UITBREIDINGEN BROUWERIJ ZOETERWOUDE PARKEERRUIMTE MEER DAN VERDUBBELD GEMEENTE BESTUUR ZOETERWOUDE OP BEZOEK Naast de vergroting van de gist- en la- gercapaciteit (Apollo's), waarover wij in vorige edities een en ander onder uw aandacht brachten, zijn er met name in het eigenlijke bierproduktie-gedeelte uitbreidingen tot stand gekomen, die niet onvermeld mogen blijven. Het meest in het oog vallend is de enige tijd gele den gebouwde, tweede moutsilo, die op korte afstand van de eerste moutop- slagtoren werd neergezet. Met de inge bruikneming van de tweede moutsilo werd een verdubbeling van de mout- opslagcapaciteit bereikt. Vanzelfsprekend zijn ook ten aanzien van de bron van de bierstroom, het brouwhuis, maatregelen getroffen om aan de toenemende vraag te kunnen voldoen. In de daarvoor in het oor spronkelijke brouwhuis gereserveerde ruimte is daartoe inmiddels de nodige apparatuur geplaatst. Tevens is in de af gelopen maanden het gebouw, waarin zich het brouwproces afspeelt, vergroot om ruimte te scheppen voor toekomstige uitbreidingen. Gezicht op het brouwhuis (zie de pijl) met rechts de beide moutsiio's. De toeneming van het aantal perso neelsleden in Zoeterwoude bracht ook de noodzaak van het scheppen van meer parkeerruimte met zich mee. De nieuwe parkeerplaats, waarvoor in juni jongstleden de eerste spade de grond inging, is eind september gereedgeko men. Hij is gelegen rechts van de Dr. H. P. Heinekenweg, de brede toe gangsweg naar het brouwerijcomplex, en heeft een aparte in- en uitrit. Met een oppervlakte van 13.000 m2 biedt het nieuwe parkeerplein plaats aan bijna zeshonderd auto's. Ter vergelijking: de bestaande parkeerruimte, het Hooiberg plein, is 9.000 m2 groot en heeft in totaal 350 plaatsen, waarvan er in de toekomst Van een hoogte van ruim dertig meter boven gemaakt van het nieuwe parkeerterrein tijdens biedt plaats aan bijna zeshonderd auto's. de Dr. H. P. Heinekenweg werd deze opname de aanleg. Het is inmiddels gereedgekomen en tachtig permanent voor onder andere bezoekers zullen zijn gereserveerd. Wanneer er op het Hooibergplein geen plaats meer is, zal dit door middel van een signalering (knipperlicht ,,vol") aan het begin van de Dr. H. P. Heinekenweg worden aangegeven. Op uitnodiging van de raad van bestuur bracht het gemeentebestuur van Zoe terwoude op 7 september jl. een bezoek aan onze vestiging aldaar. Zowel het college van B. en W. als de raad telde enkele nieuwe gezichten. Het was het eerste werkbezoek in de kortgeleden begonnen, nieuwe bestuursperiode. Na het welkomstwoord van mr. R. van de Vijver, lid van de raad van bestuur van Heineken N.V., en een uiteenzetting door ir. J. M. van Rossem, directeur produktie bier Nederland, maakte het gezelschap een rondgang door het be drijf, waarbij in het bijzonder de uitbrei dingen in de belangstelling stonden. Voordat de rondleiding begon, gingen gasten en gastheren gezamenlijk op de groepsfoto (1). Op foto 2 ziet u het ge zelschap tijdens de bezichtiging van de afvalwaterzuiveringsinstallatie. 5

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 5