Bij het binnenrijden van het plaatsje Bunnik op zaterdag 19 augustus jl. merkte je al direct dat er wat aan de hand was. Kwistig waren overal Heineken vlaggen en span doeken opgehangen, een kleurige reclame-wagen van Vrumona reed door de stra ten en veelvuldig zag men volgepropte auto's met men sen in sporttenue erin op en neer rijden van de Vrumona vestiging naar Sportpark Bunnik. De organisator van de sport dag, de personeelsvereni ging Vrumona, had zich geen 2 beter weer kunnen wensen. Dit was naast de perfecte or ganisatie een belangrijke re den voor het welslagen van deze dag; onder meer voet ballen en hockeyen in de re gen is immers toch maar een mistroostige bezigheid, 's Morgens om half tien begon nen de wedstrijden op de di verse plaatsen waar de ver schillende sporten waren on dergebracht. Een pendelbus reed de hele dag op en neer tussen Vrumona en het Sportpark Bunnik. Het tafeltennis- en badmin- tongebeuren speelde zich in het bedrijf zelf af. In een grote opslaghal waren een tafel tennis- en badmintonruimte afgezet door middel van gele 1Vele handen grijpen naar het door Rotterdam gewonnen bron zen brouwerspaard. 2. Het kloppende hart van deze sportdag: het actiecentrum van de organisatie. 3. Gespannen kijken deze twee heren toe naar de stoot die de middelste gaat geven. 4. In het Postiljon Motel te Bunnik werd een aardig potje gekaart. 5. De bridgers in gedachten ver zonken over hoe een groot slem te halen. 1 krattenmuren. Deze muren waren opgesierd met Heine ken spandoeken. Ook had den de organisatoren er ver schillende standjes geplaatst, waar men de inwendige mens kon versterken. Verder waren er terrassen gecreëerd van waar men de wedstrijden goed kon overzien. van een drankje, het wed- strijdgebeuren konden vol gen. Een paar zalen verderop za ten de kaarters. Diepe stilte heerste er in de bridge-ruim- te. Men kon er aan de atmos feer wel proeven, dat hier diep werd nagedacht. Iets gemoedelijker ging het toe bij met alle daarbij behorende voorzieningen. Seven-Up had een swingend dixieland- bandje ter beschikking ge steld, dat 's middags op het terras naast het voetbalveld speelde. Hier was het dan ook binnen zeer korte tijd stamp vol met mensen, die naar de muziek kwamen luisteren. Wat dieper het sportpark in vond men weldra de hockey velden. Lekker in de zon op het gras uitgestrekt volgden velen de wedstrijden. In de kantine van het tennispark was het misschien nog wel het best toeven. Vanuit een verhoogd terras, waar bij tijd en wijle een jongetje bier ver kocht alsof het over een uur op moest zijn volgden tiental len tennisliefhebbers het spel. Ook in deze kantine was ruimschoots genoeg aan drank en hapjes aanwezig om af en toe bij te tanken. En tenslotte was daar nog het vissen. Deze deelnemers 3 Postiljon Motel In het naburige Postiljon Mo tel Utrecht-Bunnik werden de wat rustiger sporten bedre ven. In een grote zaal van het motel stond een hele rij bil jarttafels waarop de biljarters zich de hele dag uitleefden. In hemdsmouwen, met één toe geknepen oog zag men ze over het biljart hangen om hun caramboles te maken. Vele belangstellenden zaten aan de kant waar ze in ge makkelijke stoelen, voorzien 5 de klaverjassers. Alleen raak ten de gemoederen hier af en toe in het vuur van het spel zo verhit, dat men als toeschou wer soms even vreesde dat de kaarten weldra door de lucht zouden vliegen in plaats van over de tafels glijden. Beide groepen kaarters weerstonden dapper de door henzelf voortgebrachte rook walm en streden om het hardst om de punten. Sportpark Bunnik De voetballers, tennissers en hockeyers hadden de be schikking over het Sportpark Bunnik. Dat betekende een aardige luxe. Zowel bij de voetbalvelden als bij de ten- nfsbanen was een kantine 4 moesten ver van de Vrumona vestiging hun geluk beproe ven. In het recreatiecentrum De Wilgenpias in Maarssen zag men ze aan het water zit ten, temidden van hun hen- gelkisten, aas en andere be nodigdheden. Een ware oase van rust in een echt Hollands landschap van veel groen, riet en water. Tenminste op het eerste gezicht leek dat zo. Later hoorden we echter dat de heer Scholten uit Bunnik strijd geleverd had met een karper, die uiteindelijk door laastgenoemde werd gewon nen en waarbij de heer Scholten zijn tuig verspeelde. Na afloop van de sportdag kreeg hij dan ook de pech- prijs. 6

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 6