bij biljarten. Klaverjassen kon den wederom de Bunnikers 18 16 wat hilariteit teweeg. Aan een horizontale balk waren em mers opgehangen die door deelnemers schuin gehou den moesten worden, zodat hun ploeggenoten met een ook een oliepak aantrekken. Enkele dapperen deden het echter in hun zomerkleren en konden daarna zelf bijna uit gewrongen worden. Gelukkig droogde met dit mooie weer 15 brandslang de emmers vol water konden spuiten. Dege nen die de emmer vast moes ten houden, kregen natuurlijk een aardige ,,golf" waterover zich heen en mochten dan 17 13. Deze visser maakte er meteen maar een heerlijk zonnebad van. 14. Nauwkeurig werd iedere vis nagemeten. 15. Twee van de vier hockey teams. Staande het hockeyteam Bunnik en hurkend Amsterdam. 16. Een spelmoment bij een hoc keywedstrijd. De keeper doet verwoede pogingen de bal uit het doel te houden. 17. Een actiemoment bij uitstek. 18. Een pittig partijtje viel in de warme zon niet altijd even mee. Hier Den Bosch in actie. 8

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 8