Diploma-regen in Zoeterwoude Op 19 September jl., zijn verjaardag, overleed op 73-jarige leeftijd onze oud directeur J. E. de Rijke. Bij velen van de ouderen onder ons bracht dit bericht een schok teweeg en hun gedachten zullen daarbij ongetwijfeld teruggegaan zijn naar de vele jaren dat de heer De Rijke op bezielende wijze leiding heeft gegeven aan de technische kant van ons concern. De heer De Rijke is indertijd, 1931, door ir. J. A. Emmens aangenomen. Reeds na enkele jaren werd hij, als een van de eer sten, uitgezonden naar Singapore. Tij dens de Japanse bezetting kwam hij via Surabaja in een interneringskamp te recht. Vrij spoedig na de oorlog keerde hij weer terug naar Singapore, waar hij als techni cal manager de leiding van de twee brou werijen, Tiger en Anchor, op zich nam. Samen met ir. G. J. J. van Goor bracht hij de verwaarloosde brouwerijen weer in vol bedrijf. De heer De Rijke was niet iemand die veel aan de weg timmerde, maar hij was in Singapore toch wel een zo mar kante persoonlijkheid, dat wanneer zijn zoons een brief stuurden, geadresseerd aan „Pop Tiger", de post daar geen moeite mee had. In later jaren was het aan zijn visie, door zettingsvermogen en tactvolle omgang met onze partners Fraser Neave te dan ken, dat onze belangen werden uitgebreid tot Nieuw-Zeeland en Australisch Nieuw- Guinea. Vele afdelingschefs en brouw meesters zijn door hem opgeleid en ge vormd. Hij was een man die hield van be slissingen nemen en zijn eerlijkheid en striktheid maakten, samen met zijn tech nische kennis, hem tot een chef die door het gehele personeel bijzonder werd ge respecteerd. Na zijn terugkeer in Neder land hij werd in 1956 onderdirecteur en in 1960 directeur bleef zijn belangstel ling duidelijk gericht op de tropen. Zijn jarenlange verblijf „East of Suez" heeft een onmiskenbaar stempel op hem ge drukt, wat onder meer tot uiting kwam in zijn contacten met de U.A.C. Hij slaagde erin een uitstekende relatie op te bouwen, een relatie die door de jaren heen over ging in een vriendschapsband, waarbij onze Engelse vrienden „Jack" de Rijke bijzonder hoogachtten. Hij was Zeeuw van geboorte, maar voor degenen, die hem niet goed kenden, meer een gesloten noorderling. Wanneer hij zich echter op wond of goed loskwam dan klonk de „Zeeuwse taele" krachtig mooi door. In zijn laatste actieve jaren maakte de heer De Rijke deel uit van de directie van de in 1963 opgerichte N. V. Heineken Tech nisch Beheer, in welk jaar hij eveneens werd benoemd tot directeur van Heineken Internationaal N.V. Tien jaar geleden ging hij met pensioen. Hoewei zijn gezondheid de laatste jaren te wensen overliet, kwam zijn overlijden toch nog onverwacht. GESLAAGD VOOR Veiligheid en hygiëne: S. Sijmonsma en J. v. Amerongen, interne dienst. Chauffeursdiploma B: J. F. M. de Rooy, garagewerkpl. Beveiligingsbeambte B: W. I. Hartmans, interne dienst. Eerste monteur (V.E.V.): A. v. d. Voet, storingsdienst. Brandwacht: S. Sijmonsma, interne dienst. Bedrijfsbrandwacht: W. J. C. Mensen, J. M. Pfeiffer en A. v. d. Voet, storings dienst. E.H.B.O.: M. J. Bakker, J. Batelaan en J. L. M. Rossen, bottelarij; C. Boeren, J. D. Bonte, W. A. P. F. L. de Bruin, A. C. v. d. Eist, J. B. Groothuis en M. A. v. Flees, storingsdienst; A. v. Dalen en C. Otto, energiedienst; J. de Jong, J. P. M. v. Kuyk en W. Pijselman, brouwen; W. B. Martijn, kwalit. dienst; W. Michel, maga zijn; S. Sijmonsma, R. Lans en H. v. d. Horst, interne dienst. Bedieningsvakman: M A Prins, botte larij. Laborant (Vapro): N. Hoekzema, AWZI; T. J. M. L. Uffink en mevr. G. M. Wer- son-Meeuwsen, kwalit. dienst. Chemisch bedrijfstechnicus: C. J. Landman, proefbrouwerij. Meet- regeltechniek (O.P.): P. L. M. Bisschop en W. C. Koeman, storings dienst; J. L. M. Rossen en H. K. M. Arens, bottelarij. Pneumatiek hydrauliek B: C. Boeren, E. J. Trijzelaar, J. D. Bonte, W. F. H. van Marwijk en J. P. Mollenbrok, storings- Op vrijdag 1 september jl. vond voor de tweede maal dit jaar een diploma-uitrei king plaats in de Van Swietenkamer van het ontvangstgebouw. De bedrijfsleider, ir. Schipper, zag zich voor de plezierige taak gesteld deze keer een bijzonder groot aantal diploma's te kunnen uitreiken. In zijn toespraak prees hij allen voor hun inzet en ijver, vooral omdat zij erin geslaagd waren na werk tijd te (blijven) studeren en daarmee een diploma te verwerven. Extra waardering had de heer Schipper voor de heren Bonte, Groothuis en Sijmonsma, omdat zij maar liefst drie(!) diploma's hadden behaald. Vandaar op een aparte foto: drie maal drie geslaagd. Mevrouw Werson-Meeuwsen was de enige dame in het gezelschap en dat was voor de bedrijfsleider een reden om haar nog even in het zonnetje te zetten. Niet alleen de cursisten, maar ook de heren Kievits (opleidingsfunctionaris) en Van Puffelen (cursusleider E.H.B.O.) werden voor hun vele werk door de heer Schipper in zijn waardering betrokken. Na de uitreiking van de diploma's was er nog een uurtje over en liet een ieder zich het „aangeklede" biertje, in een gezelli ge sfeer, goed smaken. dienst; F. M. Kappelhof en M. C. v. Look, mechan. werkpl. I. C. Techniek: J. Bresser, elektr. techn. werkpl. Bedrijfselektronica: G. Barnhoorn, elektr. techn. werkpl. Pneumatiek hydrauliek A: P. H. W. Ober, mechan. werkpl.; J. B. Groothuis, storingsdienst. Meet- regeltechniek A: J. v d Ven en R. Groothuis, storingsdienst. Hydrauliek B: B. Verwey, L. Szabo, P. G. v. d. Plas, J. P. Luurssen, H. J. Trijzelaar, F. W. Th. Mourits, G. Thelen, N. G. de Mooy, W. J. C. Mensen, W. C. Koeman, A. van Duyn, H. J. Siegers, J. N. A. Kom pier, J. D. Bonte, A. Bervoets, C. L. v. d. Toorn, A. P. M. v. d. Meer, W. F. H. van Marwijk, J. J. Gressie, C. A. Bouwens en R. C. Plasmeijer, allen van de storings dienst, van de afdeling onderhoud en energiedienst.: M. A. van Hees, A. J. M. v. d. Knaap en A. C. v. d. Eist, de afdeling energie en storingsdienst J. B. Groot huis, de afdeling mechanische werk plaats C. Zijderveld en Th. J. van Look. 1. J. J. Gressie, 2. H. W. Ober, 3. I. N. A. Kompier, 4. J. Batelaan, 5. G. Barnhoorn, 6. J. D Bonte, 7. J. P Luurssen (Hierachter nauwelijks zichtbaar W. F. H. v. Marwijk). 8. J. L M. Rossen, 9. A. C. v. d. Eist, 10. A. P. M v. d. Meer, 11. M A van Hees, 12. B. Verwey, 13. P. G. v. d. Plas, 14. H. J. Siegers, 15. A. J. M. v. d. Knaap, 16. W Pijselman, 17.1. B Groothuis, 18. S. Sijmonsma, 19. W. F. Schipper, 20. L. H. Mosterdijk, 21. F. M. de Rooy, 22. W. Michel. 23. F. M. Kappelhof, 24. M C. van Look, 25. R. Lans, 26. W. I. Hartmans, 27. H. J. Kievits, 28. G. van Puffelen, 29.1 Bresser, 30. C Otto, 31A. v d. Voet, 32. I. v. d. Ven, 33. F. W T Mourits, 34.1. de Jong, 35. Mw G. M Werson-Meeuwsen, 36. T. I. M. L. Uffink, 37. C. J. Landman 39

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 39